reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
oczekująca ja tak miałam, najpierw czułam ruchy potem cisza jakieś 2 tyg i znowu zaczełam czuć. Kończę 24ty tydzień. usg połówkowe miałam w nie skończonym 22tyg. i na 80% ma być chłopak.
A te pierwsze ruchy to czułaś tylko jak dotykalas reka brzucha? Bo ja właśnie tylko jak dotknęłam plus ewentualnie jak lezalam to takie bulgotanki
 
oczekująca ja tak miałam, najpierw czułam ruchy potem cisza jakieś 2 tyg i znowu zaczełam czuć. Kończę 24ty tydzień. usg połówkowe miałam w nie skończonym 22tyg. i na 80% ma być chłopak.
Ostatnio dziewczyna mojego szwagra była na 1szych prenatalnych w 12tc i lekarz jej na 90procent potwierdził, ze będzie miała syna... dla mnie było to dziwne, ze tak szybko i z taka pewnością im to powiedział, tym bardziej jak czytam , ze w twoim przypadku to w 22tyg jest tylko 80procent pewności ;)

A te ruchy pierwsze to takie intensywne czy raczej taki "lekkie musniecia " jak to niektórzy nazywają? ;)
A od kiedy zaczęłaś odczuwać regularne ruchy? I czy też masz duza nadwagę? Bo słyszałam, ze niby przez tłuszcz gorzej czuc i sama juz nie wiem
 
Ostatnio dziewczyna mojego szwagra była na 1szych prenatalnych w 12tc i lekarz jej na 90procent potwierdził, ze będzie miała syna... dla mnie było to dziwne, ze tak szybko i z taka pewnością im to powiedział, tym bardziej jak czytam , ze w twoim przypadku to w 22tyg jest tylko 80procent pewności ;)

A te ruchy pierwsze to takie intensywne czy raczej taki "lekkie musniecia " jak to niektórzy nazywają? ;)
A od kiedy zaczęłaś odczuwać regularne ruchy? I czy też masz duza nadwagę? Bo słyszałam, ze niby przez tłuszcz gorzej czuc i sama juz nie wiem
Na takim etapie dzidziuś jest mały, wystarczy, że się obróci inaczej i można go nie czuć. A jeśli się ma łożysko z przodu to w ogóle odczuwanie ruchów jest bardzo ograniczone.
Co do płci to na tych pierwszych prenatalnych lekarz "zgaduje" po ustawieniu wyrostka płciowego, bo narządów jeszcze nie da się rozpoznać. Mi wtedy powiedział, że na 80% dziewczynka. Na połówkowym były już dobrze widoczne narządy płciowe i potwierdził na 100%.
 
Na takim etapie dzidziuś jest mały, wystarczy, że się obróci inaczej i można go nie czuć. A jeśli się ma łożysko z przodu to w ogóle odczuwanie ruchów jest bardzo ograniczone.
Co do płci to na tych pierwszych prenatalnych lekarz "zgaduje" po ustawieniu wyrostka płciowego, bo narządów jeszcze nie da się rozpoznać. Mi wtedy powiedział, że na 80% dziewczynka. Na połówkowym były już dobrze widoczne narządy płciowe i potwierdził na 100%.
Mi na pierwszym badaniu nic nie powiedział:( powiedział tylko , ze w 16tum tygodniu mogę spytać swojego lekarza albo w okolicy 20go tygodnia jak będę u niego na prenatalnych to mi powie. No eiec nie wiem może moj tłuszcz na brzuchu mu przeszkadzał;p
 
Oczekująca, nie martw się ruchami, ja pierwszy raz w 18 tc poczułam raz albo dwa, potem dopiero po 20 tc. Nawet teraz w 28 tc nie czuję super regularnie malucha, czasem mam wrażenie, że on mi się gdzieś między kiszki schowa i nie czuję go dobrze. I też tak najlepiej czułam i czuję z rękami na brzuchu. Żebym go samego z siebie tak czuła, to musi już nieźle wariować, ale to wtedy cały brzuch mi skacze, ale to naprawdę mało kiedy :)

To anty coś to pewnie przeciwciała tarczycowe antyTPO, żeby wykluczyć hashimoto :)

Co do wózka to mam upatrzonego bebetto luca lub luca sline :)

W kwestii usg połówkowego to ja miałam w 20 tc, ale wykonywał je inny gin, niż mój prowadzący, i trochę narzekał, że lepiej byłoby w 18 tc w moim przypadku. No ale musiał sobie poradzić, czasu nie cofnę [emoji16]
 
Wrzucam Wam pocztóweczki z nad morza [emoji4]

20180526_115345.jpg
20180526_115341.jpg
20180526_114017.jpg
 

Załączniki

  • 20180526_115345.jpg
    20180526_115345.jpg
    36,1 KB · Wyświetleń: 488
  • 20180526_115341.jpg
    20180526_115341.jpg
    36,1 KB · Wyświetleń: 487
  • 20180526_114017.jpg
    20180526_114017.jpg
    130,8 KB · Wyświetleń: 486
reklama
Oczekująca, nie martw się ruchami, ja pierwszy raz w 18 tc poczułam raz albo dwa, potem dopiero po 20 tc. Nawet teraz w 28 tc nie czuję super regularnie malucha, czasem mam wrażenie, że on mi się gdzieś między kiszki schowa i nie czuję go dobrze. I też tak najlepiej czułam i czuję z rękami na brzuchu. Żebym go samego z siebie tak czuła, to musi już nieźle wariować, ale to wtedy cały brzuch mi skacze, ale to naprawdę mało kiedy :)

To anty coś to pewnie przeciwciała tarczycowe antyTPO, żeby wykluczyć hashimoto :)

Co do wózka to mam upatrzonego bebetto luca lub luca sline :)

W kwestii usg połówkowego to ja miałam w 20 tc, ale wykonywał je inny gin, niż mój prowadzący, i trochę narzekał, że lepiej byłoby w 18 tc w moim przypadku. No ale musiał sobie poradzić, czasu nie cofnę [emoji16]
No pewnie atyTpo ;p

U mnie tez inny lekarz wykonuje to usg, w innej przychodni. Jak dzwoniłam, zeby umówić się na to drugie to babka w rejestracji nalegala, zeby byl to 21tc ale mnie wtedy nie ma, bo specjalnie wyjazd zaplanowałam po badania prenatalnym (lekarz mówił, ze mam.sie umówić na 20tc) wiec juz zglupialam, bo w sumie to skoro ogolnie mówi się, ze.powinno być miedzy 18a23tc to jakiegos większego znaczenia miec to nie powinno.. zobaczymy

Pocieszylas mnie z tymi ruchami ;)
 
Do góry