reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

otyłe dziecko

zależy na jakim tłuszczy było to wszystko smażone?
otyłość nie musi być tylko powodem złego odżywiania, może to być na przykład przyjmowanie leków lub choroba.
a jeśli już to nie wiem jak dziecko było odżywiane od urodzenia... bo to ma wielkie znaczenie.
,
To fakt- moja córka ma 6 kg nadwagi.Od trzeciego roku życia przyjmowała sterydy- na nich sporo utyła i walczymy z tym do dziś.
Nigdy w naszym domu nie jadało się tłusto,mięsa pieczemy,gotujemy w parowarze,nie jemy słodkich jogurtów,dżemy tylko własnej roboty,generalnie liczę kalorie córce.
Po ostatnim badaniu TSH i cholesterolu okazało się,że córka ma niedoczynnośc tarczycy a jej cholesterol to 200!Z tego powodu dieta niewiele pomogła.Teraz przymuje leki i mam nadzieję,że wszystko się unormuje.
Uczulam Was- mamy grubasków- zróbcie te badania swoim dzieciom.
 
reklama
właściwie i ja mam pytanie odnośnie dziedziczenia.
Co jest dziedziczne: tendencja do tycia? czy można być otyłym po którymś z rodziców nawet zdrowo się odżywiając?
i czy dziecku 9 letniemu można już stosować dietę ? dodam że ma na pewno nadwagę (słodycze, fast foody)
 
Kiedyś rozmawiałam ze znajomą lekarką na ten temat.Otyłośc może być dziedziczna ale dziedziczymy też nawyki żywieniowe.Jesli je zrwidujemy,będziemy jeść zdrowo ta tendencja nigdy się nie ujawni.
Co to znaczy,że dziecko na pewno ma nadwagę? Wiesz to czy Ci się wydaje? Ile ma tej nadwagi?
Oczywiście,że dietę u takiego dziecka można stosować.
Każdy pediatra doradzi Ci Dietę Montignaca.To dieta polegająca na indeksie glikemicznym produktów spożywanych.Do tego sposób ich przygotowania ma też duże znaczenie czyli: pieczenie i gotowanie zamiast smażenia.
 
to po niej widać, brzydko mówiąc dużo jej wisi.. przepraszam za takie określenie :)
ile kg ma za dużo to nie wiem, bo jakoś mi nie bardzo o to pytać :/
tą dietę Montignaca znam, spróbuję jakoś delikatnie zaproponować ją pewnej osobie.
 
reklama
Jadran, to dziecko to moja siostra cioteczna...
nie chciałam pisać imionami, pokrewieństwami bo to jednak forum otwarte... :tak:
tytanowa, w najnowszym numerze ?
chętnie poczytam, bo to co ostatnio się dzieję wokół otyłych dzieci to szkoda gadać... mam na myśli wszystkie kwestie.
 
Do góry