reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opole -szczepienia

madzialena79

mamuśka kruczka
Dołączył(a)
18 Styczeń 2011
Postów
317
Miasto
opole
Witam:)
Nie wiem czy w dobrym miejscu temat,ale potrzebuję porady:-(
W mojej przychodni szczepią dzieciaczki Infarnrixem ,ja zdecydowałam się na pentaxim i pani doktor ma z tym wielkiiii problem.A przecież to moje dzieciątko ( i pieniążki też )...
no i nie wiem czy wykłócać się o swoje czy zmienić przychodnię?chociaż to głupie zmieniać za każdym razem gdy coś nie pasuje.
A może brać co dają?ale i tak w aptece jest tańsza niż u nich

dzięki za odpowiedzi
 
reklama
hmmm

musiałabym zerknąć do książeczki, ale wydaje mi się, że Filip był szczepiony najpierw pentaximem, potem tej szczepionki nie było - producent nie dostał jakiegoś certyfikatu, czy coś, no i dostał Infanrix. Zresztą wtedy akurat zmieniłam przychodnię i tam właśnie szczepili tą drugą szczepionką. Nie mam pojęcia czym dokładnie się różnią, ale byłam lekko zdezorientowana, kiedy się okazało, że szczepionki, którą dostał mój bobas, nie dopuszczono do obiegu.

Tak sobie myślę, że te przychodnie dostają prowizję za sprzedaż takiej, czy innej szczepionki i stąd taka reakcja.

Jeżeli poza tym dobrze rozumiesz się z pediatrą, to moim zdaniem nie warto zmieniać przychodni, ale zaufanie do lekarza jest nie do przecenienia. W razie wątpliwości wzięłabym kartotekę i zwinęła się stamtąd.

tak teoretyzuję troszkę, wiem, ale to chyba dylemat, który będziesz musiała rozwiązać ... sama:eek:
 
Wiem,że sama...chciałam Dzidziusiowi oszczędzić wkłuć,ale z tego wszystkiego chyba jednak wyląduję na zwykłych szczepionkach.
Z tymi szczepionkami to kolorowy zawrót głowy,co raz którąś partię wycofują czy to jednej firmy czy drugiej.
A pediatry za dobrze nie znam,bo dopiero druga wizyta:/
dzięki za odpowiedź:)
 
Szczerze powiedziawszy nie wiem co bym zrobiła, ale wiem na pewno że masz prawo przyjśc na szczepienie z własną szczepionką ( no receptę niestety potrzebujesz) ale przychodnia nie ma prawa odmówic Ci szczepienia własną szczepionką. Wiem, bo sama kupowałam szczepionki 6w1 i na rotarwirusy dla Hanki na Dbam o Zdrowie - portal o zdrowiu i apteka online - www.doz.pl bo było znaczniej taniej i nikt mi nigdy nie robił problemów. Ale tak było u mnie z Hanią, bo Antka szczepię programem państwowym , więc mnie ten problem nie obowiązuje.
 
Witam mam pytanie czy któraś z mam ma problem z dostaniem szczepionki INFANRIX bo w Lublinie już nie ma i nikt nie wie dlaczego ta szczepionka była juz raz wstrzymana w 2009r.Może coś na ten temat któraś mama słyszała?
 
Do góry