reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opiekunki

koga

Mama Maksa i Julka
Dołączył(a)
28 Sierpień 2005
Postów
8 273
nie chcę zaśmiecać bb, ale na dniach musimy podjąć decyzję o wyborze opiekunki dla Maksa ....
powiem krótko: jest ciężko, nie wiem czym się kierować i w ogóle ::)
stąd pomyślałam o nowym wątku, na którym mogłybyśmy powymieniać się doświadczeniami i opiniami na ten temat

na razie prowadzi starsza pani, która od 18 lat zajmuje się dziećmi, przyniosła dziś album ze zdjęciami, i w ogóle wzbudziła zaufanie, ale boję się jak sobie da radę fizycznie bo ma 61 lat!

 
reklama
może poproś aby poprzychodziła przez kilka dni i w Twojej obecności pozajmowała się Maksem- będziesz miała okazję rozeznać się jak stoi z kondycją;
popytam znajomych czym się kierowali wybierając opiekunkę...
 
KingaP pisze:
koga, najlepiej obserwować jakby z ukrycia, nie wtrącając się :) Zasymuluj, że Cie nie ma w domu :)

ale jesteś paskuda!!!!

a wg mnie Koga, zobacz czy:
-opiekuna nawiąże kontakt z Małym
-jest czysta
-ma referencje
-jest sympatyczna
-Ty potrafisz się z nią dogadać
A poobserwuj ją, ale nie musisz z ukrycia, chociaż to nie jest aż tak złe ;)

A moją Patrycją będzie zajmować się moja ciocia, bo mam do niej zaufanie :)
 
przez kilka lat ja sama opiekowałam się cudzymi dziecmi...

najlepszy sposób moim zdaniem to zaprosić opiekunkę na kilka dni jeszcze wtedy kiedy Ty jesteś, a jak zostawisz ich samych to patrzeć czy dziecko nie zminiło się

a poza tym dołączam się do Ani
powinna być czysta, i musisz się umiec z nią dogadać - bo jakk Ty się nie dogadasz to nawet żeby była boska dla twojego dziecka - to nie będzie dobrze
 
Koga- myślę, że jej wiek to może być plus.
U mnie na osiedlu opiekowała sie dzieckiem kobieta w podobnym wieku i była dla niego jak babcia
Ono tez ją tak traktowało (co nie powinno zbulwersowac Twoich teściów ;D).
 
hmmmm.....
dzięki za odpowiedzi :)

wynika z tego, ze tylko ja szukam opiekunki ::)

jak patrzyłam na nią jak trzyma na rękach mojego Maksika, mój skarbek najdroższy, to nie powiem smutno mi sie jakoś zrobiło - a ona na to , że nie mam się tak martwić, że zajmowała się juz 3-misięcznymi dziećmi i że ona woli zaczynać jak są małe, bo wtedy nie ma jeszcze dramatu rozstania z mamą

nie chcę, żeby Maks płakał - ale troszkę to chyba zauważy różnicę, że mnie nie ma ????????????
 
reklama
Do góry