reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otarcie/ odparzenie na brzuchu w ciazy!!

U

użytkowniczka maj

Gość
Witam, mam problem dwa tygodnie temu na podbrzuszu pod pepkiem wyszło mi uczulenie, znajduje się na rozstepach, czerwone linie. Piecze i swędzi.. Na poczatku posmarowałam sudocremem.. Ale nic nie pomogło.. Lekarz ginekolog zalecił masc clotlimazorum po niej jeszcze gorzej.. Zaczęło strasznie piec i swedziec.. Czy miala ktoras podobny problem?? Dodam ze jestem w 3 trymestrze ciazy..
20200126_084208.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
Jeżeli masz kontakt z ginem to mu daj znać i może pójdziesz juz z wynikami.
Mi na swędzenie najpierw polecił 2x wapno musujące (jezeli tl nie alergia i by nie przeszło, to ast alt plus kwasy zolciowe by wykluczyc cholestaze). Ale to tez nie wyszlo, w sumje i dobrze.
Tak wiec ja pp prostu rosne:)
Bepanthen. Krem z lanolina (tak tak, te same co na popekane brodawki, czysty aloes na zmianę z oliwka-cokolwiek natluszczajace) i pomaga. Czasem coś zaswedzi. No ale smaruje się na zmianę czym mogę. Wazne ze to nie cholestaze.
Ale przyczynę znaleźć musisz.
reklama
Wypróbuj bepanthen, ale sensiderm. Ewentualnie jakieś maści a AZS. Jest sporo dostępnych dla dzieci od pierwszego dnia życia, więc na pewno nie zaszkodzą. Wg mnie jest to reakcja na szybkie pojawienie się rozstępów. Skóra wygląda na mocno przesuszoną i podrażnioną.
 
Proponuję udać się do rodzinnego po skierowanie do dermatologa. Tylko dopilnuj, by lekarz dopisał pilne, pacjentka ciężarna, to w ciągu tygodnia muszą ci wyznaczyć termin.

Nie ma się co samemu leczyć, bo można tylko pogorszyć sprawę, a dermatolog będzie wiedziała, jaką bezpieczną maść Ci przepisać.
 
Ok, dziekuje bardzo za informacje. Wybieram sie w czwartek do lekarza prowadzacego ciaze, poprosze go o skierowanie na badania na cholestaze.. zawsze lepiej dmuchac na zime i zrobic badania. Do dermatologa umowie sie prywatnie, mam namiar na taka fajna dermatolog.. Jezeli chodzi o wysypke na brzuchu.. przestalam stosowac clotlimazorum ktore zapisal mi lekarz gin, i wrocilam narazie do sudocremu.. smaruje rano gruba warstwa kremu nivea, i pozniej z dwa razy sudocremem i powiem ze juz mnie nie piecze i nie swedzi.. wydaje mi sie ze sie zmniejsza.. najgorzej bylo chyba po tej masci clotimazorum bo po niej rozeszlo mi sie to i strasznie swedzialo i pieklo.. chyba mi to podraznilo jeszcze bardziej.. moze to sa nowe rozstepy sama nie wiem.. bardziej bym powiedziala ze takie otarcie bo czasem w wakacje robily mi sie takie miedzy udami.. ale szybciej przechodzilo.
 
Jeżeli masz kontakt z ginem to mu daj znać i może pójdziesz juz z wynikami.
Mi na swędzenie najpierw polecił 2x wapno musujące (jezeli tl nie alergia i by nie przeszło, to ast alt plus kwasy zolciowe by wykluczyc cholestaze). Ale to tez nie wyszlo, w sumje i dobrze.
Tak wiec ja pp prostu rosne:)
Bepanthen. Krem z lanolina (tak tak, te same co na popekane brodawki, czysty aloes na zmianę z oliwka-cokolwiek natluszczajace) i pomaga. Czasem coś zaswedzi. No ale smaruje się na zmianę czym mogę. Wazne ze to nie cholestaze.
Ale przyczynę znaleźć musisz.
 
Rozwiązanie
Do góry