reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otwarcie domowego Klubu Malucha na Białołęce

Dołączył(a)
30 Maj 2011
Postów
10
Witam wszystkich.
Zamierzam otworzyć Klub Malucha na Białołęce .Myślę o opiece dziennej od 7 do 18 dla dzieci od 6msc do 24 msc. Chciałabym się najpierw zorientować czy w ogóle byłoby zainteresowanie taką placówką. Planowane otwarcie IX 2011.
Mam taki pomysł na Klub :
-zamierzam to zrobić w lokalu mieszkalnym ok 50 m2
- 2 opiekunki do max. 9 dzieci
- cena to około 1000 zł z wyżywieniem za msc
-wpisowe 300 zł
-opieka również w weekendy (jeśli byłaby taka potrzeba)
-zajęcia dodatkowe : podstawy języka angielskiego, rytmika,
- dla starszych dzieci zajęcia plastyczne i kulinarne i inne
Czekam na opinie (przyjmę nawet krytykę ) i ewentualnych zainteresowanych
Pozdrawiam
 
reklama
suzzi na początek IX 2011 jest niewykonalny od strony urzędowej (Urząd miasta, sanepid, strażak)
Po drugie w takiej placówce będziesz miała salę zabaw ok 20m2 - wg przepisów na6 dzieci (czyli jedna opiekunka na 5 dzieci) A to dlatego że oprócz sali zabaw musisz mieć jadalnię, sypialnię, kuchnię (cateringowa musi mieć oddzielnie punkt przyjęć, rozdzielnię i zmywalnie - czyli 3 pomieszczenia) do tego socjal, pomieszczenie gospodarcze, magazyn pościeli, wózkownia.
Jeżeli lokal w mieszkaniu nie na parterze to w ogóle sobie odpuść - koszt przystosowania do strefy pożarowej ZLII to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

No i teraz ceny nie obraź się ale znacznie za wysokie - u nas w katowicach wpisowe to jakieś 150zł a miesiąc pełnej opieki od 700-1000zł z tym że teraz dzięki nowej ustawie wszystcy będa się starać o dofinansowania z gminy (czyli rodzic będzie płacić jakieś 300-400zł)

Po prostu od marca tego roku zniknęły dzikie kluby malucha a te istniejące mają 3 lata na dostosowanie się do przepisów. Wg ustawy klub malucha to taki, który zajmuję się dziećmi do 5 godzin dziennie powyżej jest to prywatny żłobek, na stanowisku dyrektora placówki musi być osoba z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami (chyba 800 godzin szkolenia czy jakoś tak)

Polecam treść ustawy i rzetelniejsze przygotowanie do tematu to nie jest takie proste

może dzienny opiekun - jest w tej ustawie tez taka forma opieki

(skąd moje mądrzenie? jestem architektem, który projektuje takie żłobki. )
 
Tak myślałam, że tylko to wchodzi w grę ale i tak przeczytaj ta ustawę jest tam napisane min.
Art. 38. 1. Dzienny opiekun sprawuje opiekę nad maksymalnie pięciorgiem dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko, które nie ukończyło pierwszego roku życia, jest niepełnosprawne lub wymaga szczególnej opieki, maksymalnie nad trojgiem dzieci.
(Ty pisałaś o jednej opiekunce na 9 dzieci)
Opiekunów zatrudnia gmina nie ty

Taką opiekę może sprawowac osoba, która m.in

odbyła
a) 160-godzinne szkolenie albo
b) 40-godzinne szkolenie uzupełniające, w tym z zakresu udzielania dziecku pierwszej pomocy, jeżeli posiada kwalifikacje, o których mowa w art. 16 ust. 1.


Art. 45. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta wybiera dziennych opiekunów w drodze otwartego konkursu ofert, przeprowadzonego na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536).

A całość masz tu
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2011/0235.htm

(najważniejsze że musisz mieć prawo do lokalu gdzie odbywa się taka opieka więc po prostu możesztylko sama zając się 3-5 dzieci nie możesz nikogo zatrudnić)
 
ja pisałam o 2 opiekonkach do 9 dzieci . i dlaczego gmina zatrudnia opiekinow skoro to bylaby placowka prywatna. dziekuje za udzielenie informacji. bardzo mi sie przydadza
 
Bo tak jest ta ustawa skonstruowana, że dzienny opiekun to ten, kto sam zajmuję się maksymalnie pięciorgiem dzieci w swoim mieszkaniu i takowego zatrudnia gmina na podstawie przetargu prowadzi tez rejestr takich opiekunów.

Aby zająć się 18-stką dzieciaków musiałabyś założyć prywatny żłobek do czego namawiam bo przy obecnym poziomie dopłat to się bardzo opłaca ale wtedy nie w mieszkaniu 50-metrowym tylko w jakimś lokalu na parterze, który ma lekko 100m2 a najlepiej 150.
 
reklama
ech od początku:)
Nie ma takiej prawnej możliwości abyś legalnie zajęła się 9 dzieci w swoim mieszkaniu czy lokalu do którego posiadasz tytuł prawny.
W ustawie o opiece nad dziećmi do lat trzech jest jasno napisane, że taki opiekun może zając się maksymalnie 5 dzieci (gdy choć jedno dziecko ma mniej niż 12 miesięcy lub jest niepełnosprawne wtedy maksymalnie 3 dzieci) w lokalu do którego ma tytuł prawny (Jeden opiekun w jednym lokalu) Nie ma możliwości zająć się 9 dziećmi i nazwania siebie dziennym opiekunem.
A nielegalnie możesz zostać nianią dla 9 dzieci ale kto Ci te dzieci zostawi to ja nie wiem.
 
Do góry