reklama

Otwarcie domowego Klubu Malucha na Białołęce

Temat na forum 'Przedszkola' rozpoczęty przez suzi555, 21 Czerwiec 2011.

1. suzi555

suzi555

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam wszystkich.
    Zamierzam otworzyć Klub Malucha na Białołęce .Myślę o opiece dziennej od 7 do 18 dla dzieci od 6msc do 24 msc. Chciałabym się najpierw zorientować czy w ogóle byłoby zainteresowanie taką placówką. Planowane otwarcie IX 2011.
    Mam taki pomysł na Klub :
    -zamierzam to zrobić w lokalu mieszkalnym ok 50 m2
    - 2 opiekunki do max. 9 dzieci
    - cena to około 1000 zł z wyżywieniem za msc
    -wpisowe 300 zł
    -opieka również w weekendy (jeśli byłaby taka potrzeba)
    -zajęcia dodatkowe : podstawy języka angielskiego, rytmika,
    - dla starszych dzieci zajęcia plastyczne i kulinarne i inne
    Czekam na opinie (przyjmę nawet krytykę ) i ewentualnych zainteresowanych
    Pozdrawiam

2. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    suzzi na początek IX 2011 jest niewykonalny od strony urzędowej (Urząd miasta, sanepid, strażak)
    Po drugie w takiej placówce będziesz miała salę zabaw ok 20m2 - wg przepisów na6 dzieci (czyli jedna opiekunka na 5 dzieci) A to dlatego że oprócz sali zabaw musisz mieć jadalnię, sypialnię, kuchnię (cateringowa musi mieć oddzielnie punkt przyjęć, rozdzielnię i zmywalnie - czyli 3 pomieszczenia) do tego socjal, pomieszczenie gospodarcze, magazyn pościeli, wózkownia.
    Jeżeli lokal w mieszkaniu nie na parterze to w ogóle sobie odpuść - koszt przystosowania do strefy pożarowej ZLII to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

No i teraz ceny nie obraź się ale znacznie za wysokie - u nas w katowicach wpisowe to jakieś 150zł a miesiąc pełnej opieki od 700-1000zł z tym że teraz dzięki nowej ustawie wszystcy będa się starać o dofinansowania z gminy (czyli rodzic będzie płacić jakieś 300-400zł)

Po prostu od marca tego roku zniknęły dzikie kluby malucha a te istniejące mają 3 lata na dostosowanie się do przepisów. Wg ustawy klub malucha to taki, który zajmuję się dziećmi do 5 godzin dziennie powyżej jest to prywatny żłobek, na stanowisku dyrektora placówki musi być osoba z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami (chyba 800 godzin szkolenia czy jakoś tak)

Polecam treść ustawy i rzetelniejsze przygotowanie do tematu to nie jest takie proste

może dzienny opiekun - jest w tej ustawie tez taka forma opieki

(skąd moje mądrzenie? jestem architektem, który projektuje takie żłobki. )

3. reklama
  4. suzi555

suzi555

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moze zle sformuowalam nazwe chodzi mi o dzienny punkt opieki nad dziecmi

5. kakakarolina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak myślałam, że tylko to wchodzi w grę ale i tak przeczytaj ta ustawę jest tam napisane min.
    Art. 38. 1. Dzienny opiekun sprawuje opiekę nad maksymalnie pięciorgiem dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko, które nie ukończyło pierwszego roku życia, jest niepełnosprawne lub wymaga szczególnej opieki, maksymalnie nad trojgiem dzieci.
    (Ty pisałaś o jednej opiekunce na 9 dzieci)
    Opiekunów zatrudnia gmina nie ty

Taką opiekę może sprawowac osoba, która m.in

odbyła
    a) 160-godzinne szkolenie albo
    b) 40-godzinne szkolenie uzupełniające, w tym z zakresu udzielania dziecku pierwszej pomocy, jeżeli posiada kwalifikacje, o których mowa w art. 16 ust. 1.

Art. 45. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta wybiera dziennych opiekunów w drodze otwartego konkursu ofert, przeprowadzonego na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536).

A całość masz tu
    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2011/0235.htm

(najważniejsze że musisz mieć prawo do lokalu gdzie odbywa się taka opieka więc po prostu możesztylko sama zając się 3-5 dzieci nie możesz nikogo zatrudnić)

6. suzi555

suzi555

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja pisałam o 2 opiekonkach do 9 dzieci . i dlaczego gmina zatrudnia opiekinow skoro to bylaby placowka prywatna. dziekuje za udzielenie informacji. bardzo mi sie przydadza

7. kakakarolina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bo tak jest ta ustawa skonstruowana, że dzienny opiekun to ten, kto sam zajmuję się maksymalnie pięciorgiem dzieci w swoim mieszkaniu i takowego zatrudnia gmina na podstawie przetargu prowadzi tez rejestr takich opiekunów.

Aby zająć się 18-stką dzieciaków musiałabyś założyć prywatny żłobek do czego namawiam bo przy obecnym poziomie dopłat to się bardzo opłaca ale wtedy nie w mieszkaniu 50-metrowym tylko w jakimś lokalu na parterze, który ma lekko 100m2 a najlepiej 150.

8. suzi555

suzi555

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    chodziło mi o dwie opiekunki do 9 dzieci

9. kakakarolina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jest to niemożliwe w świetle prawa a jak zrobisz to nielegalnie to nikt u Ciebie dzieci nie zostawi

10. reklama
  11. suzi555

suzi555

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ale co jest nielegalne bo juz sie pogubilam przeciez ja bede legalnie z kim prowadzila opiekę nad dziecmi

12. kakakarolina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ech od początku:)
    Nie ma takiej prawnej możliwości abyś legalnie zajęła się 9 dzieci w swoim mieszkaniu czy lokalu do którego posiadasz tytuł prawny.
    W ustawie o opiece nad dziećmi do lat trzech jest jasno napisane, że taki opiekun może zając się maksymalnie 5 dzieci (gdy choć jedno dziecko ma mniej niż 12 miesięcy lub jest niepełnosprawne wtedy maksymalnie 3 dzieci) w lokalu do którego ma tytuł prawny (Jeden opiekun w jednym lokalu) Nie ma możliwości zająć się 9 dziećmi i nazwania siebie dziennym opiekunem.
    A nielegalnie możesz zostać nianią dla 9 dzieci ale kto Ci te dzieci zostawi to ja nie wiem.

Poleć forum