reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

organizacja opieki nad dziećmi

Temat na forum 'Mamy z Holandii' rozpoczęty przez wiatraczek, 5 Luty 2013.

 1. wiatraczek

  wiatraczek Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No właśnie. Jak to u Was wygląda? Kiedy pod ręką nie ma babci, cioci, dobrej sąsiadki czy przyjaciółki z dzieciństwa? Jak sobie radzicie?
   
 2. Ayni

  Ayni Umm Adam

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witaj wiatraczku!

  Poki co kiedy musze wyjsc synek zostaje pod opieka tatusia, niestety nie mam tu nikogo zaufanego,zeby sobie pozwolic na wyjsciowe z ojcem dziecka. Na oppas z ogloszenia chyba bym sie nie zdecydowala...
   
 3. reklama
 4. wiatraczek

  wiatraczek Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Znajomi Polacy. Dwójka dzieci w wieku 6 i 4 lata. Ojciec pracuje w terenie, wraca do domu tylko na weekendy. Matka pracuje w godzinach, kiedy dzieci są w szkole. Od kiedy urodziła się starsza córka, mieszka z nimi siostra matki. Dziewczyna odbiera dzieci ze szkoły wtedy, gdy wcześniej kończą, zajmowała się też niemowlakami.
  Młodszy chłopczyk często po szkole idzie się bawić do kolegi. W tej samej miejscowości mieszka siostra ojca z rodziną, też mają dwoje dzieci w wieku szkolnym. Ona sama pracuje w domu, on ma firmę remontową.
  Jeszcze inni znajomi, też Polacy z dziećmi w wieku przedszkolnym. On ma firmę, ona w ramach tej firmy sprząta. Brała niemowlę ze sobą do pracy. W tej chwili mieszka z nimi jej matka i ona w większości zajmuje się dziećmi. W sąsiedniej wsi mieszka dwóch braci jego z rodzinami.
  Mówię tu o ludziach, którzy na emigracji są już ponad 6 lat.

  Najczęściej spotykam się z tym, że dziećmi Polek na emigracji w Holandii zajmują się inne Polki, jeszcze nie dzieciate: znajome, koleżanki z pracy czy ze szkoły językowej, nianie. Albo sciągnieta na tę okoliczność rodzina z Polski.
   

Poleć forum