reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opinie, czyli: z tego korzystamy - to polecamy, to odradzamy

Ja uzywam Pampersow 3 baby dry i jestem zadowolona, husteczki pampers sensitive, kupuje tylko w promocji, a jak nie to Tojours husteczki z lidla, jest ich 80 w paczce, sa wieksze niz pampersa, ladnie pachna i sa dobrze nawilzone.
Z kosmetykow uzywam zel nivea baby do kapieli, mleczko nawilzajace i jestem bardzo zadowolona bo jest wydajne uzywam juz 3 miesiac dla dwojki dzieci i jeszcze sie nie skonczylo. Na pupke linomag zielony, a jak czerwona to sudokrem.
 
reklama
Nt. jednorazówek się nie wypowiem bo nie używamy , mam zachomikowane babydream 3 na wszelki wypadek ale wydają się dość miękkie. Kremów do pupy nie używamy tylko po kąpieli jak całe ciałko smaruje a jest to balsam Oriflame baby and mother i polecam delikatny , przyjemny zapach i mogę zarówno ja się posmarować jak i maluszek. Tak samo mogę polecić oliwkę tejże firmy oraz płyn do mycia ciała i włosów z dozownikiem - rewelka, miły zapach , nie uczula . super...

Chusteczki bella dość fajne , umiarkowanie nawilżone ogóle jestem na tak ale za taką cenę i jakość wolę tami z rosska.
Papier toaletowy dla dzieci Lilliputz z rossmanna - wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt że wielkość trochę mała , ale zapach ok , nie uczula , nie podrażnia no i można wyrzucić do wc.

Stoją jeszcze i czekają na wypróbowanie kosmetyki nivea ale to na razie dojrzewa...
 
No to teraz ja. ;)

Co do pieluszek :
No to ja używałam babydream z rossmana (Zielone) fajne były nawet. Takie duże, chłonne, fajnie się zakładały. Super sprawdzały się na noc, jak pampers zmieniany jest rzadko. :tak:

Pampers active baby - Te pampersy są niezastąpione. Sprawdzały się na początku, jak Zuzka robiła rzadkie kupki i sprawdzają się również teraz. Również wytrzymują w nocy, jak rzadko zmienia się pampersa. Jak będą w promocji to będziemy kupować.:tak:

Dada premium - Tak samo jak "pampers active baby" uwielbiam je tak samo. No i cena jest pozytywna. :-)

Huggiesy newborn - Okropne pampersy! Ledwo założony zaczynał śmierdzieć moczem, nigdy więcej ich nie kupię.

Chusteczki nawilżane :
Huggiesy pure i soft skin - rewelacja, miły zapach. W ogóle te chusteczki są takie 'milutkie'. Wyciągają się pojedyńczo, miło pachną i mają fajne wzorki na chusteczkach. :-D
pampers baby fresh - też są fajne. Czasem wychodzą pojedyńczo, a czasem całą paczkę można wyciągnąć za jednym razem. :baffled: Ale plusem jest to, że ładnie zbierają kupkę.

Dada - No też fajne, ale za mokre. Muszę po nich wycierać pupę jeszcze tetrą.

Kremy na odparzenia :
Kojący krem przeciw odparzeniom z nivea - Koszmar. Ciężko rozsmarować, a tym bardziej gorzej jest to zetrzeć z fałdek. Ani chusteczką, a wodą to trzeba porządnie 'poprzecierać' gąbeczką, żeby zeszło. Użyłam kilka razy i stoi, dla mnie beznadzieja.

sudokrem - No tu rewelacji nie ma. Smarowałam przez tydzień, a odparzenie ani troszkę nie zeszło. Ładnie się wchłaniało. Czasem stosuję 'zapobiegawczo'.

Alantan maść - rewelacja! Po 3 dniach smarowania przy każdej zmianie pieluszki zeszło. Ładnie się 'wchłania' , nie ma po niej śladu. Kupiłam również krem i smaruję zapobiegawczo na zmianę z sudokremem.

Krem na dwór :
Nivea na każdą pogodę - Bardzo ciężko się rozsmarowuje, Zuzka przy tym denerwuje się jak nie wiem. Ładnie pachnie. Ale zamiast tego wolę 'emolium' - i tym smaruję buźkę przed wyjściem na dwór, fajnie się rozsmarowuje, ładnie pachnie. Używam też krem bambino - ładny zapach, fajne rozsmarowanie.

Jeżeli chodzi o kąpiele, to kąpaliśmy w emolium , a teraz kąpiemy w z nivea łagodny szampon i płym do kąpieli 2 w 1. Emolium - ogólnie jest fajnym 'płynem' do kąpania. Pachnie ładnie, nie trzeba smarować po tym ciała Zuzki. Ale włosy po tym są okropne. Więc na razie odstawiliśmy.

Nivea łagodny szampon i płyn do kąpieli 2 w 1 - rewelacja. Ładnie pachnie, nie trzeba dawać go dużo na gąbeczkę, bo pieni się niesamowicie. Włoski po tym pachnące i mięciutkie. :tak:

Kosmetyki z baby dream - Mam żel do kąpania i jakieś mleczko nawilżające - uczulają małą niesamowicie. Po jednej kąpieli dostała niesamowitej wysypki, a jak posmarowałam na dodatek mleczkiem to już w ogóle było strasznie.

Miałam też próbkę Johnson baby łagodny płyn do mycia ciała i włosów 3 w 1 - uczula zuzke tak samo jak kosmetyki z baby dream.


Delikatna oliwka pielęgnacyjna z nivea
(taka przezroczysta) - ładnie pachnie, fajnie się rozsmarowuje i nawet szybko się wchłania. Nie trzeba jej dużo lać na rękę, bo jest dośc 'wydajna' i najważniejsze jest, że mi dziecka nie uczuliła. :tak:


Chusteczki z nivea przetestuje za kilka dni i wam napiszę, jak się sprawdziły. :tak: Mam zamiar kupić w pudełku. :-p
 
Ja kupiłam te chusteczki z Aldi tami czy jakoś tam będziemy próbować na razie odrzuca mnie ich zapach:baffled:

Dostałam też pieluszki z Huggies używał ktoś ?

Kupiłam do pupki Alantan krem i chce używac na przemian z Bephantenem.
Fajnie się rozsmarowuje wystarczy odrobinkę wziąć na całą pupkę.

Mam też wielki problem z kremem do buzi, czego używacie?
Wiktor ma bardzo suchą skórę na policzkach nawet smarowałam na co dzień nivea bo tłusty mam też ziaje no al i tak zadowolona nie jestem.
Dziś posmarowałam próbką musteli i byłam mile zaskoczona zobaczę jak jutro buzia będzie wyglądać... jedynie ten zapach:baffled:a gdzie te kosmetyki w ogóle można dostać?

A i jeszze szampon jaki macie? ja mam hipp i tez taki sobie włoski nieco suche główka też
 
Włoski myję mustelą póki co, znaczy wykańczamy próbkę. Generalnie myłam wodą z wanienki z płynem, ale jednak mi lepiej jak wezmę trochę szamponu i tak umyję, bo włosków trochę mamy. A jak się skończy to mamy niveę, do kąpieli tego nie daję bo za bardzo się pieni i mała się ślizga, ale do włosów powinien być ok.Przynajmniej ładnie pachnie :-) Kosmetyki z musteli to tylko apteki i pewnie allegro, przynajmniej ten żel do mycia można tam korzystniej kupić, przy większej objętości. Mi się najpierw zapach żelu bardzo nie podobał, ale po kilku razach już bardziej :-)

A do buzi nam najlepiej na suchą skórę Linomag maść albo Aquastop (ok. 12 zł bardzo wydajny, to może być też na pupę stosowane), Aquastop jest oznaczony jako krem ale w konsystencji to jak wazelina, tłustawe to ale bardzo dobrze nam się sprawdza jako na suchą skórę Strona główna - Produkty - Kosmetyki dla dzieci - AQUASTOP® krem dla noworodków - Ziołolek Nie pachnie w ogóle :-p

Chusteczki Tami są w Rosku, używałam dużo całkiem i zapach był ok, nic nie śmierdziało, z Aldi to może o jakieś inne chodzi? Huggiesów nie mieliśmy wcale.
 
Ja kupiłam te chusteczki z Aldi tami czy jakoś tam będziemy próbować na razie odrzuca mnie ich zapach:baffled:

Dostałam też pieluszki z Huggies używał ktoś ?

Kupiłam do pupki Alantan krem i chce używac na przemian z Bephantenem.
Fajnie się rozsmarowuje wystarczy odrobinkę wziąć na całą pupkę.

