reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opinia o nosidełkach dla dzieci

Przy doborze nosidła nie należy brac pod uwagę wagi dziecka, ale etap rozwojowy i dojrzałość układu ruchu. Dzieci siadające samodzielnie można nosić w nosidłach ergonomicznych (panel miękki - dopasowujący się do kształtu plecków dziecka, i szeroki - podpierający zgięte w kolankach nóżki na całej długości ud). Ale dzieci niesiadające samodzielnie, nawet jeśli ważyłyby 15 kg bezpiecznie da się nosić wyłącznie w chuście, bo trzeba im nadać zmniejszone odwiedzenie, aby uzyskać podwinięcie miednicy, które ustawi kręgosłup i stawy w pozycji odciążonej. Zadne nosidło ergonomiczne nie umożliwia zmniejszenia odwiedzenia.
A co do różnicy pomiędzy wisiadłem (klasyczne nosidło sztywne) a nosidłem ergonomicznym - poniżej dwa zdjęcia na których dokłądnie różnicę można zobaczyć.
Gaja-wisi_napis.jpg
lana2-IMG_2548.jpg
 
reklama
Także popieram nosidła ergonomiczne, w życiu bym Baby Bjorn nie ubrała, bo aż żal mi myslec o kroczu mojego synka w takim czymś :no:
 
Także popieram nosidła ergonomiczne, w życiu bym Baby Bjorn nie ubrała, bo aż żal mi myslec o kroczu mojego synka w takim czymś :no:

Uważam że nosidełka Baby Bjorn są bardzo dobre dla niemowlaków do 6 miesiąca, ponieważ są odpowiednio sztywne i bezpieczne dla maluszków które nie unoszą jeszcze same główki, a ich kręgosłup nie jest jeszcze odpowiednio wykształcony.

Jeśli chodzi o chusty owszem IzaBK pokazała na zdjęciach ogromną różnicę w wygodzie przede wszystkim dla dziecka ale w późniejszym wieku, kiedy już samo trzyma główkę czy siada i przede wszystkim jest zbyt dużym obciążeniem dla kręgosłupa rodzica przy noszeniu w nosidełkach.
 
Uważam że nosidełka Baby Bjorn są bardzo dobre dla niemowlaków do 6 miesiąca, ponieważ są odpowiednio sztywne i bezpieczne dla maluszków które nie unoszą jeszcze same główki, a ich kręgosłup nie jest jeszcze odpowiednio wykształcony.

Jeśli chodzi o chusty owszem IzaBK pokazała na zdjęciach ogromną różnicę w wygodzie przede wszystkim dla dziecka ale w późniejszym wieku, kiedy już samo trzyma główkę czy siada i przede wszystkim jest zbyt dużym obciążeniem dla kręgosłupa rodzica przy noszeniu w nosidełkach.



Nosidło dla niemowlęcia nie może być sztywne!! Dziecko w dobrze zawiązanej chuście, ma najbardziej prawidłową pozycję kręgosłupa i podtrzymywaną z tyłu główkę.
I nie WISI! :crazy::crazy:
 
TULA to bardzo fajne nosidła ergonomiczne. Tak jak wszystkie nosidła ergonomiczne nadają się one do noszenia dzieci, które samodzielnie siadają, bo odwiedzenie jakie w nich uzyskujemy, jest tak duże że prowadzi do pionizacji kręgosłupa.
 
Każdy ma swoje zdanie..

A niektórzy swoje popierają logiką. Szkoda mi takich maleństw, zapakowanych w sztywne wisiadła, które karze im się na siłę prostować, i zwisaja na kroczu. A co do samego noszenia - ja w nosidle ergonomicznym noszę 15 kg, po kilka godzin dziennie. Z chęcią zobaczę tak duże dziecko, wsadzone do wisiadła. Ono już umie pokazać i wyrazić, że ma miażdżone krocze przez ciężar.
 
Zastanawiam się tylko dlaczego Nadulina napisała,że w życiu nie kupiła by "beznadziejnego nosidła firmy Baby Bjorn" kiedy właśnie zrobiła nie tak dawno taki zakup na allegro?! Zmiana decyzji czy próba przekonania do swoich produktów ?!
 
reklama
Używałam Baby Bjorn Comfort i mogę je pochwalić. Nie jest żadnym wisiadłem, oparcie ani za sztywne, ani za miękkie. Wisieć na kroczu mogą dzieci, ale już większe. U malucha ciężar ciała rozkłada się inaczej i krocze nie jest uciśnięte, nie wiem skąd macie takie wymysły.
Erika często nosiłam do ukończenia 1,5 roku maluch zadowolony, plecy zadowolone.
 
Do góry