reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ośmiomiesięczne niemowlę nie boi się obcych

Mój Kacperek też nie bał się ludzi do 11 miesiąca życia do każdego na ręce poszedł zaczepiał itp. Odkąd skończył 11 miesięcy zaczął bać się obcych i jak wzięła go na ręce obca osoba to był płacz.Teraz ma 17 miesięcy i dalej tak jest ale mimo to szybko nawiązuje kontakt z ludźmi , zaczepia itp ale jest nie ufny jak kogoś nie zna.Każde dziecko rozwija się w swoim tempie a kalendarze rozwoju są tylko orientacyjne nie warto przywiązywać do nich większej wagi :)
 
reklama
Dzięki za komentarze:) Fajne takie odważne rezolutne dzieciątka .......
może odrobina nieufności do obcych przyjdzie z wiekiem. Oby!
Post napisałam pod wpływem przeczytania w kalendarzu rozwoju,tekstu typu " w tym miesiącu niemowlęta zaczynają się bać obcych , ale nie przejmuj się to znak, że dziecko rozwija się prawidłowo. Około 8. miesiąca niemowlę wyraźnie rozpoznaje swoich bliskich i wszystkich pozostałych traktuje nieufnie. Lęk przed obcymi to naturalny etap rozwoju......." itd A co w przypadku odwrotnym mam się przejmować??:-)
Oczywiście nie przejmuję się bo traktuję te kalendarze z dystansem jednak trochę to irytujące
 
Do góry