reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opiekunki

Koga, zgadzam się z dziewczynami powyżej co do cech opiekunki. I nie martw się, Maks na pewno wyczuje,że Cię nie było. A jak się będzie cieszył, jak wrócisz!!! :) Ten uśmiech - zoabczysz! :)
 
reklama
Ale jeśli od początku przyzwyczai się, że zostaję z panią X to nie będzie dla niego to aż tak bolesne niż gdyby nagle w wieku powiedzmy roku opiekunka zostałaby zatrudniona, prawda?
 
Mnie się też wydaje, że wiek nie musi tu być wadą, a wręcz przeciwnie. Ale myślę też, że ważne by było wiedzieć coś na temat stanu zdrowia tej pani (czy np. nie choruje poważnie na nadciśnienie, albo nie miewa zawrotów głowy czy omdleń, bo to może być niebezpieczne). No i powinnyście się zgadzać co do sposobu odżywiania i wychowywania maluszka, żeby nie było niepotrzebnych dyskusji na temat dopajania, brania na ręce, itp.
 
Koga ja tez zaczynam casting na opiekunke. Mamy 6 kandydatek wszystkie z referencjami i troche sprawdzone na wstepie, teraz rozmowy nas czekaja. Mamy do wyboru 2 studentki zaoczne pedagogiki, i 4 starsze panie. Doswiadczona mama doradzila, zeby umowic sie na 1 rozmowe u niani zeby sprawdzic w jakim otoczeniu przebywa, schludnosc, zapach papierosow itp.
My do konca nie jestesmy zdecydowani czy niania ma przychodzic do nas do domu czy my Majke bedziemy do niej podrzucac.
Ja do pracy wracam z poczatkiem wrzesnia, ale juz w sierpniu niania bedzie w naszym zyciu uczestniczyc, zeby Majka sie przyzwyczaila, a niania zeby poznala zwyczaje Majki.

Co do wieku niani jakos zdecydowana bylam na mlodsza opiekunke, ale jest 1 minus dla mnie istotny, niania moze skonczyc studia albo znalezc stala prace i wtedy znowu szukanie mnie czeka.

 
reklama
moja siostra w tamtym roku placila opiekunce w Piasecznie (okolice Warszawy) 1200-1500 zł za prace w godz 7-17,18. zajmowala sie tylko malym ale obiadow nie robila dla niego bo wszystko ssykowala dzien wczesniej
 
Do góry