reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oslonki na piersi czy warto kupic

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witajcie jestem przyszła mama i zastanawiam się nad osłonami na piersi słyszałam że dzieci potrafią strasznie poranić sutki . Może te osłonki w jakiś sposób uchronia mnie od tego lub będą mniej podrażnione
 
reklama
Rozwiązanie
Mi nakladki polecila polozna w szpitalu w trakcie szkoly rodzenia. Nie potrafilabym w nich karmic( moze jakies zle kupilam). Ale bardzo mi pomogly jak pomiedzy karmieniami chcialam sobie nasmarowac sutki kremem. Dzieki krem zostawal tam gdzie powinien a nie wycieral o odziez czy bielizne
Nie warto. Nakładki można stosować tylko pod mądrym okiem doradcy laktacyjnego. Piersi nie są w nich odpowiednio stymulowane a dziecko uczy się złego ssania. Polecam za to muszle laktacyjne. Brodawki w nich oddychają a gromadzące się mleko działa kojąco.
Może te osłonki w jakiś sposób uchronia mnie od tego lub będą mniej podrażnione
Uchroni cię prawidłowe przystawienie przede wszystkim ;) I prewencja - brak smoczka - przynajmniej póki dziecko nie nauczy się porządnie ssać.
 
Moja bratowa używała nakładek, bo mała nie chwytała skutków no i bardzo szybko dostawała zapalenia, bardzo chwalila. Natomiast dwie koleżanki wcale nie odczuwały dyskomfortu. Może warto w razie co kupić, a może nie będą potrzebne [emoji6]
 
Nie warto ich kupować na zapas. Z własnego doświadczenia powiem że jak dziecko się przyzwyczai do nakładek to później już bardzo ciężko od tego odejść. U nas na początku z przyczyn niezależnych mała musiała jeść z butelki, a w momencie kiedy moglam zacząć karmić piersią miała problem żeby się nauczyć i wtedy nakladki poleciła mi właśnie doraddza laktacyjny ale też tylko jako etap przejściowy. Nie wszystkie kobiety mają podrażnione piersi a i na to są sposoby :) nakładki można kupić w każdej aptece więc jakby jednak były konieczne to zawsze zdążysz je kupić :)
 
Mi nakladki polecila polozna w szpitalu w trakcie szkoly rodzenia. Nie potrafilabym w nich karmic( moze jakies zle kupilam). Ale bardzo mi pomogly jak pomiedzy karmieniami chcialam sobie nasmarowac sutki kremem. Dzieki krem zostawal tam gdzie powinien a nie wycieral o odziez czy bielizne
 
Rozwiązanie
Do góry