reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Dziewczyny, ostatnio się dowiedziałam od koleżanki, która niedawno rodziła, że ojcu podobno należy się 2tyg tacierzyńskiego i 2tyg na opiekę nad Wami. Dopytujcie w szpitalach :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny, ostatnio się dowiedziałam od koleżanki, która niedawno rodziła, że ojcu podobno należy się 2tyg tacierzyńskiego i 2tyg na opiekę nad Wami. Dopytujcie w szpitalach :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale czy to zmniejsza wymiar kobiecego urlopu?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Opiekuńczy 2tyg płatny 80% należy się ojcu tylko po cc
Natomiast tacierzynski płatny 100% należy się każdemu ojcu :) kiedyś trzeba było wykorzystać do ukończenia przez dziecko roczku A teraz chyba do 2 lat. Nie wpływa to na nasz urlop macierzyński :)

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Paulina jak Filip miał zaparcia to polozna mi poleciła dawać małemu 1-2 łyżeczki wody przed albo po karmieniu. Pomogło, tyle że później Filip zaczął pluć mi w twarz tą wodą i sobie odpuscilam. Kupiłam mleko bebilon na kolki i zaparcia i się unormowalo. Inne firmy pewnie też takie mają w ofercie. Można jeszcze podać laktoloze, ale córeczka chyba jeszcze jest za mała. Też pamiętam jak pierwszy raz zostałam z Filipem sama w domu. Bałam się jak cholera. Odliczalam czas do powrotu męża z pracy. Zresztą do teraz odliczam, tyle że teraz czekam aż trochę mnie odciąży.

Mimi a mąż często jest w domu? Mój miał opieke nade mną przez 2 tygodnie po porodzie. No i pewnie Mama też teraz pomoże. podziwiam Was multimamy;)
Mój pracuje na 2zmiany. Jak będzie miał 2 to pewnie pomoże w nocy, ale jak 1 to chciałby się wyspać....
Mama pewnie pomoże ale tylko w dzień bo teraz już mieszkamy na swoim.
Jakoś to będzie.... ;)

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Tak, potwierdzam. Tyle że w szpitalu nie chcieli wypisać opieki nade mną bo ordynator stwierdził, że nie wymagam opieki. Ale za to moja Pani ginekolog sama się zapytała czy wypisujemy opiekę jak przyszła do nas do sali w odwiedziny. Niby przysługuje 2 tygodnie i tyle też mąż dostał, ale chciała nam wypisać 4 tygodnie opieki. Wynagrodzenie wynosi wtedy 80%. Rodzilam siłami natury.

Urlop tacierzynski przysługuje w wymiarze 2 tygodni. Można go wykorzystać do czasu ukończenia przez dziecko 2 roku zycia. Można go wybrać jednorazowo albo w dwóch częściach (po 7 dni). No i jest 100% płatny. Nie wiem jeszcze jakie dokumenty ojciec musi złożyć, dowiem się w grudniu bo wtedy mąż skorzysta z tego urlopu.

No i jeszcze są 2 dni urlopu okolicznościowego.

Żaden z tych urlopów nie wpływa na wymiar czasu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego
 
Ja właśnie się zastanawiam jakie mm kupić.... syna karmilismy zwykłym bebilonem i było w miarę ok. Zastanawiam się nad bebiko.... jak myślicie?

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Mój pracuje na 2zmiany. Jak będzie miał 2 to pewnie pomoże w nocy, ale jak 1 to chciałby się wyspać....
Mama pewnie pomoże ale tylko w dzień bo teraz już mieszkamy na swoim.
Jakoś to będzie.... ;)

hchy43r8h8l5x99d.png

Wydaje mi się, że taka praca na dwie zmiany jest lepsza niż na jedną. Może ja mam wypaczone pojęcie bo mąż pracuje u prywaciarza od poniedziałku do piątku od 8 do 17-18 (oficjalnie do godz. 16 choć zdarzyło się raz że skończył pracę przed godz. 22). W soboty jeździ i remontuje nasz domek, więc tylko w niedzielę mamy czas dla siebie. Mama mi na początku bardzo dużo pomagała, mieszkamy z rodzicami, tyle że na osobnym piętrze i wszystko łącznie z wejściem do domu mamy oddzielne.
 
reklama
Opiekuńczy 2tyg płatny 80% należy się ojcu tylko po cc
Natomiast tacierzynski płatny 100% należy się każdemu ojcu :) kiedyś trzeba było wykorzystać do ukończenia przez dziecko roczku A teraz chyba do 2 lat. Nie wpływa to na nasz urlop macierzyński :)

hchy43r8h8l5x99d.png
Mimi, no właśnie nie tylko po cc, zależy czy lekarz da czy nie :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry