reklama

Orientujecie się w ofertach ubezpieczeń OC?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez sarina, 7 Marzec 2007.

1. sarina

sarina Zaciekawiona BB

Jeśli tak to powiedzcie mi proszę na co warto zwracać uwagę podczas wykupywania tego obowiązkowego ubezpieczenia, dla mnie ciężko jest się połapać w ogromie ofert. Którego ubezpieczyciela warto wybrać?

2. toka1

toka1 Zaciekawiona BB

Opinie krążą takie, że warto zwracać uwagę na cenę, ale ni słuchaj ich, bo najlepiej jest wykupywać pakiety np. OC i AC i wtedy są zniżki. Ja na przykład nie ufam najtańszym ubezpieczeniom, nie chciała bym mieć problemów z wypłatą odszkodowania. Polecam PZU, mają konkurencyjną ofertę.

3. reklama
  4. sarina

sarina Zaciekawiona BB

No tak konkurencyjną ofertę, ale w porównaniu, do czego? A co z krzyczącymi z TV reklamami tych ubezpieczycieli na telefon? Jakoś w mnie nie wzbudzają zaufania?

5. alinka

alinka Fanka BB :)

Ja Tez Nie Ufam Tym Ubezpieczeniom Na Telefon A Co Do Oc Sama Szukam Ciekawej Oferty Interesuje Mnie Oc Z Nw. Tyle Ze Wiekszosc Atrakcyjnych Ubezpieczen Jest Przeznaczona Dla Aut Ponizej 10 Llat Ja Niestety Mam Troche Starszy. Dotychczas Ubezpieczalam Auto W Samopomocy Bardzo Latwo Zalatwia Sie Sprawy Zwiazane Z Odszkodowaniem. Jednak Maja Troche Wygorowane Skladki.

6. toka1

toka1 Zaciekawiona BB

O ubezpieczeniu w samopomocy chodzą takie opinie, że jak coś się stanie, będzie stłuczka, to będziesz musiała sama sobie pomóc:) Ja jakoś jestem mocno związana z PZU i ciężko przejść do innego ubezpieczyciela. Zresztą nawet nie ma takiej potrzeby.
    A co to znaczy, że łatwo załatwia się sprawy z odszkodowaniem?

7. alinka

alinka Fanka BB :)

mielismy stluczke co prawda nic takiego stukniete drzwi z tym ze wina dziewczyny ktora wnas uderzyla byla definitywna i spisalismy oswiadczenie ale odszkodowanie zostalo zalatwine szybko i sprawnie bez zadnych problemow ich zeczoznawca obejzal auto i za pare dni wplynely pieniazki.

8. LeOn123456789

LeOn123456789 Początkująca w BB

Gdzie i jakie wybrać OC?
    to proste, zamiast latać po całym mieście, spalać paliwko i szukać parkingu, lepiej wpaść do dużej Multiagencji i niech oni porównają stawki wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych, dobra Multiagencja może mieć u siebie ofertę nawet dziesięciu Towarzystw i znajdzie coś na pewno, a czy w Multiagencji czy w Towarzystwie płacimy tyle samo!
    Sam zobacz
    www.oc.zajf.pl
    www.hossa.pomorze.pl
    polecam! :-)

9. mamamama

mamamama Początkująca w BB

Zgadza się, ofert jest dużo i jak ktoś pierwszy raz ubezpiecza auto, to może się pogubić. Jeżeli wykupujesz tylko OC, to z oczywistych względów zależy Ci na tym żeby było jak najtaniej. Sporo tu uwag odnośnie ubezpieczycieli telefonicznych. Mamy pewne doświadczenie w tym temacie, bo OC do naszej Astry wzięliśmy w Link 4. Oczywiście na męża, który ma 40 % zniżek i wyszło mu 567 złotych. Mój mężczyzna jest z tych co zanim się na coś zdecydują, to pięć razy sprawdzają. Więc napewno nigdzie mu taniej nie wyszło niż tam. Cieszył się, bo trafiła mu się przy okazji zniżka za niemiecki samochód.

10. reklama
  11. dominika888

dominika888 Początkująca w BB

Część. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest przepełniony ofertami oc, tak naprawdę wybór jest ogromny tym bardziej zawierając ubezpieczenie przez Internet. Sporo firm wystosowało tzw. ofertę typu direct, czyli bez udziału agenta ubezpieczeniowego. Sama wykupowałem pakiet dla mojego VW Golfa i najtaniej udało mi się podpisać umowę z jedną z firm znajdujących się na witrynie ubezpieczenia oc Wcześniej korzystałam z lokalnego oddziału PZU, ale jak kolega przedstawił mi kalkulację gdzie zapłaciłam o 460 zł mniej to aż podskoczyłam z radości, wiadomo że coraz trudniej z pieniążkami.

Niektórzy piszą, że kupili polisę za sto parę złotych, trochę w to niewierżę ponieważ zawsze ustalana jest kwota gwarancyjna ubezpieczenia oc, która powinna wynosić chociaż 300 tyś złotych, a co jeśli wpadniemy na zakręcie w poślizg i przerwiemy kolację rodzinie Kowalskich. Ogrodzenie płot naruszenie konstrukcji domu....Osobiście jeżdżę bezszkodowo, ale słyszałam o takich przypadkach.
    Warto poszukać w internecie porównywarki ofert, np kalkulator oc, z którego korzystam ale jest dużo wystarczy użyć pierwszej lepszej wyszukiwarki. Troszkę się wyrobiłam zcwaniłam i płacę mniej za swoje auto.

12. pioter

pioter Początkująca w BB

Znasz ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych? Wiesz, że w razie szkody poszkodowany nie może pozwać sprawcy wypadku, o to że odszkodowanie jest za niskie? Odpowiedzialnośc za wysokość wypłaty przejmuje ubezpieczyciel i to z nim można się sądzić. Dlatego między innymi OC jest obowiązkowe. Ja ubezpieczam w link4 mam niską składke, w dodatku jeszcze teraz przy przedłużaniu załapałem się na promocje :)

Poleć forum