reklama

Opieka prawna nad dzieckiem

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez dzulo6, 30 Kwiecień 2011.

1. dzulo6

dzulo6 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam mam syna 15 letniego moja córka chciała zabrać jego do Danii żeby tam się uczył.I teraz mam problem jak przekazać córce opiekę prawna na synem ? Trzeba to załatwiać przez sad?
    proszę o pomoc [​IMG]

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A czy chce Pani z innych powodów by córka była opiekunem prawnym brata czy chodzi tylko o ty by mógł wyjechać?

3. reklama
  4. dzulo6

dzulo6 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chodzi o to ze córka chciała zabrać syna do Danii żeby tam się uczył poniewaz tam ma więcej możliwości.Wygląda to tak jakbym chciala się pozbyć dziecko ja corke odwiedzam kilkanascie razy do roku a wiec syna bym widywała.I tylko chodzi o to żeby mógł wyjechać i mieszkać u mojej córki poniewaz ja w Danii nie mieszkam tylko przyjeżdżam w odwiedziny.I pytanko brzmi jak przekazać córce prawo do opieki prawnej nad synem ?

5. dzulo6

dzulo6 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A konkretnie jak przekazać córce prawna opiekę nad dzieckiem ? Musze to załatwić przez sad czy jak ?

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To nie Pani odbiera i nadaje władzę rodzicielską ale sąd.
    Nie widze jednak w tym przypadku potrzeby by to robić. W mojej ocenie dziecko może podjąć naukę w innym państwie będąc pod faktyczną opieką córki.

7. dzulo6

dzulo6 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czyli moja córka może zabrać syna do Danii i moj syn tam może się uczyć i mieszkać z moja córką bez przekazywania córce opieki prawnej nad synem ?

8. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Uważam, że w tej sytuacji wystarczy sporządzić notarialne pełnomocnictwo do sprawowania opieki nad synem przez córkę. Notariusz dysponuje wzorem. Pełnomocnictwo może być czasowe lub bezterminowe. Oczywiście przed wyjazdem warto zadbać o przetłumaczenie dokumentu (zgodnie z zachowaniem zasad pozwalających na uznanie tłumaczenia za dokument).
    Uważam, ze bardziej skomplikowana droga sądowa jest zupełnie niepotrzebna.

Poleć forum