reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ospa

eo1981

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
30
Witam,
Synek znajomej miał styczność z dzieckiem, które w poniedziałek wysypała ospa.Prawdopodobnie zaraził się.Czy w tej chwili może on zarażać innych?
 
reklama
Może tez tak być że sam nie zachoruje na ospę ale przeniósł ją dalej, jezeli kontakt z tym dzieckiem był bardzo intensywny, w sensie duzo się bawili w zamkniętym pomieszczeniu. Ale zagrożenie zarazenia jest zawsze bardzo duże a co za tym idzie zarażenia kolejnych dzieci rónież. wylęg choroby to 2-3 tygodnie (w naszym przypadku po zabawie z chorym jak się później okazało dzieckiem równo 14 dni później wyszła ospa, jedna na 5 zagrożonych dzieci tylko mój syn zachorował ;-) ) Zarażać zaczyna z reguły na około 3 dni przed wystąpieniem wysypki, ale możliwe że nawet wcześniej, nie ukrywam że ja bym była ostrożna w kontaktach z innymi dziećmi wiedzac że moje dziecko miało kontakt z chorym dzieckiem :-)
 
Ospą zaraża się nawet dwa tygodnie przed wysypem, aż do zaschnięcia ostatnich krostek. Sama zaraziłam swojego siostrzeńca, ja przechodziłam ospę w wieku 20 lat a on w wieku 5. Znacznie lżej ją przeszedł niż ja...
 
Do góry