reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Otarcie/ odparzenie na brzuchu w ciazy!!

NICOLA91

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Witam, mam problem dwa tygodnie temu na podbrzuszu pod pepkiem wyszło mi uczulenie, znajduje się na rozstepach, czerwone linie. Piecze i swędzi.. Na poczatku posmarowałam sudocremem.. Ale nic nie pomogło.. Lekarz ginekolog zalecił masc clotlimazorum po niej jeszcze gorzej.. Zaczęło strasznie piec i swedziec.. Czy miala ktoras podobny problem?? Dodam ze jestem w 3 trymestrze ciazy..
20200126_084208.jpg

reklama

NICOLA91

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Tylko brzuch Cię swędzi?
Nawet jeśli tak, zrobiłabym badania w kierunku cholestazy.
Tak tylko brzuch, nigdzie indziej mnie nie swedzi ani nie mam innych zmian. Lekarz to widzial i mowil ze to otarcie albo odparzenie, nie pomagaja wyzej wymienione masci.. zastanawiam sie nad wizyta u dermatologa..

Ania0306

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Myślę, że wizyta u dermatologa będzie dobrą opcją. Z tego co ja kojarzę to przy cholestazie nie ma zmian skórnych i swędzi całe ciało więc tego raczej bym nie podejrzewała i lekarz gdyby to podejrzewał to raczej dałby skierowanie na badania.

NICOLA91

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Myślę, że wizyta u dermatologa będzie dobrą opcją. Z tego co ja kojarzę to przy cholestazie nie ma zmian skórnych i swędzi całe ciało więc tego raczej bym nie podejrzewała i lekarz gdyby to podejrzewał to raczej dałby skierowanie na badania.
Dziekuje, myslalam ze moze jakas inna kob

NICOLA91

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
*kobieta w ciazy ma podobne dolegliwosci i poda jakas metode na te okropne otarcia

Rozwiązania
0
Mialam podobna sytuację kilka razy. Zauważyłam, że od niektórych koszulek. Zakładałam dana bluzkę i zaczynało się okropne swędzenie przechodziło , gdy zdjeclam bluzkę i po prostu umylam brzuch woda. Druga rzeczą był żel do badania USG po badaniu okropne swedzenie. Jednak wszystko się uspokilo po umyciu i nie zakrywaniu brzucha.

Dozamnie88

Rozwiązania
0
Tak, wiem że przy cholestazie nie ma zmian skórnych, ale dziewczyna pisała że ma tam rozstępy. A podrapanie się w takim miejscu mogłoby zataić "swąd bez przyczyny".

Ania0306

Rozwiązania
5
Tak, wiem że przy cholestazie nie ma zmian skórnych, ale dziewczyna pisała że ma tam rozstępy. A podrapanie się w takim miejscu mogłoby zataić "swąd bez przyczyny".
Oczywiście czasem może się też i tak zdażyć. Ja jak leżałam na patologii ciąży to była ze mną na sali dziewczyna z chlestazą właśnie i swędziało ją całe ciało, drapała się aż do krwi. A trafiła na takich lekarzy, (dermatologa i ginekologa) że kazali jej zmieniać proszki do prania, nie jeść alergenów itp. dziewczyna skapła się, że coś jest nie tak jak jej białka w oczach zmieniły kolor na żółty. Więc czasem to samemu trzeba się pilnować bo lekrze nie zawsze chętnie dają skierowania na badania.

reklama

liczba

Rozwiązania
1
Ja takie coś mialam, jak szybko mi się zrobiły rozstępy. Później były długo czerwone, ale na początku swedzialo. Nie byłam w ciazy wtedy.

reklama
Do góry