reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opinie, czyli: z tego korzystamy - to polecamy, to odradzamy

reklama
Adgama bo to różnie z tymi chusteczkami. Raz się trafi opakowanie gdzie każda jedna wychodzi podwójnie albo i potrójnie a jest takie gdzie całe opakowanie pojedyńczo się wyciąga.

a poza tym zobaczymy ile się będzie wyciągać jak zrobi się trochę luzu w opakowaniu:sorry2: wtedy może tez będę się zalicząc do tych mniej wprawionych :-D bo jak na razie wyciągnęłam tylko kilka chusteczek:-D
 
Pampersy używaliśmy happy,dada,pampers.happy-mnie osobiście nie pasują są sztywne moim zdaniem i mocno ściskają nóżke małej moze przez to ze już z nich troszku wyrasta nie miała na nie uczulenienia ani nie przemakały,Dada:najlepiej ich mi sie używa sa elastyczne w zakładaniu nie ściskają nóżki dziecka nie przemakają mała nie ma uczulenia,Pampers:też fajne mięciutke tylko jak mała więcej nasikała to zbijało sie w kulki w pampersie :baffled:pozatym fajne.Chusteczki używam w większości Dzidziuś bardzo jestem z nich zadowolona nie są za bardzo mokre ani za suche. Kremy na odparzenia sudocrem sprawdza sie ale w sytuacji kiedy pupa nie ma podrażnien,Sudomax -niweluje troszke podrażenienia ale jakoś wyjątkowo efektywnie nie działa fajnie sie rozsmarowuje ,Mustela krem na odparzenia jest rzadkiej konsystencji ma mily zapach ale żadnego skutku na podrażnioną skóre nie przyniósł,w tej chwili mam maść z apteki robioną więc nie wiem jak sie nazywa rozprowadza sie łatwo i widać lekką poprawe ale nie zdziałała cudów:dry:najlepiej na podrażnioną skóre malej zadziałało poprostu szare mydło jak w nim jej pupe myje:-)do buźki używam kremu bambino jest dobry tylko ciężko sie rozsmarowuje mam zamiar kupić inny ale w aptece zapytam o rade i wam napisze.Ogólnie kosmetyki do kąpieli używam z ziaji bardzo fajne ładnie pachną żel do mycia ma zapobiegać powstawaniu ciemienieuchy więc z czasem sie okaże oliwke też mam z ziaji i jestem zadowolona:tak:wkładki laktacyjne z canpol babies u mnie sie super sprawdzają
 
Myśmy przy odwiedzinach dostali paczke Huggisów newbornz wycięciem na pępek, a ten nam odpadł :-D W paczce były jeszcze chusteczki nawilżone i suche. Pampy jako tako, ale wole dade. Chusteczki - porażka. Twarde, źle się wyciagają... I podrażniają nam skóre... Więc mamy je odstawić.
Do kąpieli będziemy kupować emolium. I tylko w tym mamy ją kąpać i niczym nie smarować :-)
A do pupci ze względów na podrażnienie - jak namjmniej chemii, czyli tak jak myślałam i tak jak było ze starszą - mąka ziemniaczana :-)
 
u nas od samego początku stosowałam pampersy(new born i premium care), ostatnio koleżance zostały bella happy i powiem wam, że nie mam do nich zastrzeżeń(może troszkę sztywniejsze w porównaniu z pampersami). W ciągu dnia zakładam młodemu bella happy, na wyjście pampers a na noc pampers premium care :-D:-Djeśli chodzi o chusteczki to mam pampers sensitive i linteo(dziadek miał kupić pampersa, ale kupił te, bo była mega promocja)i obie są ok-małemu nic się nie dzieje. bardzo często stosuję też płatki i wodę. krem nivea na wiatr i niepogodę, do pupy i ogólnie pielęgnacji ciałka linomag a+e, linoderm z pantenolem albo z alantoiną. Do kąpieli mydełko bambino z lanoliną i czasami płyn babydream z rossmanna...
 
U nas
wkladki laktacyjne - lovi i baby ono nanoc -super
pampersy super
Krem do pupy -najlepszy bepanthen pupcia jak malowana sudocrem jak dla nas lipa
Do buzi nivea na kazda pogode
na kolke - sab simplex super jak od 2 dni zero kolki
do smarowania oliwka
do oczu sol fizjologiczna
A no i super sie sprawdza frida - o niebo lepsza od gruszki
do sutkow tez swietne sprawdzil sie bepanthen -zero czegokolwiek zero problemow.
niestety teraz juz tylko butelkujemy bo mialam slaby pokarm i mlody byl glodny.
a no i w naszym przypadku lozeczko niepotrzebne - maly nie chce w nim spac.
butelki mamy aventa antykolkowe sa ok ale nie powiedzialabym ze dzialaja cuda.
 
ja polecam:
wkladki laktacyjne firmy Lansinoh - cienkie, super chlonne i dobrze sie ukladaja.
krem do pupy - linomag
krem do buzi - lipobase - zarowno do pielegnacji suchej skorki, jak i na mrozna i wietrzna pogode
pieluchy - pampers
chusteczki nawilzane - pampers lub bambino
na katar - frida lub katarek. gruszka totalnie nie zdaje egzaminu:)


Wyprawka Bobasa
Wyprawka Bobasa: Kosmetyczka bobasa, czyli jakie kosmetyki są niezbędne dla noworodka?
Wyprawka Bobasa: Najlepsze wkładki laktacyjne - jak wybrać?
 
Odradzam : ubranka z tesco, po praniu schodzą motywy , są powyciągane na boki i robią się krótkie ... do kosza ...
lepiej dać więcej kasy i kupić coś porządniejszego co starczy na dłużej niż te paści.
 
reklama
ja mam dwa pajace z tesco 0-3 m i są super jakościowo a i cenowo też były ok bo kosztowały 25 zł za 2 sztuki piorę je codziennie i nic nie zeszło z nich więc zależy pewnie jak się trafi
z pieluch używamy dady 2 - super nie przeciekają nie odpażają
chusteczki dady te zielone , papersy soft uczuliły pupcie synka
na uczulenie do pupci sudocrem
na co dzień bambino z tlenkiem cynku
do kąpieli oilatum i oliwka bambino
do oczu sól fizjologiczna
do noska sól morska i frida
 
Do góry