reklama

Osad na zębach u niespełna rocznego dziecka

Temat na forum 'Archiwum starego forum stomatologicznego' rozpoczęty przez krolcia, 2 Listopad 2011.

1. krolcia

krolcia Fanka BB :)

Witam.
    Jakiś czas temu zauważyłam, że synek na dolnych jedynkach, przy samym dziąśle ma jakiś osad. Wygląda to, jakby to był kamień. Ząbki myjemy codziennie. Używamy pasty i szczoteczki Aquafresh. Mam wrażenie, że po myciu zębów jest nieco lepiej aczkolwiek nie idealnie. Czy to może być efekt często przyjmowanych w ostatnim czasie leków(głównie różne syropy, nie antybiotyki)? Czy to zejdzie w między czasie? A może lepiej sprawdzić, czy aby osad nie powstaje w wyniku jakiś nieprawidłowości w układzie pokarmowym?

Może częściej myć te ząbki? Ze 3-4 razy dziennie?

Synek ma przeszło 10 m-cy, zęby od niedawna a już takie problemy.:-(

2. mikkka

mikkka Fanka BB :)

Idź do stomatologa dziecięcego. To może być kamień nazębny ale może być też próchnica. Lepiej to sprawdzić.
    Nie ma co przesadzać ze szczotkowaniem zębów. Takiemu szkrabowi wystarczy mycie 1-2 razy dziennie, pastą bez fluoru (pasta z fluorem dopiero jak dziecko nauczy się wypluwać i płukać buźkę).

Najlepiej, żeby dziecku dokładnie wyszczotkować zęby wieczorem, przed snem, a w nocy podawać tylko wodę (bez cukru!) lub niesłodzoną herbatkę. Jeżeli dziecko musi być dokarmiane w nocy - po karmieniu przetrzeć ząbki pieluszką zmoczoną w wodzie, żeby usunąć mleko z powierzchni ząbków.

I najważniejsze - dziecko nie powinno zasypiać z butelką/cycem. Wtedy w buźce pozostaje resztka mleka, która jest doskonałą pożywką dla próchnicy.

3. reklama
  4. krolcia

krolcia Fanka BB :)

Zaliczyliśmy w związku z tym swoją pierwszą wizytę u dentysty. Na szczęście to nie próchnica. To osad, którego powstanie zawdzięczamy nieszczęsnym lekom:crazy:.
    Mam mocniej przyciskać szczoteczkę podczas mycia ząbków i pokazać się za miesiąc.
    Uff

5. paula_k

paula_k Początkująca w BB

Hej :) Wiem, że wątek był prowadzony "sto lat temu", ale czy ten nalot ustąpił po szczotkowaniu? Mam podobny problem z dzieckiem ;)

Poleć forum