reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opiekunka/Zlobek/Przedszkole..???

tak czytam i czytam i doszłam do wniosku że trosze mi się za pracą tęskni ( od 25 pażdziernika 2005 byłem na zwolnieniu) i chętnie wracam, tylko jak mam zostawić mojego szkraba w domku to nie wiem jak ja tam zbiorę mysli nad papierami :(
 
reklama
Ja do racy wracam w połowie listopada, też mi szkoda, ale z utrzymaniem mieszkania i reszty nie damy rady z jedną pensją. Bardzo bym chciała zostać z niunią na wychowawczym, ale chyba to sie nie uda. Mam już wstępnie umówioną opiekunkę, znajoma i zaufana, kochajaca dzieci. Nie wiem jak wytrzymam pierwsze dni w pracy, chyba siedząc na telefonie hahahaha

Kasia Kucińska, a gdzie sa koło nas żłobki? A może się złożymy, a ja zapytam tej dziewczyny czy dwójką dzieci by się zajęła? ;) 

Ile kosztuje żłobek?
 
u nas na Śląsku 115 zł za miesiąc + 3,5 zł dzienne wyżywienie ( 115 zl placi się bez wzgledu czy dziecko było czy nie, a 3,5 zl tylko za te dni, kiedy dziecko jest).
 
Agaciulka, jeśłi chodzi o żłobki, to porażka jakaś. Na Ursynowie są 3:
- na Warchałowskiego- ten mamy najbliżej, ale Marta jest 38 na liście rezerwowej ::) i raczej mało prawdopodobne, że znajdzie się dla niej miejsce wcześniej niż ok. marca
- na Wiolinowej- tam otwierają grupę dla dzieci poniżej roku w grudniu, lista rezerwowa ma ok. 17 dzieciaczków, jutro jadę złożyć wniosek to się dowiem, ile dokładnie
- na Mandarynki- otwierają grupę dla dzieci poniżej roku jakoś styczeń- luty, wnioski zaczną przyjmować w okolicach października, ale tu mi najmniej pasuje ze względu na dojazdy
O tych dwóch żłobkach dowiedziałam się dopiero w zeszłym tygodniu, że będą przyjmować niemowlaki, wcześniej jak się rozglądałam to tylko na Warchałowskiego mieli grupę niemowlęcą, może jakbym wiedziała wcześniej, to chociaż na Wiolinową bym sie załapała.
Spytaj tą opiekunkę, ile by chciała za dwójkę dzieciaczków, jeśli oczywiście będzie reflektowała na taką opcję, to wtedy się zastanowimy co zrobić. Za żłobek płaci się chyba 9 zł za dzień (tak mi mówiła koleżanka, która jeszcze kilka miesięcy temu oddawała dziecko do żłobka), tylko nie jestem pewna, czy w to wchodzi wyżywienie. Jak składałam wniosek na Warchałowskiego to zapomniałam spytać, jutro się dowiem dokładnie i napiszę.
 
wiecie tak myśle i myśle i robi się coraz większy problem bo chciałabym iść do pracy bo chcemy kupić własne mieszkanie a z jednej pensji to nie damy rady ale nie chce jej zostawiać(aż płakać sie chce)
arazie i tak nie mam pracy
a nie chce iść do jakiej kolwiek,wiec niech sie dzieje wola nieba
będe składać podania w różne miejsca takie które mi się wydają porządne, jeśli mnie zechca to znaczy że tak musi być i będziemy sobie siedzieć z Oliwka do roku a jak zechca to wtedy będę sie martwić rozstaniem
 
ja Otylkę zapisalam do złobka parę dni po porodzie bo własnie wiedziałam jakie sa cyrki, teraz tylko co miesiac muszę się przypominać, ze nadal to aktualne, a złobek mam blisko domu i po drodze do pracy.
 
chyba jednak zostaję w domu bo rozmawiałam wczoraj z mężem i twierdzi że nie mamy potrzeby się wyprowadzać że dużo ciężej nam będzie jak będziemy sami musieli wszystko opłacać może i ma racje ale aż dziw że mu to nie przeszkadza bo mi tak a to moi rodzice
 
reklama
kasiu, a za mnie mogłabys złożyc na Warchałowskiego? Ja bym chciała jak najtaniej opiekunke, a do ilu mogłabyś reflektować? jk cos pisz na priva :)
 
Do góry