reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad naszymi maluszkami

Kasiad

Mamy lutowe'07 Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2006
Postów
12 276
Miasto
Bydgoszcz
Na tym wątku powymieniajmy się doświadczeniami na temat opieki nad naszymi dzieciaczkami.
 
reklama
Moja mała ma kilka razy dziennie czkawkę. Przechodzi jej dopiero przy cycku. Irtasia, czy Twoja mała też ma tak często?
 
Moj mały miał tez bardzo czesto czkawke a co do zółtaczki to rozumiem ze chodzi o fizjologiczna ?
znika po około 10 dniach całkowicie ale jesli zacznie dziecko byc bardziej zółte to walic do lekarza i robic poziom bilirubiny
a i najpierw schodzi od dołu kolorek na dzidzi wiec główa i oczka na koncu beda białe
 
Dziewczyny, kiedy powinna przyjśc do mnie i do małej położna z rejonu? Czekałam cały zeszły tydzień i nie przyszła. Już nie pamiętam po ilu dniach przychodziła do starszych dzieci.
 
KASIAD moja mama polozna mowi ze zwykle dzien, gora 2 po powrocie ze szpitala polozna powinna juz sie pojawic (nawet nieraz tego samego dnia, na przyklad ktos wraca o pierwszej ze szpitala a juz o drugiej polozna puka do drzwi..)!!!! bo normalnie to szpital zglasza ze urodzilas poradni kobiet do ktorej nalezysz...chyba ze w innym miescie urodzilas to moze trwac dluzej....wiec moze zapomnieli'?...lepiej sie dowiedz KASIAD i zglos sie do poradni!!!
 
Dzięki Susumali, wobec tego zadzwonię w poniedziałek i zapytam. Poza tym na wypisie mi napisali "kontrola w por K za 3 tygodnie". Nie wiem, czy to pomyłka, inne dziewczyny miały 6 tygodni. Ale może to prze to, że nie byłam nacięta? Zapytam też o to w poniedziałek.
 
Kasiad, w szkole rodzenia pani mowiła nam , ze teraz trzeba zgłosic sie samemu do przychodni lub szpitala po polozna- bo "systemowo" nad tym nie panuja i te wizyty gdzies umykaja;). Bardzo czesto połozna nie przychodzi wcale-bo skoro nie ma rejonizacji to mozna sobie wybrac opieke dowolnej przychodni lub prywatnej kliniki lub tez roznych pracowniczych pakietów opieki medycznej opłacanej przez firmy.Dopoki samemu sie nie wskaze konkretnej placówki to nikt sie nie poczuwa....
 
u mnie w miescie tez nalezy samemu zgloscic sie do wybranej przez siebie poloznej.
 
U mnie, ponieważ chodziłam do gin do przychodni, przyszła połozna już w czasie ciąży na wywiad środowiskowy. Ale zostawiła mi swój numer telefonu i kazała zadzwonic jak juz urodze, wtedy przyjdzie. tak więc może Ty Kasiad też powinnaś zadzwonic do przychodni...
 
reklama
Zadzwonię w poniedziałek.

Dziś moja Oliwka super spała w nocy. Poszła spac o 24tej a rano mnie obudziła o 6.30. Przewinęłam ją, dałam jej cycka, po czym znowu zasnęła i spała do 10.15. Jakby tak spała co noc, to byłoby cudownie. W ogóle teraz już mniej wisi na cycku, bardziej się chyba najada i na dłużej jej starcza. Tak jak mało ruszała się w brzuszku, tak teraz też jest bardzo spokojnym dzieckiem, co mnie cieszy :-D Wcale nie czuję się przemęczona, jak to bywało przy starszych dzieciach w okresie noworodkowym.
 
Do góry