reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opinie, recenzje - co teraz możemy polecić a co odradzić..

oj niania - boska rzecz - dzięki niej mogę normalnie funkcjonować na dole, jak Mateusz śpi lub czuwa w łóżeczku.... a monitor zapewnia mi spokój.... jedne z najlepiej wydanych 400 zł w życiu....

polecam też krem niwea na odpażenia - na pupie pojawiły się pierwsze krostki - zmieniliśmy chusteczki nawilżane na waciki z wodą, potem pupa do sucha i krem - dziś po krosteczkach w zasadzie nie ma śladu - sudokrem (który mam zresztą) jest już za bardzo inwazyjny.....
 
reklama
gdy mala byla na noworodkowym pielegniarki i lekarze ktorzy opiekowali sie maluchami powiedzieli mi ze jak dziecko sie jedynie zesika zeby nie wycierac pupy tylko ja osuszyc dobrze wacikiem czy gaza i tyle, ja stosuje sie do tej rady i mala (odpukac) nie ma nawet zaczerwienienia. chusteczek uzywam sporadycznie. kapiemy ja kazdego dnia i jak cos zostanie na pupie to sie wymyje. po zmianie pieluszek nie daje zadnych kremow z cynkiem tylko delikatny balsamik ktory tez dobrze chroni i nawilza.

dziewczyny macie racje . nianki sa super i mimo tego ze mala spi u nas w pokoju to wychodzac na salon musimy co chwile zagladac a z nianka nie byloby tego problemu. zastanawiam sie czy nie zainwestowac i odkupic od znajomej ale z kamera. taki wynalazek mozna uzywac przez pierwsze lata dziecka gdy spi lub bawi sie w swoim pokoju a my mozemy je podgladac z innego pomieszczenia
 
Ostatnia edycja:
to ja tak z innej beczki - a propo wkladek laktacyjnych - te z belli jak dla mnie - lipa wielka,przeciekaja, sprawdziły sie te z penaten i johnson a i butelki wyprobowałam z lovi, aventa i tommy tippe, te ostatanie bija wszystkie na głowe, Rózinka niexle musi sie nameczyc zeby wyciągnąc z niej mleczko a o to przeciez chodzi:) dodatkowow ksztlam smoka przypomina cyca i butla ma czjnik temperatury:)
 
zgadzam się z maqnio jeśli chodzi o butelkę tt, jednak smoczek dla mojego szkraba nietrafiony, szczególnie z powodu zbyt dużej obręczy (zatyka dziurki w nosie), zakupiłam kilka smoczków i obecnie najlepiej sprawdza się smoczek NUK-a;

polecam też wazelinę do robienia masaży, wcześniej używałam oliwki, ale się paskudzi na początku
 
Ja polecam butelkę antykolkową Natural Flow Dr Brown's, przetestowaliśmy Avent, MAM, Difrax i wszystkie tragiczne.

Co do smoczka uspokajającego, to popieram Konwaliankę, tylko NUK, mały pluł smoczkami Avent, Difrax, MAM i Tommee Tippee.
 
kurcze, to może tez kupie aventu uspokajacz, bo mam tomme tippee ale mała na wymioty bierze jak chcę jej go wlożyć..tylko czasami zassie po dłuższych próbach..
 
reklama
Do góry