reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opóźnienie psychoruchowe

sajmon1010

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2015
Postów
73
cześć dziewczyny, mój synek ma 2,5 latka ma słaby rozwój mowy i nosi pieluchy. Jest także uparty i nerwowy, ale i wesoły.Ogólnie moim zdaniem rozwija się dobrze. Ale byłam z nim w poradni psychologiczno pedagogicznej i po okolo 45 minutowym spotkaniu stwierdzili, że jest opóźniony. Rozumienie ma bardzo dobre, rozwój społeczny także. Wiem, że z mową może coś nie tak, ale całościowe opóźnienie? Jak się urodził mia 9 pkt apg.
Znam kilka dzieci ze słabą mową i pieluchami w tym wieku i nikt nie mówi o opóźnieniu, ale także nikt z tych rodziców nie był w takiej poradni.Poza tym jak mu w domu pokazałam jak robić pewne rzeczy których nie zrobił na spotkaniu , to już robi. Idę jeszcze na konsultację do kogoś innego ale co WY o tym myślicie?
Pozdrawiam.
 
reklama
U nas na badaniu był problem z rozwojem społecznym a mimo to wpisali nam opóźniony rozwój psychoruchowy.Dostalismy skierowanie na Wczesne wspomaganie rozwoju które zdziałałało cuda.Nie trzeba bac się tej terapii bo młody mózg jest bardzo elastyczny i wszystko chłonie napewno lepiej teraz niz np.nieprawidłowosci wyszły by w przedszkolu lub szkole.
 
@sajmon1010 co oznacza slaby rozwój mowy? Jesli maluch mówi tylko jeszcze niezbyt wyraźnie to uważam że nie jest to powód do zmartwień tym bardziej ze jak twierdzisz wszystko inne jest u niego w jak najlepszym porzadku tym bardziej nie moze o tym swiadczyc noszenie pieluszek syn mojej siostry bardzo dlugo nosil pampersa az w koncu przed ukonczeniem 3 lat oduczyl sie i korzystal z toalety to tak samo jak nie ktorym dziecia trudno jest pożegnać sie ze smokiem .... ja bym jeszcze skonsultowala to jak mowisz z innym lekarzem ...ale myślę ze raczej masz zdrowego maluszka ...
Mnie kiedys lekarz chcial skierowac na rehabilitacje z córka bo stwierdzil ze ma wade postawy (opadajace prawie ramie) czego ja nie zauważyłam oczywiscie inny lekarz nic takiego nie stwierdzil a na bilansie nawet nikt nigdy tak.samo tego nie zauwazyl takze wiesz czasem lekarze narzucają nam swoje racje wiec warto mimo wszystko udac sie.jeszcze.do innego lekarza ...pozdrawiam
 
Witaj. Jestem logopedą. Wiem, że rodzice bardzo boją się, gdy dziecko ma jakieś opóźnienie i często nie dopuszczają do siebie takiej myśli. Bardzo dobrze, że poszłaś zdiagnozować synka, specjalista na pewno się nie myli. Dwulatek powinien mówić około 300 słow i pierwsze proste zdania. Idźcie na terapię logopedyczną Metoda Krakowską. Polecam. Zobaczysz synek szybko nadrobi opóźnienie i będziesz się cieszyła, ze szybko zareagowałaś i nie odwlekałaś tego w czasie, gdy trudności by się już mogły nawarstwić. Powodzenia!
P.S. Z jakiej czesci Polski jestes?
I proszę nie słuchaj opinii, ze chłopcy mówią później, albo, że jeszcze ma czas. Wielu rodziców moich podopiecznych żałowało, że zwlekało z zajęciami. Tym bardziej, że zobaczyli w jak prosty i szybki sposób można nadrobić zaległości :)
 
Ostatnia edycja:
aaa, czy teraz wydadzą mu orzeczenie o niepełonosprawności czy tylko decyzję o skierowaniu na wczesne wspomaganie rozwoju ?
 
Orzeczenie swoją drogą a WWR swoją.
Mój ma WWR od 1,5r.ż., natomiast jak miał 2,5 roku przyznano mu kształcenie specjalnie. U nas też jest problem z mową. Do tej pory. Synek w maju skończy 4 lata. Jak masz pytania, to pisz.
WWR jest bezpłatna i bez orzeczenia.
 
dziękuję za wszystkie odpowiedzi, tylko myślałam ,że to opóźnienie w mowie, a nie takie ogólne.czy już zawsze będzie opóźniony , czy tym WWR uda się dorównać do normy?czy to dopiero się na tym wspomaganiu okaże się jak dalekie jest to opóźnienie?
 
Witaj. Jestem logopedą. Wiem, że rodzice bardzo boją się, gdy dziecko ma jakieś opóźnienie i często nie dopuszczają do siebie takiej myśli. Bardzo dobrze, że poszłaś zdiagnozować synka, specjalista na pewno się nie myli. Dwulatek powinien mówić około 300 słow i pierwsze proste zdania. Idźcie na terapię logopedyczną Metoda Krakowską. Polecam. Zobaczysz synek szybko nadrobi opóźnienie i będziesz się cieszyła, ze szybko zareagowałaś i nie odwlekałaś tego w czasie, gdy trudności by się już mogły nawarstwić. Powodzenia!
P.S. Z jakiej czesci Polski jestes?
I proszę nie słuchaj opinii, ze chłopcy mówią później, albo, że jeszcze ma czas. Wielu rodziców moich podopiecznych żałowało, że zwlekało z zajęciami. Tym bardziej, że zobaczyli w jak prosty i szybki sposób można nadrobić zaległości :)
jestem z podkarpacia, bieszczady :)
 
reklama
U nas na badaniu był problem z rozwojem społecznym a mimo to wpisali nam opóźniony rozwój psychoruchowy.Dostalismy skierowanie na Wczesne wspomaganie rozwoju które zdziałałało cuda.Nie trzeba bac się tej terapii bo młody mózg jest bardzo elastyczny i wszystko chłonie napewno lepiej teraz niz np.nieprawidłowosci wyszły by w przedszkolu lub szkole.
to fajnie, ile razy w tygodniu na to uczęszczaliście i jak długo i po jakim czasie widoczne były efekty?myślałam ,że to opóźnienie mowy, a nie takie ogólne opóźnienie, jest to dla mnie szok.
 
Do góry