reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

otyłe dziecko

Dołączył(a)
12 Czerwiec 2012
Postów
4
Jestem mamą pulchnego 6 latka, właściwie to nie jada zbyt obfitych posiłków, pilnuję słodyczy, niestety często z braku czasu robię raczej sporo smażonych potraw, kotlety, sosy, pierożki lubi podsmażone z cebulką, znajoma namawia mnie na szybkowar, w sklepach spory jest wybór Szybkowar Fagor Innova4, czy któraś mama gotuję w ten sposób, jakie dania można przyrządzić?
[h=1][/h]
 
reklama
Ja co prawda nie mam takiego szybkowaru, ale gotuję w thermomixie i często robię dania na parze, ryby, ziemniaczki, warzywa, fasolka, mięso, nawet jak robię spagetti to mielone mięso z indyka robię na parze - całkowicie bez tłuszczu, potem dodaję do sosu. Mój mąż ma skłonności do tycia, nie wiadomo skąd bo dużo nie je, ale z jego powodu zaczęłam robić jedzenie na parze, zamiast smażonego, warzywa i ziemniaki są super, mięso wiadomo że nie takie jak smażone, ale całkiem niezłe. I rezultaty są bardzo szybko widoczne, waga spada, i pewnie parę innych narządów wewnętrznych jeszcze na tym skorzystało :)
 
Ja też nie mam szybkowaru a patelnię zastąpiłam piekarnikiem. Np. paluszki rybne nie smażymy a pieczemy, kotlety nie w sosie a z piekarnika. Wystarczy kropla oleju a wszystko ładnie się upiecze.
 
My używamy zwykłego zestawu garnków do gotowania na parze. Koszt ok 100zł. Super wychodzi rybka bez żadnej panierki jedynie doprawiona solą i pieprzem, pierś z kurczaka wcześniej obsypana przyprawami i dosłownie 2 kroplami oliwy, czas jej gotowania na parze to ok 5-7 min, robimy karczek na parze pokrojony w kostkę. Mięcho-kotlety robione w piekarniku w rękawie. Zamiast ziemniaków ryż brązowy.
 
Ja gotuję głównie warzywka, sama robię soczki, zdaję sobie sprawę, że w tych kupnych jest pełno chemii, a dzieci różnie na nią reagują. wczoraj kupiłam też parowar i blender w jednym PROMOCJE - Akpolbaby za bardzo fajną cenę, mam nadzieję, że trochę mi to ułatwi całe gotowanie. wolę spędzić trochę czasu w kuchni, niż potem mieć wyrzuty sumienia.
 
Ja nie smaże prawie w ogóle, a jeśli już to bez tłuszczu. Ale jedzenie na parze jak najbardziej...
Najważniejsze, że dostrzegasz problem, bo niestety dużo mam nie przejmuje się, że dziecko jest zbyt pulchne, a potem już coraz gorzej jest
 
ja myślę, że rozmowa o garnkach w kontekście problemu jakim jest otyłe dziecko jest kiepską opcją ;> nie ważne jaki szybkowar, tylko ważne jak pozbawić dziecko otyłości.. czemu o tym nie rozmawiacie?
 
reklama
zależy na jakim tłuszczy było to wszystko smażone?
otyłość nie musi być tylko powodem złego odżywiania, może to być na przykład przyjmowanie leków lub choroba.
a jeśli już to nie wiem jak dziecko było odżywiane od urodzenia... bo to ma wielkie znaczenie.
 
Do góry