reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opryszczka..

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Dziś wieczorem zauważyłam na dolnej wardze mały pęcherzyk.. Strasznie się przestraszyłam ponieważ cały dzien go nie zauważyłam i calowalam podczas zabawy moją córeczkę.. Boję się że mogłam ją zarazić.. Córka ma 4 miesiące i jest trochę przeziębiona...
 
reklama
Rozumiem doskonale twoje zdenerwowanie. Sama przezylam podobny stres z tym ze moj synek mial wtedy 4 tygodnie i tez dopadla mnie opryszczka. Zarazamy glownie kiedy juz pecherzyki pekaja co dzieje sie nie odrazu a po pewnym czasie. Najwazniejsze to odizolowac zmiany plastrami nie calowac wiecej dziecka ja bym polecila jeszcze maść herpex a co najwazniejsze mycie rąk i niedotykanie zmian na ustach. Bylam w potwornej panice kiedy rozwinela sie u mnie opryszczka a dziecko dopiero swiezo wyklute bezbronne. Dla takich maluchow to bardzo niebezpieczny wirus niestety...
 
To twoja pierwsza opryszczka, czy miałaś już wcześniej? No i drugie pytanie, karmisz piersią czy mm?
Generalnie tak jak pisała Sverige, najbardziej się zaraza jak już zacznie pękać, więc koniecznie plasterek.
Z maściami musisz bardzo uważać - większości nie można stosować w ciąży i podczas kp, plastry compeed można...
No i zakaz całowania nie pamiętam ile, ale ileś dni po zagojeniu....
 
Tak, karmię piersią. Oczywiście zastosuje się do Waszych rad i będę bardzo uważać. Opryszczki niestety juz u mnie wystepowaly..
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem doskonale twoje zdenerwowanie. Sama przezylam podobny stres z tym ze moj synek mial wtedy 4 tygodnie i tez dopadla mnie opryszczka. Zarazamy glownie kiedy juz pecherzyki pekaja co dzieje sie nie odrazu a po pewnym czasie. Najwazniejsze to odizolowac zmiany plastrami nie calowac wiecej dziecka ja bym polecila jeszcze maść herpex a co najwazniejsze mycie rąk i niedotykanie zmian na ustach. Bylam w potwornej panice kiedy rozwinela sie u mnie opryszczka a dziecko dopiero swiezo wyklute bezbronne. Dla takich maluchow to bardzo niebezpieczny wirus niestety...
Dokładnie.. Herpex zawsze działał na mnie dobrze. Tylko czy podczas karmienia piersią mogę go stosować ?
 
Tak, karmię piersią. Oczywiście zastosuje się do Waszych rad i będę bardzo uważać. Opryszczki niestety juz u mnie wystepowaly..
To, że występowały wcześniej to akurat dobrze - podobnie jak w ciąży - jak ktoś mial opryszczkę przed ciążą, to nie ma problemu nawet jak się zrobi w czasie ciąży, ale jak ktoś ma pierwszy raz, to już jest problem...
 
reklama
Na wszelki wypadek zaopatrz się w maseczkę póki pęcherzyk się nie wygoi.
Obecność maseczki jakoś hamuje odruch całowania (tak byłonu mnie , choć nosiłam maseczkę z innych względów )
 
reklama
Do góry