reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Ale dziewczyny, w tym artykule autorka napisała tylko prawdę... Nigdzie nas nie obraziła, nie użyła ani pół obrazliwego/zlego slowa. Medyczny artykuł. Przykro mowic ale no... taka jest prawda. Otyłość zwiększa ryzyko w trakcie ciąży i jest niepozadana. Otylosc jest patologią, nie jest normą...

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Madagos, ja wiem, ale biorąc pod uwagę jaki ta dziewczyna ma wpływ na społeczeństwo, to zabrakło mi zwykłego, ludzkiego "dziewczyny, zadbajcie o siebie, ale jeżeli nie zdążycie przed ciążą to czeka na Wad sztab lekarzy, którzy Was przez ten czas będą wspierać i traktować jak Wasze szczupłe koleżanki".

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szkoda, że nie napisała artykułu o tym jak służba zdrowia traktuje kobiety w ciąży z otyłością. Zresztą ktoś już zwrócił na to uwagę w komentarzu. Miałam zamiar schudnąć przed ciążą. Dokładnie w dniu kiedy skończył się mój ostatni okres rozpoczelam dietę ułożoną przez koleżankę dietetyczkę i zaczęłam ćwiczyć. Mialam BMI prawie 33. Nie spodziewałam się zajść w ciążę w 1 cyklu tym bardziej, że wszędzie czytałam jak to będzie ciężko. Tydzień później dostałam wypowiedzenie w pracy co mnie podłamało trochę, zaprzestaliśmy starań o dziecko i utwierdziłam się w przekonaniu, że teraz muszę ostro wziąć się za siebie. Tyle, że po 2 tyg diety nie schudłam ani grama i zaczęłam się źle czuć. A to już hormony ciążowe szalały. Wyszło jak wyszło, schudnąć nie zdążyłam. Teraz mocno kontroluje wagę z tabelką ile w danym tyg przy mojej wadze powinnam przytyć i na razie mam na plusie 2,5 kg co się mieści idealnie w dolnej granicy normy. Wierzę, że wszystko będzie dobrze, jak mi wyjdzie cukrzyca przejdę grzecznie na dietę. O ciśnienie się nie martwię bo u gina po kawie w domu i w stresie wizytowym mam 100/60. A z pozytywów zajścia w ciążę akurat wtedy to mam tyle, że moje wypowiedzenie było nieważne i z tego się cieszę :D

p19uqqmzxqi22hcj.png
 
Ale tempo dzisiaj;)
Kuba choruly i od soboty kisiłam zię z Dominikiem w domu. A dziś mąż ma na popołudnie, ja miałam kilka spraw do załatwienia w mieście więc wziełam malucha. Troche podjechaliśmy tramwajem a poza tym zrobiliśmy przeszło 5km spaceru :)
Madagos ja też miałam problem z odstawieniem cukru. Bo jak to zimą herbatka z cytryną bez cukru:( Ale udało się i już 2,5 tyg minęło odkąd zupełnie zrezygnowałam z cukru:)
Agunia czaję się na tą czapkę Miki;) Pasuje na Michasia? A małpę też mamy :)
1519215373-8d5e58180e04f217-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
Zuza wow! Zero cukru?

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Agunia fajne zakupy. I widzę słynną kurtkę z Miki z grupy Fb[emoji5]

Mimi gdzie Ty masz taką temperaturę? U mnie rano było -11°. A teraz w sumie nie wiem. Ale może ze 3 stopnie.

Ja cukier odstawiłam, słodycze tez.
Kawy nie słodzę wcale, ale piję z mlekiem. Herbaty pijam ziołowe to też nie lubię słodkich.

Tatuaże mi się podobają u kogoś. Ale tylko kolorowe.
Kolczyki w różnych częściach ciała już nie bardzo.

Zuza zdrówka dla Kuby.
A miałam pytać czy łagodnie przeszedł bostonkę? Mojej miesiąc po zaczęły schodzić paznokcie. Ale tragedii nie było.

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
Mazowieckie pod Warszawą :)
Ta temp. Na zewnątrz pewnie trochę przeklamana bo termometr mam na słonecznym oknie

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Madagos brawo w miesiąc tyle kg rewelacja.Ja też tak chce [emoji14]
Zuza zdrówka dla Kuby :*Co do czapki zaczekaj i dopiero w przyszłym roku kup,bo to tak na 2letnie dziecko jest.
Edysiek właśnie na grupie ją wypatrzyłam i jest rewelacyjna :)
A my jesteśmy po usg bioderek ,bo miały być w grudniu ale ciągły katar itp. troszkę nam odwlekło ale wyszło dobrze .Pierw go wygniotła na tym usg a później szczepienie , było mi go strasznie szkoda tak płakał.
Co do kawy to i kawę i herbatę słodziłam a od 10listopada 2016 jak zaszłam w ciążę do dziś nie pije kawy ,herbaty, alkoholu i palenie też rzuciłam :D
A dziś przyszły balony na roczek:)Zobacz załącznik 839906
I takie słodkie ogródniczki :) Zobacz załącznik 839907
Extra!

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
Mimi gratulacje dla Filipka :* Ja używam mydelka dr.beckmann wle trzeba zaprać id razu po zabrudzeniu. Poczekaj aż zacznie jeść chrupki[emoji27] To jest rzeźnia, wszystko poklajstrane [emoji31]
Kuba przedwczoraj dal Dominikowi chrupkę jak był w łóżeczku a ja w łazience.Jak zobaczyłam że wszystko jest poklejone byłam bliska zawału.
Tak,zero( poza tlustym czwartkiem;) ). Jest ciężko ale się trzymam. Oby tsk zostalo.


Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry