reklama

Oszustwo i paranoja?!

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez alinka, 16 Wrzesień 2008.

1. alinka

alinka Fanka BB :)

Witam, chciałabym poznac waszą opinie o sytuacji której byłam niedawno świadkiem.

Otóż chodziłam z koleżanką i naszymi maluchami po mieście, w pewnym momencie spotkałyśmy jej znajomą jeszcze z lat szkoły, osóbka super ubrana zadbana, tipsy, balejażyk itp.

Oświadczyla ze ma synka w wieku naszych dzieciaczków i że o kase to ona martwić się nie musi bo oni z ojcem dziecka ślubu nie mają a że mieszkają ze sobą to nikogo nie powinno obchodzić i jej mąż pracuje a ona sobie siedzi w domku bo dostaje kase jeko matka samotnie wychowująca dziecko:-( i tu moja konsternacja, a wogole ona uwarza że baby biorace ślub są głupie bo to szkoda kase marnować, poczułam się jakby ktoś uderzył mnie w twarz, mam czuc się głupia z powodu ze próbuje moje dziecko wychować w jakichs normalych wartosciach a nie w złodziejskim pełnym oszutwa domu:no:

Na koniec stwierdzila ze jej maly chodzi już do przedszkola jak sie okazalo najbardziej obleganego w mieście bo jako dziecko matki samotnie wychowującej mial pierwszeństwom :wściekła/y:łzy napłynely mi do oczy na wspomnienie dzikiej walki o miejsce w przedszkolu dla malej, i gdyby nie wspanialomyslnosc Pani burmistrz która utworzyła dodatkowe placówki, dzięki której to miejsce udało mi się zdobyć... musiałabym zrezygnowac ze studiów.

I tu moje pytanie, czy uwazacie ze sytuacja że ja próbujaca zyc normalnie osoba, musi sie zadowolic 48 zł zasilku rodzinnego i ochłapami przedszkola w momencie kiedy tej kpiącej z życia i ludzi dziewczynie się przelewa?

Ja nie uważam żeby to było fair, takie osoby powinny byc pietnowane, gdzie jest polskie prawo, czy żeby zyc na poziomie i uzyskac jakaś pomoc trzeba być oszutstem i złodziejem? Bo dla mnie te osoby tym własnie są!

2. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

alinka, ja na Twoim miejscu nie przejmowałabym się. Jeśli ta kobieta nie widzi w tym nic zdrożnego, uważa, że tak powinno być, to niech sobie żyje z tym przeświadczeniem. Trzeba tylko pamiętać, że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. I kto wtedy będzie górą?? Na pewno nie ona. A uwierz, że życzliwych nie brakuje, a z tego co napisałaś ona bez skrępowania o tym opowiada, więc może nadejść taki dzień że ktoś na nią doniesie gdzie trzeba i skończy się jej sielskie życie.
    Ja, jak urodziłam Oliwkę, też usłyszałam, żeby postapić w taki sposób (wtedy jeszcze nie mieliśmy ślubu). Ale powiedziałam, że nie będę się zniżać do takiego poziomu i udawać samotnej matki skoro nią nie jestem :no:.

3. reklama
  4. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Z tego co wiem, da się to obejść. Trzeba pokombinować i tyle.
    Ja znam ludzi, którzy rozwody biorą tylko po to żeby kasę od państwa ciągnąć, także nic mnie nie dziwi.

5. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Powiem Wam,że to się nie dzieje tylko w Polsce :sorry2:

6. patrycja24berlin

patrycja24berlin Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Tak jak panstwo okrada ludzi to dobrze, a jak ktos zakreci tak ze "okrada" panstwo to robicie wielkie halo... Niech laska kabinuje jak moze...:-p a te 48 zl co dostaje sie na dziecko to naprawde smiech na sali...

7. netgirl

netgirl AapMeriJaanLijiyea..

w Polsce nie ma prawa i to kazdy od bardzo dawna wie.. a jesli ktos wierzyl ze jednak jest to gratuluje ze nareszcie przejzal na oczy...

jesliby sie wydalo to musialaby zwrocic co do zlotowki wszystkie pieniadze ktore pobrala... ja bym sie bala zyc pod taka presja.. no ale jak ma znajomosci to nikt jej nic nie zrobi, w Polsce panuje bandytyzm, sprawiedliwosci nie ma.. nawet sady nie szanuja polskiego prawa.. wiec o czym my tu w ogole mowimy..

8. bognaa1

bognaa1 Zaciekawiona BB

kurde Alinka, coś mi się tu nie zgadza, żeby ona tyle kasy dostawała. szukałam kiedyś o dodatku dla samotnie wychowujących i znalazłam coś takiego:

czyli o ile dobrze to rozumiem dziecko musiałoby mieć wpisane "ojciec nieznany" albo by trzeba ojcu dziecka wytoczyć sprawę o alimenty i ją przegrać.
    z chłopakiem uznaliśmy że jednak lepiej wziąść ślub i mimo że z kasą może być kiepsko to jednak 170zł nie jest warte czegoś takiego.
    i nie przejmuj się tym co mówiła o kobietach biorących ślub :) wg mnie lepiej wychowywać dziecko w normalnej rodzinie mając trochę mniej pieniędzy.

wogóle jak przeczytałam o tych 48zł na dziecko to nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać...

tutaj jest napisane jakie dodatki komu przysługują, może uda się komuś jeszcze coś znaleść dla siebie :)

9. mamabartusia

mamabartusia Fanka BB :)

Ech, szkoda gadać:wściekła/y: i nie chodzi już nawet o to czy i ile bierze na to dziecko, ale o to jaka jest niestety mentalność polaków. Jestem przekonana, że nikt jej niczego nie udowodni, nikt nie każe niczego zwracać, nikt nie 'zakabluje' bo większość niestety uważa, że kombinatorstwo jest ok. że to nic strasznego i po co robić ''wielkie halo'' skoro to tylko ciągnięcie z państwa.
    Szkoda, że tak trudno sobie niektórym uświadomić że nie z Państwa, a juz na 100% nie z kieszeni polityków tylko z naszych podatków między innymi, i najczęściej naszym kosztem tak jak piszesz o tym przedszkolu.

10. reklama
  11. Zuz-Inka

Zuz-Inka MAMA NA PEŁNY ETAT

Polskie prawo ma takie luki że dobrze zorientowani dobrze żyją
    A mentalność Polaka...książki by można pisać

12. modroklejka

modroklejka Gość

to się dzieje nie tylko w Polsce i nie tylko na taka skale...w Islandii to nagminne

sama znam osobiscie dziweczyny które mieszkaja z ojacami swoich dzieci, ale dzieci maja nazwiska mam...dzieki temu i zasiłki maja, i swiąteczne dodatki, i jakies dodataki w sytlu-na wyprawke do przedszloka, szkoły....i na start opróc becikowego sporo dodatkowej kasy od gminy i powiatu...drazni mnie to zwłaszcza w przypadku osób które tak naprawde dziecko oddaja babci pod opieke a same pracuja i ich facet tez...ale znam równiez przypadek gdzie dzieki takiemu "oszustwu" utrzymuje sie mama, tata i dziecko-bo oboje sa bez pracy...

przykre ale niestaty prawdziwe

Poleć forum