reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opryszczka w ciąży

Susanna123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Luty 2017
Postów
18
Witam. Jestem tutaj nowa i potrzebuje porady bo strasznie się stresuję. Jestem w ciąży z drugim dzieckiem 20 tydzień i pierwszy raz w życiu wyszła mi opryszczka na ustach. Lekarz przepisał mi heviran 400 kazal brac 4x1 przez 14 dni. Strasznie się stresuję. Czy ktoś miał już tatką sytuację i urodził zdrowego malucha. Wczoraj miałam usg połówkowe i wszystko z małym jest okey ale boję się że ta opryszczka mu zaszkodzi :(
 
reklama
Wirusa opryszczki wywołuje wirus z tej samej grupy co ospę wietrzna ,jeśli przeszłaś ospę powinnaś być spokojna. A co powiedział lekarz? Nie denerwuj się,stres szkodzi dziecku. A bierzesz witaminy,podobno opryszczka wyskakuje z osłabienia. Zdrówka życzę.
 
Dziekuje za odpowiedz. Lekarz powiedzial że wady wrodzone nie sa juz mozliwe bo mały ma już wszystko uksztaltowane ale w zwiazku z tym że to moja pierwsza opryszczka potrzebujemy czegos mocniejszego. W karcie rowniez mi wpisac opryszczka ust. Ospe wietrzna przechodzilam.
 
Moja kuzynka miała w podobnym etapie ciąży ogromną opryszczkę na dolnej i górnej wardze. I nic się nie stało :)Urodziła zdrową córeczkę. Ja miałam opryszczkę 5 dni po porodzie i strasznie się bałam, że zarażę syna ale nic się nie wydarzyło. Zdrówka życzę i nie stresuj się. Jesteś pod opieką lekarza.

Napisane na GT-I9195 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. A czy ktoras mama stosowala lek heviran 400 i to w takiej dawce? Lekow rowniez sie obawiam mimo to ze lekarz powiedzial że tego leku bierze sie dużo.
 
reklama
Mi bardzo pomógł sonol, taki płyn w sztyfcie. A już wiele rzeczy stosowałam bo dosyć często miałam opryszczkę. Jest niedrogi, to wydatek kilku złotych. Stosowałam karmiąc piersią, w ciąży chyba tez można ale pewności nie mam. A o heviranie nie słyszałam.

Napisane na GT-I9195 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry