reklama

Ostatni gasi światło?

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez Agnexx, 29 Czerwiec 2005.

?

Czy wyjechałabyś razem z rodziną na stałe z Polski?

1. tak

53,1%
  2. nie

30,6%
  3. nie wiem

16,3%
  1. Agnexx

Agnexx Gość

Wczoraj rozmawiałam z koleżanką i okazało się, że wielu moich znajomych albo już wyjechało, albo szykuje się do drogi za granicę w celach zarobkowych. Wielu myśli, aby do Polsi już nie wracać. Ja nie wyobrażam sobie wyjechać z kraju na stałe, a jak jest z Wami?

2. didi

didi Fanka BB :)

Czesc...wiesz co ..ja bym wyjechala i napewno wyjdziemy z moim misiakiem jak urodzi sie dzidziolek i bedzie mial jakies 3 miesiaczki..:)..moj misiak jest teraz w Irlandii..ale przyjezdza na 2 miechy...pozniej znow jedzie i wraca juz do domku aby byc przy mnie i brzucholku poki sie nie urodzi dzidziol..:)..ale powniej wyjedziemy do Irlandii ..ale na stale raczej nie chcialabym tam zostac..mysle ze dorobimy sie tam i wrocimy osiasc tu..:)

3. reklama
  4. Agnezzz

Agnezzz Gość

Trudno mi powiedzieć. Kiedyś byłam przekonana o tym, że wyjadę. Teraz jak mam męża i planujemy wkrótce dziecko to raczej nie sądzę. Myślę, że tylko wówczas gdyby sytuacja tego wymagała, tzn. tutaj było tragicznie a tam szansa na pracę i normalne życie. Ale nie wyobrażam sobie, że dziecko miałoby wychowywać się bez dziadków, wujków i cioć.
    Tu się urodziłam i tu jest moje miejsce....

5. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

Ja mam taki plan.
    Mój tata narazie wyjechał i pracuje w Szkocji.
    Mama jedzie do niego w połowie lipca i nie wykluczone że my z julka też się wybierzemy.

6. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

Agnexx a tak swoja droga to czemu nadałas taki tytuł wątkowi???
    Bo ja nie mogę zajarzyć

7. didi

didi Fanka BB :)

juz20sto...fajniusio..szkocja..mmmm...zawsze podobala mi sie ...krajobrazy ..wrzosowiska...sliczne..ale Irlandia tez nie jest zla..podobne krajobrazy i klimacik..:)

8. Agnexx

Agnexx Gość

Dlaczego taki tytuł? Chyba w angielskiej prasie był taki artykuł o Polakach przyjeżdżających do pracy do Wielkiej Brytanii. I ten artykuł miał właśnie taki tytuł. ;D

9. naja

naja Fan(ka)

didi, Irlandia jest nieco inna niz Szkocja, ale i tu, i tu jest pieknie :)

tata mojego malucha mieszka w Irlandii od wielu lat, ja sama spedzilam tam duzo czasu i okropnie tesknie. za krajem, za ludzmi, przyroda, atmosfera w pubach, usmiechami na ulicy, klimatem, klifami, wzgorzami Wicklow, fokami w Dalkey, atmosfera na Grafton St, znajomym spod pomnika Molly Malone.. moglabym tak chyba godzinami wymieniac.

jestem uwiazana w polsce przez uczelnie, ale gdybym mogla juz bym sie pakowala i wyjezdzala stad. tez dlatego, ze tam normalnie placa za prace. ale przede wszystkim dlatego, ze tam jest moj kawalek swiata. tam sie dobrze czuje i tam jestem myslami. moze to gornolotnie brzmi, ale czuje sie w polsce bardzo tymczasowo, a chce po prostu wrocic kiedys do domu.

jedno co mnie razi to te karki z polski na ulicach, przeklenstwa, swojskie k..wy na kazdym kroku, to, co sie porobilo od maja ub. roku. a bylo tak pieknie..

10. reklama
  11. Martyna

Martyna Fanka BB :)

Naja - ja właśnie rozważam wyjazd do Irlandii, ale za rok, bo jeszcze mi tyle zostało na uczelni.

I jak Ci się wydaje - ma to sens?? wyjaz z półtorarocznym dzieckiem i mężem, kiedy nie mamy punktu zaczepienia?? Ile byśmy potrzebowali kaski, żeby na początek wyżyć i wynająć mieszkanie?? Gdzie jechać - do Dublina, czy gdzieś indziej?? gdzie szukać pracy?? Podejrzewam, ze nasze dyplomy będą mieli w poważaniu ... Bo jak wyjedziemy, to wszystko stawiamy na jedną kartę.. wiadomo.. tu zostanie nam co najwyżej mieszkanie, które będziemy musieli wynająć komuś albo coś.

12. naja

naja Fan(ka)

Martyna, oj, duzo pytan na raz. wiesz co, albo sprobuje cos ci tu napisac, choc nie recze, ze teraz mi sie uda, bo nie dosc, ze dziecko dlugo spi, to jeszcze mi sie komputer sypie, albo zlap mnie na gg 4414352. taka bezposrednia rozmowa bedzie moze lepsza, bo na biezaco mozna cos tam sobie wyjasniac.

Poleć forum