reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Oszczędzanie na przyszłość dziecka

To bardzo dobry pomysł ! Ja z moim mężem Zrobiliśmy to samo . Odkładamy co miesiąc drobną sumę dla naszego dziecka na koncie oszczędnościowym . Nie są to wielkie pieniądze , ale jeśli nie zabraknie nam wytrwałości i regularności , to po tych kilkunastu latach zbierze się całkiem niezła sumka i dziecko będzie miało te pieniądze na start

reklama

Asteraki

Fanka BB :)
Uważam, że to świetny pomysł i od narodzin dziecka, co miesiąc odkładamy przynajmniej 200 euro na osobne konto. Na razie kwota nie jest aż tak wysoka żeby opłacało się zakładać lokatę, poczekamy jeszcze 2-3 lata i wtedy.

Merredith

Zaangażowana w BB
To świetny pomysł, jeśli tylko ma się odpowiednio wysokie zarobki to warto oszczędzać choćby po to, by móc opłacić dziecku w przyszłości studia. Uważam, że warto też zainteresować się kwestią ubezpieczenia dziecka, można o tym przeczytać tutaj https://hotmoney.pl/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne-nnw-wykluczenia-polisy-szkolnej/ , nikomu tego nie życzę, ale naszym pociechom zdarzają się różne wypadki i warto wiedzieć, kedy można oczekiwać odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej.

ddi

Zaciekawiona BB
No dobra ale pytanie gdzie

lokaty są nisko oprocentowane
konta również - aczkolwiek jest to moim zdaniem lepsza opcja z uwagi na to, że można z nich wyciągnąć kasę w każdym momencie
giełda - dość ryzykowna
forex- raczej bym się w to nie pakowałam bo z tego co słysząłma to wiekszośc osób na tym obecnie traci i mało kto na tym wygrywa
Dobrze jest sprawdzić sobie promocje tutaj

Ostatnia edycja:
Osobiście polecałbym odkładanie oszczędności, przynajmniej części w euro albo dolarach. Nasza waluta niestety jest mniej pewna i trwała i bardziej zagrożona galopującą inflacją. Chociaż tak naprawdę patrząc na rozkręcający się kryzys po COVIDowy to może i te waluty nie są pewne, ja wiem, może złoto? Na pewno obecnie trzymanie oszczędności w PLN to niestety oddawanie podatku inflacyjnego do Państwa, bo jak tak zostały stopy procentowe ustawione że nawet w minimalnym stopniu nie są w stanie pokryć inflacji...

reklama

Klaudine

Zaciekawiona BB
Jasne,że oszczędzam ! Nie wierzę w to,że bedę miała jakąś dobrą emeryturę od państwa. Wole sobie oszczędzać na własną rękę. Założylam sobie konto oszczędnościowe, regularnie co miesiąc przelewam na nie pieniądze I mam nazbieraną juz całkiem niezłą sumkę ( będzie to moje zabezpieczenie na przyszłość)
Polecam przejrzeć sobie oferty banków w zakresie takiego regularnego oszczędzania.

reklama
Do góry