reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży, utrata wagi

Gnyska

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Luty 2023
Postów
44
Witajcie. :) Rozpoczęłam 5 tydzień. Beta ładnie przyrasta i wszystko jest OK. Natomiast chciałam zapytać czy są wśród Was dziewczyny otyłe lub z nadwagą? Nie odchudzam się, żeby była jasność, ale od stycznia zaczęłam zwracać uwagę na to co jem. Startowałam z wagi 106kg. Na dzień dzisiejszy ważę 100kg. Jem normalnie, ale uważniej. Czy utrata wagi, gdy ma się jej taki nadmiar może zaszkodzić rozwijającemu się zarodkowi? Czy póki dostarczam odpowiednich składników a chudnięcie to „efekt uboczny” wszystko jest ok?
 
reklama
Nie mam duzej nadwagi ale jest . I ja do 6 tyg schudlam wprawie 3 kg a teraz jestem w 9 tyg I spowrotem wrocily kg . Moze nawet spadl ci nadmiar wody w organizmie a dodatkowo napisalas ze zwracasz uwage na to co jesz stad az te 6 kg
 
Jak będzie coś nie tak, to lekarz zwróci na to uwagę.
Ja też za każdym razem chudłam w 1 trymestrze.
 
Spokojnie około 15 kg możesz schudnąć. Otyłość wiąże się z przewlekłym stanem zapalnym i utajonym niedożywieniem. Jedz wysokiej jakości produkty i suplementuj witaminy.
 
Do góry