reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ospa wietrzna w domu a niemowlę

reklama
Witam. Za kilka dni okaże się czy zaraziłam się ospą wietrzną od mojej córki, która przyniosła ją ze szkoły. W związku z tym mam pytanie, czy można karmić piersią niemowlaka jak zachoruję?
 
Ja bym była dobrej myśli,że jednak się nie zarazisz.Miałam tez stycznośc z dzieckiem,które miało ospę i ani ja,ani mój synek sie nie zaraził.Pediatra stwierdziła,że Kuba sie nie zaraził,bo go karmiłam piersia,a mój organizm wytworzył przeciwciała.Rozumiem,ze karmisz młodsze dziecko(czy to chore na ospę?),bo prawdopodone jest to,ze to własnie maluch zarazi sie od starszego rodzeństwa,a nie Ty.W każdej jednak sytuacji karmienia nie trzeba przerywać.
 
moja 7-letnia córka jest chora na ospę, a raczej była, bo już jej strupki odpadają. Mam jeszcze 4-miesięcznego synka, którego karmię piersią. 10.01 minie równo 2 tyg. jak córka zaczęła chorować. Ogólnie czuję się słabo, jestem przeziębiona, boli mnie gardło, mam katar, jednym słowem mówiąc objawy grypy. Boję się, że to mogą być początki ospy, słyszałam że podobnie objawia się mniej więcej 2,3 dni przed wysypką.
 
No i chyba ani ja ani mały nie załapaliśmy ospy, minęło już 2,5 tygodnia i na razie nie ma żadnych objawów.
 
Mam pytanko moj synek ma teraz ospe od 2 dni wprawdzie za duzo krostek niema
ale chodzi mi o to czy jak juz zrobia mu sie strupy czy mozemy wychodzic na dwor??
on tak lubi byc na dworze a teraz taka ladna pogoda i stoji ciagle przy drzwiach i puka a mnie zal sciska ze nie moge z nim wyjsc....i jak mu to wytlumaczyc...
jak myslicie mozna wychodzic czy lepiej nie?bo nie ktorzy mi mowia ze tak a inni lepiej zeby nie....wiec niewiem
 
Łatwo jest przeziębić ospe i doigrać się powikłań.

Mój Antek przechodził ospe w maju i u nas było wtedy upalnie,ale wyszliśmy dopiero jak strupki już dawno były.
Ale u was dopiero zaczyna się wysyp i napewno będzie miał więcej krostek.Oj jeszcze z tydzień jak nie więcej posiedzicie w domku :sorry2:
 
Moja Natala kiedy miala 4 miesiace dostala ospy bylo to w sierpniu wiec tez bylo upalnie przechodzila nawet dobrze nie goraczkowala wiec lekarz powiedzial nam ze jesli beda juz strupki to mozna wyjsc tyle zeby unikac slonca byle gdzies do cienia u was tak jak mowi anineczka dopiero zaczynynaja wychodzic babelki wiec troche cierpliwosci Pozdrawiam
 
dzieki dziewczyny za odpowiedzi narazie nigdzie sie nie wyrusamy poprostu tak chcialam wiedziec pozdrawiam
 
reklama
chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was miał przypadek, kiedy starsze dziecko zachorowało na ospę wietrzną a w domu jeszcze był maluszek. Moja 7-letnia córka właśnie zachorowała na ospę, dziś zaczęło ją wysypywać. Mam w domu 3,5 miesięcznego synka, boję się że on też zachoruje. Karmię go piersią, niestety cały czas miał kontakt z siostrą aż do pojawienia się u niej wysypki. Muszę teraz obserwować go i czekać ok. 2 tygodni na pierwsze objawy ospy. Czy jest jakaś szansa, że nie będzie chory?
Mój 4 letni syn maiał ospe myślałam że on to już jest wysypany wszędzie ale moja córka prawie 6 miesięczna dostała po 10 dniach ospe to ona dopiero wyglądała wielkie bąble jeden przy drugim była wysmarowana cała tylko jej się małe oczka odznaczały no i do tego gorączka dzisiaj jest 6 dzień i cał y czas stan podgorączkowy lekarze straszyli mnie nawet szpitalem ale na szczęście nie dostała kaszlu mam nadzieje że teraz to już z górki kąpie ją codziennie w kali i smaruje kilka razy w ciągu dnia pudrodermem a mój synjest już tydzien po ospie i właśnie od 2 dni gorączkuje lekarz kazał czekać bo może się soś znowu rozkręci w domu mam jeden wielki szpital szok!!!!!
 

Podobne tematy

Do góry