reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opóźnienie psychoruchowe

natala To Twoja opinia czy opinia specjalistów? ;-) Moim zdaniem zaburzenia mowy w wieku 4 lat trzeba przynajmniej zdiagnozować.A terapia logopedyczna na pewno nie zaszkodzi.

U nas metoda krakowska nie sprawdziła się, więc to sprawa indywidualna - co nie znaczy, że nie sprawdzi się przy Twoim dziecku. Syn tylko coraz bardziej się opierał przed mówieniem. Mimo to do tej pory logopeda stara się wprowadzać jej elementy. Z różnym skutkiem. Na chwilę obecną "otworzył się" na mówienie - ale mówi bardzo niewyraźnie, gubi po drodze literki, zamienia litery. Ale jest już nadzieja, że będzie lepiej.
Syn jak był diagnozowany miał 2,5roku. Prawie bezbłędnie rozwiązał test dla osób niemówiących (Leitera??) - wyszło mu, że intelektualnie jest zdecydowanie powyżej normy. Mowę bierną też miał bardzo dobrze rozwiniętą. Ze słuchem - wszystko w porządku. A mówić nie chciał...
 
reklama
On nie ma zaburzeń rozwija się prawidłowo po za tym do logopedy przyjmują 5 latków

Wysłane z mojego PSP3505DUO przy użyciu Tapatalka
 
natala Zrobisz to co uważasz. Tylko żebyś później nie płakała, że ma problemy z mową w szkole, a ty zaniedbałaś to na tym etapie. Mój ma zajęcia z logopedą od 2,5 r.ż. na WWR, a od 3r.ż.dodatkowo na KS.
 
Jeżeli dziecko ma problem z trudnymi słowami zawierającymi rz itp to nie jest jeszcze koniec świata

Wysłane z mojego PSP3505DUO przy użyciu Tapatalka
 
To ok - ale nie o tym mowa w tym temacie, więc doszło do nieporozumienia. Twój syn ma typową wadę wymowy jak na ten wiek, ale jego mowa nie jest opóźniona. To zmienia postać rzeczy. Temat jest o nieharmonijnym rozwoju, gdzie mowa jest w tyle za resztą.
 
Ostatnia edycja:
A no własnie nic..no oprócz rozwoju ruchowego ale od 3 mies byliśmy pod opieką neurologa i synek był rehabilitowany metodą Bobath z powodu zmiennego napięcia i asymetrii.W 14 mies miał badanie które wykazało pewne deficyty w rozwoju , zostaliśmy skierowani na wwr gdzie panie terapeutki zauwazyły że jest coś nie tak (ja nic nie podejrzewałam) i zasugerowały nam abym zapisała syna na diagnozę.
 
To ok - ale nie o tym mowa w tym temacie, więc doszło do nieporozumienia. Twój syn ma typową wadę wymowy jak na ten wiek, ale jego mowa nie jest opóźniona. To zmienia postać rzeczy. Temat jest o nieharmonijnym rozwoju, gdzie mowa jest w tyle za resztą.
na pewno wybiorę się z nim na wwr, ale może to tylko opóźnienie mowy. pozdrawiam.
 
Nie próbowałaś korzystać z jakichś pomocy edukacyjnych/logopedycznych? Z własnego doświadczenia wiem, że na przykład zabawki kreatywne potrafią naprawdę pomóc w korekcie zachowania i odbierania świata przez dzieci.
 
reklama
Do góry