reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opinie, czyli: z tego korzystamy - to polecamy, to odradzamy

jeśli chodzi o pampersy to dla mnie tak jak dla fiolki dady są za sztywne - później jak już kikut odpadnie to zużyję paczkę którą mam, ale raczej nie zdecyduję się na kolejny ich zakup.
póki co używamy pampersów huggies i z nich jestem zadowolona :tak:

chusteczki nawilżane mieliśmy bambino - dla mnie zbyt suche, nie wycierały dobrze, teraz używamy chusteczek dady lawendowych - ogólnie jestem zadowolona - minus taki,że wyciągając je zawsze wychodzi kilka sztuk ;-)
 
reklama
my używamy dady teraz już przeszłam na 2 i jesteśmy zadowoleni mały też, pupka ładna bez uczuleń, z rossmanowskich byliśmy mniej zadowoleni ale zużyliśmy wszystkie
chusteczki mamy z dady te zielone
kremik do pupki bambino z tlenkiem cynku
do kąpieli oillatum mały ma suchą skórę
z kosmetyków tyle mamy
 
Ja do pupki polecam maść Linomag. Jest nie droga, a b. dobrze chroni skórę. Piotruś ma po niej prawdziwą "pupcię niemowlaczka", żadnych podrażnień czy krosteczek :happy: Mały minusik tylko za nie dużą tubkę i wydajność, ale i tak nie zamierzam zmieniać. W zapasie mam, tak na wszelki wypadek Sudocrem, ale póki co nie miałam potrzeby go otwierać.
Do ciałka kupiłam teraz oliwkę Nivea i ma miły zapach i jest naprawdę fajna. Odrobinę wkurza mnie tylko płaski kształt butelki i otworek, przez który dozuje się oliwkę, bo leje się po butelce, która jest cała tłusta i muszę ją wycierać za każdym razem przed odstawieniem.
 
my jak na razie kupiliśmy i używamy pampersów premium care 1 i są super no i dostalismy 3 opakowania pampersów new baby w żółto zielonym opakowaniu też są ok ale gorsze niż premium care więc na dzień używamy new baby a na noc premium care
oczywiście po żadnych Wojtuś nie ma uczulenia ani nic podobnego ale gorzej "trzymają zawartość" ;-)
chusteczki na razie pampers sensitiv - na wyjścia bo w domu to głównie płątki kosmetyczne i woda
a kosmetyki - używamy próbki J&J oraz Bubchen (z Akpolu) i krem na każdą pogodę z Nivea Baby
do niczego nie mam zastrzeżeń :-)
co do pieluszek to nastepne wypróbujemy dada bo z Julką je używaliśmy :tak:
 
Ja przy pierwszej córce uzywalam pieluchy pampers, a chusteczki i resztę kosmetyków nivea baby. Do pupci alantan plus masc, nigdy nie miała żadnego odparzenia. To było 7 lat temu :) ale teraz zacznę od tych samych produktów i mam nadzieje ze nie będę musiała ich zmieniać na inne.
 
Ja nie wiem co Wy Mamy macie do chusteczek dady :-D
Mnie się zazwyczaj po jednej wyciągają :-p. Czasem się zdarzy, że wyjdą dwie :-)
 
Polecam :

CHUSTECZKI TAMI Z Rossmanna tanie , dobre , wyciągają się po jednej , jak na nasze potrzeby dobrze nawilżone , chociaż odbiegają od dady czy pampersa pod względem wilgoci. Na kupę czy siku małych dzieci są wg mnie ok.
PAMPERS New Baby to chyba nie nowość że polecę te pieluchy , miękkie , dobrze trzymają zawartość , dobrze się układają do pupy dziecka , nie przemakają.
PIELUCHY Dada też są fajne , stosowaliśmy u starszaka i było dobrze. Wg mnie są porównywalne do pampersa new baby ( przynajmniej te większe rozmiary od 3 wzwyż ) w miarę miękkie , trzymają zawartość . Ogólnie są ok.

NIE POLECAM

PIELUCHY FUN&FIT NEWBORN to istna katastrofa. Kupiłam do szpitala. Pieluchy twarde. Zawartość potrafi bokiem zrobić uskok. Mocz teoretycznie nie wsiąka tylko ma ciągle kontakt ze skórą dziecka. Nie polecam.
 
dziś zapomniałam wziąć torby małego i m.in. pieluch a że byłam cały dzień u mamy to poszłam do biedronki i kupiłam pieluszki dada 2 i polecam z czystym sumieniem; ktoś pisał że są sztywne ale jak dla mnie są bardzo dobre i miękkie, nicnie wyleciało z pieluszki, mimo że nie miałam kremu na odparzenia pupcia była ładna, nie było zaczerwienień ani krostek - dla nas super i na pewno będziemy stosować jak się nam skończą jedyneczki które Wojtuś dostał w prezencie:-)
no i kupiłam chusteczki dada sensitiv - też super, ja podobnie jak Ania nie mam problemów z wyciąganiem pojedynczych sztuk, Julka chcąc mi pomóc wyciągała tez chusteczki i całkiem dobrze jej szło
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry