reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opinie o porodówkach Gniezno,Września ,Mogilno prośba o info

rambutan

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Maj 2019
Postów
1 309
Hej,

Niedawno przeprowadziłam się w okolice Gniezna,koniec lipca rodze.Czy któraś z Was rodziła ostatnio w Gnieźnie,Wrzesni,Mogilnie? Bardzo byłabym wdzięczna za opinie..Z góry dziekuje.Pozdrawiam. Gosia
 
reklama
Nie rodziłam, bo ostatecznie nie donosiłam ciąży. O Gnieznie i Mogilnie nie wiem nic. We Wrześni jest ponoć w miarę ok, ale zależy na jaki dyżur trafisz, młodych czy starych położnych 😋 a ja jakbym jakimś cudem zaszła w ciążę a potem ją donosiła to robiłabym wszystko żeby rodzić na Polnej w Poznaniu. Byłam tam i przede wszystkim jest tam mnóstwo lekarzy, nie sami znajomi co ręka rękę kryje i wszystko jest zamiatane pod dywan... Lekarze są tytuowani, mnóstwo profesorów i mają bieżącą wiedzę a nie sprzed 50 lat. Położne robią wszystko żeby poród był z ochroną krocza. A do tego wszystkiego są tam przepyszne obiady❤️❤️❤️ tęsknię za nimi🤣
 
Nie rodziłam, bo ostatecznie nie donosiłam ciąży. O Gnieznie i Mogilnie nie wiem nic. We Wrześni jest ponoć w miarę ok, ale zależy na jaki dyżur trafisz, młodych czy starych położnych 😋 a ja jakbym jakimś cudem zaszła w ciążę a potem ją donosiła to robiłabym wszystko żeby rodzić na Polnej w Poznaniu. Byłam tam i przede wszystkim jest tam mnóstwo lekarzy, nie sami znajomi co ręka rękę kryje i wszystko jest zamiatane pod dywan... Lekarze są tytuowani, mnóstwo profesorów i mają bieżącą wiedzę a nie sprzed 50 lat. Położne robią wszystko żeby poród był z ochroną krocza. A do tego wszystkiego są tam przepyszne obiady❤️❤️❤️ tęsknię za nimi🤣
Dziękuje😊
 
Cześć! Ja rodziłam we Wrześni i ogólnie polecam. Sam poród miałam ekspresowy i może przez to oceniam to przeżycie w miarę pozytywnie. Położne były pomocne i bardzo motywowały w czasie porodu. Położne na oddziale i pielęgniarki od noworodków również pomocne, Pani ordynator bardzo sympatyczna. Jedyny minus to brak ochrony krocza, byłam nacięta dość mocno i do tego jeszcze potem rozeszły mi się szwy wiec do dzisiaj jeszcze nie wszyskto wróciło do normy a niedługo minie pół roku od porodu. Do tego bardzo pasowało mi ze sale na oddziale są dwuosobowe i w czasie covidu były możliwe odwiedziny. Oddział świeżo po remoncie. Leżałam na Polnej trzy razy w ciąży ze względu na niewydolność szyjki i nie chciałabym tam rodzić. Owszem w tym szpitalu jest wielu profesorów, w końcu to szpital kliniczny ale daje się odczuć, że stawia się tam na ilość a nie jakość. Jest bardzo wiele pacjentek z różnych stron województwa i nie tylko, sale poporodowe nawet 5 osobowe, duży tłum, położnych mało, są zapracowane i często niemiłe. No i był zakaz odwiedzin w czasie pandemii. Byłam nastawiona na poród na Polnej jakby rozwinął się u mnie poród przedwczesny ale na szczęście donosiłam ciąże do końca i mogłam wybrać mniej oblegany i bardziej kameralny szpital we Wrześni. Jakbym miałam rodzic jeszcze raz to pewnie znów zdecydowałabym się na poród właśnie tam.
 
Cześć! Ja rodziłam we Wrześni i ogólnie polecam. Sam poród miałam ekspresowy i może przez to oceniam to przeżycie w miarę pozytywnie. Położne były pomocne i bardzo motywowały w czasie porodu. Położne na oddziale i pielęgniarki od noworodków również pomocne, Pani ordynator bardzo sympatyczna. Jedyny minus to brak ochrony krocza, byłam nacięta dość mocno i do tego jeszcze potem rozeszły mi się szwy wiec do dzisiaj jeszcze nie wszyskto wróciło do normy a niedługo minie pół roku od porodu. Do tego bardzo pasowało mi ze sale na oddziale są dwuosobowe i w czasie covidu były możliwe odwiedziny. Oddział świeżo po remoncie. Leżałam na Polnej trzy razy w ciąży ze względu na niewydolność szyjki i nie chciałabym tam rodzić. Owszem w tym szpitalu jest wielu profesorów, w końcu to szpital kliniczny ale daje się odczuć, że stawia się tam na ilość a nie jakość. Jest bardzo wiele pacjentek z różnych stron województwa i nie tylko, sale poporodowe nawet 5 osobowe, duży tłum, położnych mało, są zapracowane i często niemiłe. No i był zakaz odwiedzin w czasie pandemii. Byłam nastawiona na poród na Polnej jakby rozwinął się u mnie poród przedwczesny ale na szczęście donosiłam ciąże do końca i mogłam wybrać mniej oblegany i bardziej kameralny szpital we Wrześni. Jakbym miałam rodzic jeszcze raz to pewnie znów zdecydowałabym się na poród właśnie tam.
Bardzo dziekuje za info,pozdrawiam😊
 
Ja również polecam Polna w Poznaniu, nie zgodzę się z poprzednią wypowiedzią bo ja trafiłam na super położne a byłam prawie 3 doby na porodówce 😊 jedzenie mi bardzo nie smakowało jedynie po porodzie - inna kuchnia jest na każdym z oddziałów :)
 
Ja leżałam na Polnej na dwóch oddziałach i obiady były pyszne ale faktycznie ja miałam dietę podstawową, a kobiety rodzące mają chyba inną. Choć nie wiem kiedy tam leżałaś, bo ja w zeszłym roku i tam kuchnię prowadziły ukrainki i naprawdę było dobre.
Ale mniejsza z tym, obiad tu najmniej ważny.

Leżałam też na oddziale izby przyjęć gdzie położne miały hardcore bo ciągle coś się działo, a mimo to były mega miłe, pomocne i przychodziły na każde wezwanie.
A i na Polnej jeszcze jeden plus. Gdyby cokolwiek się działo z dzieckiem po porodzie to jest tam oddział neonatologii.

Ale tak jak pisałam wcześniej, ja nie rodziłam, więc nie wiem jak wygląda sama porodówka, ile łóżek, ile sal. I nie mam doświadczenia co w trakcie porodu jest ważne. Choć wydaje mi się, że dla mnie ważniejsze by było poczucie bezpieczeństwa, że w razie czego mam super opiekę medyczną, niż kameralność.
 
reklama
O tak, kameralność dla mnie nie miała znaczenia. Zależy co kto ma na uwadze. Mi do komfortu potrzebna była dobra opieka, którą dostałam a reszta i tak była super :)
 
Do góry