Mam też wielki problem z kremem do buzi, czego używacie?
Wiktor ma bardzo suchą skórę na policzkach nawet smarowałam na co dzień nivea bo tłusty mam też ziaje no al i tak zadowolona nie jestem.
Dziś posmarowałam próbką musteli i byłam mile zaskoczona zobaczę jak jutro buzia będzie wyglądać... jedynie ten zapach:baffled:a gdzie te kosmetyki w ogóle można dostać?

A i jeszze szampon jaki macie? ja mam hipp i tez taki sobie włoski nieco suche główka też

Co do pampersów Huggies to ja miałam newborn - Okropne, śmierdzą strasznie moczem po godzinie noszenia. Ja zmieniałam co godzinę, czasem częściej żeby tylko się ich pozbyć. :dry:

Alantan krem i maść - Niezastąpione. Nie zamieniłabym ich na nic innego. Sama używam do sparowania dupci Zuzi:tak:
Do kąpania używam nivea łagodny szampon i płyn do kąpieli 2 w 1.
Polecam, bo służy i do mycia ciałka i włosków. Ładnie pachnie i włoski są po nim mięciutkie i takie paachnące. :tak:
A do buźki używam albo emolium albo zwykłego kremu bambino dla dzieci. :tak:
 
Ja mam Huggisy 3 i rzeczywiście szybko śmierdzą moczem i nie trzymają sików z dala od pupki jedynie co mi się w nich podoba to ten ściągacz co mają z tyłu kupka mojego synka nie wychodzi z nich plecami, jakby połączył pampersy i tył haggisów to wyszła by pielucha ideał :)
 
reklama
My od urodzenia używaliśmy Pampers teraz mamy te acitv baby, pasują mi sa fajne mięciutkie ale czasem zdarza się że kupka wyjdzie bokiem siuśki niekoniecznie może 3 jeszcze są za duże lekko.
Dziwne jest w nich to że przy zmianie pieluszki mały ma na pupie takie maleńkie granulki/bryłki wkurza mnie to :dry:

Teraz zaczęłam używać na zmianę z Huggies które dostaliśmy w prezencie .
Ale nie kupiłabym ich są strasznie sztywne :confused: poza tym ok.

Po zakończeniu paczek które mam chcemy przejść na Dada dostałam od koleżanki kikla przetestowałam i są ok:tak:

ale jeszcze mnie zaciekawiły te Vibelle Dzieciowo mi! | Pieluszki Vibelle – szał w gatkach! i chyba się skuszę aby spróbować ;-)


Co do chusteczek nawilżanych używamy sporadycznie bo przemywamy dużym wacikiem i ciepłą wodą :tak:
Na początku używaliśmy pampers sensitive jakoś tak kupiłam dużo w promocji ale wkurzały mnie, nie dość że dosyć drogie to wyciągało się nie raz pół paczki :dry: i takie były bardzo śliskie nie pasowały mi.

Niedawno kupiłam Vibelle Dzieciowo mi! | Chusteczki Vibelle – nasza mała nirwana od rana dostały dużą ocenę :) są ok (bardzo miiękkie miałam ręce po użyciu tego :))ale zdarzyło mi się wyciągnąć kilka zapach na początku drażnił.

D. kupił niedawno Tami Baby i mimo średniej opinii na razie mi bardzo pasują ;-)
są przede wszystkim średnio nasączone dzięki czemu nie są tak przeraźliwie zimne, no i fajnie leciutki zapach.

Prócz tego niedawno zapupiłam kremik Aquastop (dzięki VIvienne) Strona główna - Produkty - Kosmetyki dla dzieci - AQUASTOP® krem dla noworodków - Ziołolek
wypróbowałam kilka Nivea, ziaja, mustela, ale zostaje raczej przy tym :tak:
jest mega tłusty i Wiki wygląda jakby wysmarowany oliwą ale kto go tam widzi w domu :-p no i głównie kładę na noc i rano szybko się wchłania (albo wyciera w ubrania :cool2:) a buzia aksamit.
Mały miał koszmarnie suche policzki a to pomogło. Po kąpieli nawet smaruje go tym całego bardzie wydajny :tak:

Dziś będę mieć ziajkę na ciemnieniuchę więc wypróbujemy oby pomogła :dry:Dzieciowo mi! | Ziajka na ciemieniuchę – yes, yes, yes! Objawienie!
 
Do góry