reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opuchnięte dziąsla i górna warga

Dołączył(a)
9 Grudzień 2016
Postów
5
Mojej dwulatce okropnie spuchla górna warga i policzek nie bardzo wiem z czego. Na przodzie ma cztery ząbki ulamane wcześniej dziąsła krwawily byłam z tym u stomatologa ale stwierdził że wszystko ok. Obecnie jesteśmy w Irlandii nie wiem czy lecieć z tym do polski czy próbować tutaj bo opieka tutaj daje wiele do życzenia. .
 
reklama
Mojej dwulatce okropnie spuchla górna warga i policzek nie bardzo wiem z czego. Na przodzie ma cztery ząbki ulamane wcześniej dziąsła krwawily byłam z tym u stomatologa ale stwierdził że wszystko ok. Obecnie jesteśmy w Irlandii nie wiem czy lecieć z tym do polski czy próbować tutaj bo opieka tutaj daje wiele do życzenia. .
Najprawdopodobniej jest to od zębów. Próchnica powoduje rozwój bakterii. Nie czekaj jak najprędzej idz tam do lekarza, żeby nie było za pózno.
 
Ale myślisz, że te ułamane zęby, to od próchnicy?
Moim zdaniem to wygląda jak jakiś uraz - uderzyła się. Pasowałaby do tego spuchnięta warga (bo zęby z przodu) a i policzkowi mogło się oberwać.
 
Przepraszam, że to napiszę - ale przede wszystkim radzę bardziej dbać o higienę. Bo próchnica u dwulatka to nie jest normalne. I to cztery ułamane zęby... Dlaczego wcześniej nie poszliście do dentysty?

A odpowiadając na pytanie - spróbuj kupić Tantum Verde (albo inny zamiennik - w składzie powinien mieć chlorowodorek benzydaminy) - nieco znieczuli i będzie działał przeciwbakteryjnie i przeciwobrzękowo. A jak dziecko dalej będzie się źle czuło - to dodatkowo ibuprom.
 
Ale przecież jakby była próchnica, to by na to zwróciła uwagę. Mleczaki w dzisiejszych czasach się leczy...
 
reklama
Skoro denstysta stwierdził że stomatologicznie ok, to musi byc coś innego. Też mi wygląda na skutek jakiegoś uderzenia. Poszłabym jeszcze do pediatry z tym, napewno nie bagatelizowała
 
Do góry