reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Orzechy piorące- któraś stosuje?

olgaq

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Listopad 2012
Postów
16
Usłyszałam ostatnio o orzechach piorących, które są ekologiczne i ponoć świetnie się sprawdzają. Czy któraś z Was używa może czegoś takiego? Jak działają, CZY działają?
 
reklama
Olgaq u nas orzechy się nie sprawdziły. Białe ciuchy szarzały, a pranie niebyło dobrze wyprane. Za to rewelacyjnie sprawdziły się na mszyce na różach ;-)
 
Zależy jakie masz oczekiwania. Miniu ma alergię skórną i orzechy to jedyna rzecz w której mogę prać jego spioszki. Prawda że nie są one tak doprana jak po normalnym proszku ale to dla nas jedyne wyjście.
Raz na jakiś czas piorę śpioszki i tetry w czymś niemieckim co się nazywa Dalli - DALLI Sensitiv. Sprawdza się dobrze i nie uczula.
 
Dokładnie! Zgadzam się :) Nawet jako płyn do naczyń nie bardzo się sprawdzają. Niektórzy sobie chwalą, cóż o gustach się nie dyskutuje;]
 
Orzechy piorące swoje właściwości zawdzięczają dzięki zawartej w łupinie saponinie, czyli naturalnemu detergentowi, który posiada właściwości odtłuszczająco-myjące. Otóż SAPONINĘ zawiera kasztanowiec oraz jego owoce (na marginesie dodam jako ciekawostkę, drzewo to przywędrowało do polski pod koniec XVI wieku a jego pochodzenie to Indie).

Polecam przeczytać artykuł poświęcony ekologicznemu czyszczeniu i tego typu chwytach marketingowych :)
Ekologiczne czyszczenie – pranie | Jak wyczyścić?
 
Uważasz, że korzystanie z ekologicznych środków czystości i domowych sposobów na czyszczenie to chwyt marketingowy?
 
Żeby pranie nie szarzało należy dodawać sody to fakt.
W linku nic nie jest napisane o tym w jakiej ilości saponina w kasztanach występuje i czy nadają się w ogóle do prania ( o skrobi tez tam ktoś wspomniał, nie wiem czy to ich nie dyskwalifikuje?).
Mydlnica lekarska? Super. Rozpoznaj, nazbieraj, podziel na wygodne porcje, chętnie kupię!
 
Używałam - na początku było dobrze, ale z czasem zauważyłam, że ubrania ciemnieją. Tosia potem dostała wysypki po założeniu bielizny wypranej w tych orzechach, także zdecydowanie je odstawiłam. Nie polecam.
 
reklama
Wysypkę mogła dostać po czymkolwiek :) Ubrania szarzeją, ponieważ nie posiadają chemii która wybiela. Wystarczy dodawać po dwie łyżki sody do prania, i jest bielutkie :)
 
Do góry