reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Osłabienie 4 miesiące po porodzie

jutka-k

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Maj 2012
Postów
105
Ostatnio dość dziwnie się czuję, ale dziś, to chyba jeden z najgorszych dni. W ciąży nie czułam się tak jak dzisiaj. Nie jest to na pewno z powodu braku snu, mimo dziecka, raczej się wysypiam. Kręci mi się w głowie, mam mroczki, leci mi krew z nosa, kołatanie serca, uderzenia gorąca. Do tego, mam strasznie obfite i krótkie miesiączki - 3-4 dni, z czego 2. to muszę leżeć, bo tracę dużo krwi - tampon po mniej niż godzinie zaczyna przeciekać. Czy też tak miałyście? Co może być przyczyną?
 
reklama
Zrobiłam morfologię i żelazo w surowicy. To nie jest anemia.
Wskaźniki poza normą:
mxd % *(monocyty,bazocyty, eozynocyty) 16,3
neutrocyty 44,6
PDW wsk. anizocytozy płytek krwi 11,3
 
też tak miałam w podobnym okresie po porodzie... i u mnie okazało się że hemoglobina trochę spadła... nie jakoś znacząco ale jednak i dostałam hemofer na podniesienie, no i cukier mi strasznie skakał i na to też miałam jakieś tabletki, z tymże ja miałam problemy z cukrem juz podczas ciąży
ale może warto byloby sobie zmierzyć poziom cukru, czy nie jest za niski lub za wysoki
ja miałam tak że czasem 2-3 dni nie mogla zwlec się z łóżka a mąż musiał iść do pracy i wtedy byłam zdana na moją mamę która przyjeżdżała żeby mnie pilnować i pomóc przy małym
 
Ja dowiedziałam się od mojej fryzjerki że to kompletnie normalne, bo dopiero wtedy organizm wraca do "poprzedniego stanu rzeczy". U mnie dopiero po 3 miesiącach zaczęło się: osłabienie, wypadanie włosów (garściami), ogólne zmęczenie - chociaż córcia jest przekochana i wcale tak nie męczy :) no ale, jestem w tym temacie totalnym świeżaczkiem, więc co ja się będę wypowiadać ;) Karmię piersią - i przepraszam,że tu ale pozwolę sobie zapytać - też macie taką ochotę na słodkie? Ja pochłaniam hurtowe ilości! A nigdy za słodkim nie przepadałam...
 
na zle samopoczucie najlepiej brac duzo witamin albo jesc duzo owocow i warzyw ja na jesien biore ecomer albo zwykly tran
 
reklama
Wzbogać dietę, może więcej spacerów. Bo po porodzie wszystko wariuje jakiś czas. Trzeba przeczekać skoro wyniki badań masz ok.
 
Do góry