reklama

ospamox,a reakcje skorne

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez skibuya, 1 Styczeń 2008.

  1. skibuya

    skibuya Początkująca w BB

    Drogie mamy, mam problem z moim 4 miesiecznym synkiem.Od kilku dni ma podwyzszona temperaturę tzn. ok.37 stopni, a wczoraj miał nawet 38, wiec udalismy sie z nim do pediatry.Po zbadaniu go stwierdził iz wedlug niego dziecko jest zdrowe, dodam ze nie ma kaszlu, ani kataru.
    ąle zapisał mu antybiotyk ospamox, i kazal zrobic posiew moczu i ogolne badanie moczu, Badan jeszcze nie zrobilismy poniewaz laboratorium bylo zamkniete.
    DZis rano podalam mu ospamox-i w bardzo niedlugim czasie na jego calym ciele pojawily sie czerwone plami i drobne krostki....wyglada to strasznie...
    czy ktoras z was miala podobna sytuacje...?prosze o pomoc
     
  2. margot

    margot Mamma Mia!

    Witam,
    Nie miałam osobiście takiej sytuacji, ale wiem, że reakcje skórne na leki, a zwłaszcza na antybiotyki zdarzają się dosyć często. Może być też inna przyczyna - dziecko jest chore na jakąś chorobę, której objawem na tym etapie jest wysypka.
    Na Twoim miejscu jak najszybciej udałabym się do lekarza, żeby to ocenił - czy to choroba, czy reakcja alergiczna, bo w tym drugim przypadku przypuszczalnie trzeba będzie lek odstawić i podać inny. Ale nie rób tego na własną rękę. Gdyby sytuacja się pogarszała możesz zadzwonić na pogotowie, albo na ostry dyżur do szpitala - doradzą, albo każą przyjechać.
    Pozdrawiam i życzę zdrowia maleństwu!
     
  3. reklama
  4. margot

    margot Mamma Mia!

    A szczerze mówiąc, to dziwi mnie, że pediatra przy braku jakichkolwiek objawów poza nieznacznie podwyższoną temperaturą kazał od razu podać antybiotyk. :confused:
     
  5. rozalka

    rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

    No niestety u nas też tak było,a potem okazało sie,że to trzydniówka.Zmieniłam pediatrę.
     

Poleć forum