reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad noworodkiem

anekk

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2005
Postów
40
Cześć dziewczyny - znów zawitałam po długiej przerwie. Właściwie raczej mam kilka pytań do tych z zWas, które już są mamami. Zastanawiam się, jak najlepiej kłaść dziecko po karmieniu? I co wtedy, gdy nie zdążę podnieść go do odbicia, a uśnie mi przy cycu? czy budzić? I kiedy podnosić? Czy przy zmianie piersi wystarczy? A na początku, kiedy mało pije jeszcze, w pierwszych dobach? I ile razy karmić, czy na każde żądanie? Boję się tego początku. Nie wiem, jak maluszka ułożyć do spania i ile razy mu zmieniać pieluszkę, czy zaglądać po każdym karmieniu? Wiem, takie te pytania wydadzą Wam się pewnie banalne, a jednak ... Jeśli chodzi o kąpiel, to co z buzką? Czy myć ją mydełkiem na samym początku, bo co , jeśli dostanie się ono do oczka? I ile razy dziennie trzeba przecierać oczka wacikiem? Myślę, ze to może fajny wątek, jeśli któraś z nas ma jeszcze jakieś watpliwości  ;)

Pozdrawiam mamy Listopadowe  :laugh:
 
reklama
Witaj anekk wątek jest naprawdę trafiony. Ja chodziłam na szkołę rodzenia i tam się wszytskiego uczyłyśmy, ale szczerze powiem że miałam teraz problem żeby odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Co do kąpieli to nas uczono żeby nie myć dzidzi buźki mydłem tylko samą wodą na waciku. Oczka przecieramy od zewnątrz do wew. na każde oczko nowy wacik. Co do karmienia to uczono nas że dzidzie trzeba karmic na żądanie ale myślę że wszystko wyjdzie w praniu. Ja mam tak wiele pytań że nawet nie potrafię ich teraz sforułować. Jak mi się coś narodzi to zaraz napiszę
 
anekk po karmieniu jak dzicko zaśnie bez odbicia należy je polożyć na  boczku, wtedy jak mu się odbije to uleje ale nie zachlyśnie się.
Ja karmilam na każde żądanie i przez pierwsze 2 m-ce myślałam że nie wytrzymam bo Krystianek pił z 5 min i zasypiał później budził sie po poł godz. i znowu pił ale jakoś to przetrzymalam.
A co do kąpieli to najpierw musisz umyć twarz dziecka wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie.
Najpierw przemywasz oczka każde innym wacikiem później uszka a na końcu całą buzię,raczej bez mydełka.
Myślę, że to nic trudnego :laugh:
 
anekk wątek fajny i napewno przydatny...jednak zobaczysz,że wiele nauczysz się "w praniu"..ja przy pierwszym dziecku też nie miałam zbyt dużego pojęcia jak się dzieckiem zajmować, ale wierz mi ,ze istnieje cos takiego jak INSTYNKT MACIERZYŃSKI i po prostu bez większych problemów poradziłam sobie (razem z mężem)... ;) a poza tym czasami są tak nieprzewidywalne sytuacje, ze choćbyś była najlepiej teoretycznie przygotowana to i tak może cię coś zaskoczyć...ale głowa do góry wszystko będzie dobrze :)
 
Dziewczyny 0-dzięki za wpisanie, ale chyba jednak ten wątek nie ma powodzenia :( nikt go już nie podjał od wczoraj :( :( :(
 
anekk pewnie będziemy tu często zaglądać jak już urodzimy nasze bobaski i na gwałt będziemy potrzebować informacji. :laugh:
 
Tez uwazam, że ten wątek przyda sięjak urodzimy i będziemy się wymieniały informacjami.
Ja np. nie mam zadnego doswiadczenia i na dzien dzisiejszy nie mam na takie tematy nic do powiedzenia, a wręcz sama mam mnóstwo pytań.
 
reklama
Do góry