reklama

Orzechy piorące- któraś stosuje?

Temat na forum 'Eko - rodzina' rozpoczęty przez olgaq, 9 Styczeń 2013.

1. olgaq

olgaq Zaciekawiona BB

Usłyszałam ostatnio o orzechach piorących, które są ekologiczne i ponoć świetnie się sprawdzają. Czy któraś z Was używa może czegoś takiego? Jak działają, CZY działają?

2. *Alicja*

*Alicja* Lipcowe mamy'09

Olgaq u nas orzechy się nie sprawdziły. Białe ciuchy szarzały, a pranie niebyło dobrze wyprane. Za to rewelacyjnie sprawdziły się na mszyce na różach ;-)

3. reklama
  4. Natka88

Natka88 Początkująca w BB

Zależy jakie masz oczekiwania. Miniu ma alergię skórną i orzechy to jedyna rzecz w której mogę prać jego spioszki. Prawda że nie są one tak doprana jak po normalnym proszku ale to dla nas jedyne wyjście.
    Raz na jakiś czas piorę śpioszki i tetry w czymś niemieckim co się nazywa Dalli - DALLI Sensitiv. Sprawdza się dobrze i nie uczula.

5. mamaleo

mamaleo Początkująca w BB

Dokładnie! Zgadzam się :) Nawet jako płyn do naczyń nie bardzo się sprawdzają. Niektórzy sobie chwalą, cóż o gustach się nie dyskutuje;]

6. kusmir

kusmir Fanka BB :)

ja jeszcze nie korzystałam, ale w sumie muszę się zainteresować, bo po przeprowadzce do nowego domu muszę mieć jak najmniej środków chemicznych w ściekach, bo mąż uparł się na tą biologiczną oczyszczalnię ścieków a chyba w proszkach też jest dużo szkodliwych substancji, które jakby nie było zabiją mi chyba te "potrzebne bakterie"...trochę to skomplikowane, ale mam nadzieję, że w wolnej chwili dam radę to wszystko ogarnąć ;)

7. sill

sill Zaciekawiona BB

Zużyłam całą paczuszkę ale szczerze mówiąc to żadna rewelacja.

8. freelicence

freelicence Początkująca w BB

Orzechy piorące swoje właściwości zawdzięczają dzięki zawartej w łupinie saponinie, czyli naturalnemu detergentowi, który posiada właściwości odtłuszczająco-myjące. Otóż SAPONINĘ zawiera kasztanowiec oraz jego owoce (na marginesie dodam jako ciekawostkę, drzewo to przywędrowało do polski pod koniec XVI wieku a jego pochodzenie to Indie).

Polecam przeczytać artykuł poświęcony ekologicznemu czyszczeniu i tego typu chwytach marketingowych :)
    Ekologiczne czyszczenie – pranie | Jak wyczyścić?

9. layryn

layryn Aktywna w BB

Uważasz, że korzystanie z ekologicznych środków czystości i domowych sposobów na czyszczenie to chwyt marketingowy?

10. reklama
  11. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Żeby pranie nie szarzało należy dodawać sody to fakt.
    W linku nic nie jest napisane o tym w jakiej ilości saponina w kasztanach występuje i czy nadają się w ogóle do prania ( o skrobi tez tam ktoś wspomniał, nie wiem czy to ich nie dyskwalifikuje?).
    Mydlnica lekarska? Super. Rozpoznaj, nazbieraj, podziel na wygodne porcje, chętnie kupię!

12. 99Kasia

99Kasia Fanka BB :)

Używałam - na początku było dobrze, ale z czasem zauważyłam, że ubrania ciemnieją. Tosia potem dostała wysypki po założeniu bielizny wypranej w tych orzechach, także zdecydowanie je odstawiłam. Nie polecam.

Poleć forum