reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opuchlizna jednej stopy, ból łydki

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Hej dziewczyny, jestem w 31 tc., wiem, że opuchlizna w ciąży to norma i w sumie bym się nad tym nie zastanawiała, ale zdarzało Wam się, że puchła Wam tylko jedna stopa, a druga była tylko lekko napuchnięta. Bo teraz mam tak, że jedna stopa prawie nic nie widać, a druga jak baniak w kostce. Już nawet zastanawiam się czy coś mnie nie ugryzło, ale nic nie widać i nie swędzi. Wydaje mi się, że nie ma co się przejmować, wcześniej już zauważyłam, że puchną mi nierówno, ale dzisiaj ta różnicą jest duża, więc wolę się upewnić czy też tak miałyście.
 
reklama
U mnie 33+2 i puchnie mi bardziej prawa stopa od lewej, inne dziewczyny też mają takie obserwacje. Mocz stopy w zimnej wodzie. Czy bierzesz magnez?
 
Dziewczyny a czujecie kłucie w łydce tej nogi której stopa puchnie? Mam opuchniętą prawą stopę już od kilku dni i w ogóle nie schodzi, cały czas rano i wieczorem. Do tego zaczęła mnie jeszcze boleć łydka tej nogi, czuję takie kłucia. Też tak macie? To normalne? Bo jak mnie ta noga zaczęła kłuć to zaczęłam czytać i się doczytałam o zakrzepicy. No ale mam nadzieję, że to jednak nic takiego i normalne w ciąży. Dodam, że ze względu na skurcze macicy od jakiegoś czasu mało się ruszam, praktycznie siedzę cały czas, bo wtedy nie mam skurczy, tylko jak stoję albo chodzę się pojawiają. Biorę Aspargin 3x2 i Nospę Max trzy razy dziennie na skurcze. Biorę też Acard od początku ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a czujecie kłucie w łydce tej nogi której stopa puchnie? Mam opuchniętą prawą stopę już od kilku dni i w ogóle nie schodzi, cały czas rano i wieczorem. Do tego zaczęła mnie jeszcze boleć łydka tej nogi, czuję takie kłucia. Też tak macie? To normalne? Bo jak mnie ta noga zaczęła kłuć to zaczęłam czytać i się doczytałam o zakrzepicy. No ale mam nadzieję, że to jednak nic takiego i normalne w ciąży. Dodam, że ze względu na skurcze macicy od jakiegoś czasu mało się ruszam, praktycznie siedzę cały czas, bo wtedy nie mam skurczy, tylko jak stoję albo chodzę się pojawiają. Biorę Aspargin 3x2 i Nospę Max trzy razy dziennie na skurcze. Biorę też Acard od początku ciąży.
Dla świętego spokoju porozmawiałabym o tym z lekarzem, możliwe że to fizjologiczne puchnięcie podczas ciąży, ale jak wspominasz o bólu łydki to sprawdziłabym to pod kątem zakrzepicy, bo jak sama piszesz mało się ruszasz, głównie pozycja siedząca a to niestety sprzyja.
 
Do góry