reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opinia o nosidełkach dla dzieci

Wokatka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2007
Postów
24
Witajcie kochane forumowiczki

Ponieważ moja kochana córunia robi się już bardzo cięzka (ma ponad 4,5 miesiąca i wazy powyżej 7 kg-dodam, że jest bardzo silnym dzieckiem, sama nocno trzyma sie prosto, nie leci jej główka a ponieważ jako 3 tyg maluch wylądowała w pieluszcze otropedycznej ma nawyk trzymania nozek na biderkach jak sie ja nosi) nosimy sie z zamiarem kupienia nosidełka. Malutka uwielbia byc na rękach i mimo, że staramy się jej nie nosic zeby nie przyzwyczajać jej do tego to jednak przynajmniej kilka chwil w ciagu dnia musimy ją ponosić. No i wtedy zaczyna się problem z moim kręgosłupem-po chwili noszenia boli nieludzko (zawsze miałam z nim kłopot).
Przeglądałam w necie wiele rodzajów nosidełek i mam juz wodę z mózgu-przyznaję sie bez bicia. jest ich tyle ze hooo hooo. Z tego co czytalam bardzo polecane jest nosidełko Baby Bjorn-ale kosztuje straszne pieniądze:((( Powiem szczerze ze nie mamy az tyle kasy zeby pozwolic sobie na wydanie 300zl na nosidelko:((. Znalazlam polskie nosidełka firmy Womar. Podoba mi sie bardzo nosidełko Globe trotter N7 Womar. Niby producent zapewnia ze ma wszelkie atesty, pozytywna opinię IMiD'u i jest polecane przez pediatrów ale....wolalabym uslyszec to z ust kogos kto jego uzywal i wie ze bylo bezpieczne dla dziecka. Wygląda bardzo solidnie no i ma calkiem przystępna cenę (kosztuje ok 50zł).
Nadmienię, iż nie zamierzamy nosic Malutkiej godzinami w tym nosidełku, ale czasem zabrałoby się ją na jakąś wycieczkę (oczywiście w lecie jak będzie miała juz ponad rok). No a teraz nosidelko byloby wielką pomoca dla babci, ktora będzie z niunią a która czesciej niż ja ulega jej i bierze na ręce:) No i mam nadzieje, że bylaby to ulga dla mojego kręgosłupa.
Jesli ktoś z Was miał doczynienia z takim nosidełkiem, albo z jakims inym rownie fajnym i w podobnej cenie prosze o radę.
Poradzcie mi prosze jakie kupic-jakie jest bezpieczne, sprawdzone i warte wydania pieniędzy.
Z gory dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kasia
 
reklama
Ja osobiście uważam, że nosidła to wspaniały wynalazek. Moja córcia była noszona w nosidle Womar Comfort od końca 3 miesiąca. Z tego co wiem nosidła takie są bezpieczne dla dzieci ale pod warunkiem, że dziecko samo mocno trzyma główkę. Co do rodzaju nosideł to radze Ci zwrócić uwagę na sposób mocowania paska utrzymującego nosidło. To które ja miałam na początku ma taki pasek do założenia na szyję albo przełożenia przez jedno ramię. I niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Na szyi nie da się nosić dziecka bo strasznie boli kręgosłup, a po przełożeniu przez ramię ten pasek wżynał mi się w bark. Potem kupiliśmy takie nosidło ale z szelkami jak w plecaku i jest zdecydowanie wygodniejsze (również Womar) i świetnie sprawdziło się podczas górskich wycieczek.
 
Ja osobiscie uzywa nosidelko BABY BJORN jest wspaniale zarowno ja jak i moj synek kochamy go uzywac na spacerki do parku mamy ze soba tez wozek na wszelki wypadek, a ulubona rzecz mojego maluszka to odkurzanie z mama uwielbia to poprostu smieje sie jak szlony wtedy :happy: :tak: :happy:
 
Ostatnia edycja:
hej,

trafilam na ten watek poniewaz jestem aktualnie na etapie testowania czegos w czym moge nosic dziecko.trafila mi sie taka dzidzia ktora automatycznie odlozona,oddalona od mamy zaczyna plakac.spac wlasciwie w ogole nie chce a podroze w wozku sa raz udane a raz zdecydowanie mniej.ona woli byc przy mamie lub przemieszczana w taki sposob by wszystko widziala.
dziecko dodam ma 9 tygodni.
najpierw zaczelam testowac chuste ktora bylam zauroczona bo mala spala w niej dlugo ale tylko poziomo.pionowo nie chciala w niej siedziec,glowka jej majdala a poza tym trzeba to bylo zawiazac itd.
teraz testuje nosidelko baby bjorn (od jakis 3 dni).juz zdecydowalam ze je kupie bo sprawdza sie znakomiecie.mala jest zadowolona (wlasnie wrocilysmy ze sklepu ale dotychczas nosilam ja po domu),patrzy wszedzie wielkimi oczami,jest blisko mamy no i rowniez w tym zasypia (nie wiem dlaczego to moje dziecko woli spac w pionie niz wygodnie w lozeczku ale spi).ma bardzo dobrze ochroniona glowke ktora nie lata jej na boki czy do tylu czy tez do przodu (tak bylo w chuscie).glowka nie jest skrzywiona,ona po prostu spi majac ja w pionie.a ja mam dwie rece by zrobic cos w domu (teraz piszac mam ja zreszta w nosidelku).ja testuje podstawowe nosidelko baby bjorn ale sama mam zamiar kupic b.b.active bo ma jeszcze dodatkowa czesc na plecach ktora niby lepiej je odciaza.ja widze ze dosyc czesto bede mala w tym nosila wiec powinno sie przeydac.sa jeszcze inne modele ale juz o wiele drozsze.
kregoslupa niestety nie odciazysz obawiam sie.zarowno w chuscie jak i w nosidelku po pewnym czasie czuje sie to dziecko.moja ma juz prawie 6 kg.dlatego warto chyba zdecydowac sie na jakies ktore minimalizuje ten bol.
niestety nie pomoge jesli chodzi o inne firmy bo sama mam baby bjorn i wychodze z zalozenia ze firma ktora tyle lat zajmuje sie nosidelkami chyba zna sie na rzeczy ale byc moze inne sa rownie dobre.mam nadzieje ze ktos sie w tej sprawie jeszcze wypowie

p.s.jesli nosidelko przerasta twoje mozliwosci finansowe to moze masz mozliwosc kupna uzywanego?w sumie dzieci nosi sie w tym moze do roku no i niektorzy nie uzywaja go zbyt czesto
 
Ostatnia edycja:
ja bardzo polecam nosidlo z Chicco, model Marsupio You & Me Physsio-Comfort Baby Carrier jest super wygodny i ma porzadne szelki chroniace kregoslup przed obciazeniem.szczerze polecam.nawet ja taka kruszyna 59kilo sobie radze z moim synkiem(7,3kg).to jest nosidlo od 3,5-12kilo,cena 80euro)ale co sie nie robi dla zdrowia...a maly go uwielbia.
 
reklama
Mamy kochane jesli nosic to w nosidlach ergonomicznych, ktore zapewniaja dziecku fizjologiczna pozycje (odpowiednie ulozenie nozek, podtrzymanie kregoslupa).
Ja zaczynalam od chusty elastycznej a potem przesiadlam sie do nosidla Mei Tai i jestem bardzo zadowolona. Jest coraz wiecej dobrych polskich firm, ktore produkuja i nosidla tradycyjne (wlasnie mei tai) i ergonomiczne. (to takie moje prywatne skrzywienie zeby wylapywac polskie produkty w kazdej dziedzinie, patriotyzm w zakupach :))
Najastarsze dziecko nosilam w podarowanym przez znajomych chicco na poczatku ale potem docenilam komfort i wygode nosidel ergonomicznych, naprawde :)
 
Do góry