reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
No pewnie atyTpo ;p

U mnie tez inny lekarz wykonuje to usg, w innej przychodni. Jak dzwoniłam, zeby umówić się na to drugie to babka w rejestracji nalegala, zeby byl to 21tc ale mnie wtedy nie ma, bo specjalnie wyjazd zaplanowałam po badania prenatalnym (lekarz mówił, ze mam.sie umówić na 20tc) wiec juz zglupialam, bo w sumie to skoro ogolnie mówi się, ze.powinno być miedzy 18a23tc to jakiegos większego znaczenia miec to nie powinno.. zobaczymy

Pocieszylas mnie z tymi ruchami ;)
No właśnie te widełki choć są podane, to czasem lekarz mówi, kiedy wygodniej w danym przypadku będzie zrobić badanie. Mi ten lekarz, który robił połówkowe, i który będzie robił ostatnie prenatalne, zalecił, żeby umówić się na 28 tc do niego, bo wtedy mu będzie łatwiej nas zbadać, no ale co z tego, jak jego w tym terminie nie ma, i dopiero w 30 tc mogłam się umówić [emoji1] grunt, to mimo wszystko wyrobić się w tych widelkach właśnie :)

Nad morzem jest pięknie, a z maluchem będzie jeszcze fajniej [emoji1] u nas też wypad wisiał na włosku, w tydzień przed wyjazdem zdecydowaliśmy się i dopięliśmy wszystko na ostatni guzik [emoji4]
 
No właśnie te widełki choć są podane, to czasem lekarz mówi, kiedy wygodniej w danym przypadku będzie zrobić badanie. Mi ten lekarz, który robił połówkowe, i który będzie robił ostatnie prenatalne, zalecił, żeby umówić się na 28 tc do niego, bo wtedy mu będzie łatwiej nas zbadać, no ale co z tego, jak jego w tym terminie nie ma, i dopiero w 30 tc mogłam się umówić [emoji1] grunt, to mimo wszystko wyrobić się w tych widelkach właśnie :)

Nad morzem jest pięknie, a z maluchem będzie jeszcze fajniej [emoji1] u nas też wypad wisiał na włosku, w tydzień przed wyjazdem zdecydowaliśmy się i dopięliśmy wszystko na ostatni guzik [emoji4]
Ja te dwa mialam z nfz , ale problemu z terminem nie było. Na trzecie pójdę juz prywatnie, ale to tez pewnie sezon urlopowy bedzie więc tez w konkretnym terminie moze sie nie udać. Zobaczymy
Muszę go podpytac na kiedy się na te trzecie umówić.
Tak sie zastanawiam czy lepiej isc do tego co juz bylam u niego 2 razy czy wybrać jakiegos innego lekarza? Moje badanie trwało 10min... fakt wszystko powiedział? sprawdził byl miły itp, ale inni piszą że ich badanie bylo.dluzsze.pokazywal im mózg ręce itp. A mi na 1szej wizycie pokazał tylko to co trzeba wg jakies tam rozpiski ktora znalazlam na Internecie, zobaczę jak będzie na tych drugich badaniach
 
No właśnie te widełki choć są podane, to czasem lekarz mówi, kiedy wygodniej w danym przypadku będzie zrobić badanie. Mi ten lekarz, który robił połówkowe, i który będzie robił ostatnie prenatalne, zalecił, żeby umówić się na 28 tc do niego, bo wtedy mu będzie łatwiej nas zbadać, no ale co z tego, jak jego w tym terminie nie ma, i dopiero w 30 tc mogłam się umówić [emoji1] grunt, to mimo wszystko wyrobić się w tych widelkach właśnie :)

Nad morzem jest pięknie, a z maluchem będzie jeszcze fajniej [emoji1] u nas też wypad wisiał na włosku, w tydzień przed wyjazdem zdecydowaliśmy się i dopięliśmy wszystko na ostatni guzik [emoji4]
My w przyszłym roku mam 3 wesela i w to właśnie od maja do lipca, ale mimo to mam nadzieje, ze starczy nam kasy chociaz na krótki wypad z maluszkiem nad morze ;) A w tym roku posiedzimy sobie na wsi :D
 
oczekująca mam bardzo dużą nadwagę. Czułam takie jakby ruchy jak leżałam spokojnie, potem cisza na jakieś 2 tyg, sama tu do was pisałam bo się martwiłam, a potem już czułam wyraźniej. I np teraz tak mam że jak coś zjem to dziecko od razu się rusza. Np. w pierwszej ciąży jak ktoś nie miał cukrzycy to przed ktg radzili napić się soku albo zjeść cukierka żeby obudzić dziecko i wtedy zapis ktg był dobry.

ja na pierwszym usg bylam to lekarz nic nie mówił, nic nie pokazywał, badanie trwało 5min. na drugim usg u innego lekarza byłam to mówił, pokazywał na ekranie dziecko i trwało z 10min. na kolejne usg zapiszę się do tego bardziej rozmownego co robił 2gie usg.
 
Colorado pięknie :) Ja się niestety do naszego morza zaraziłam. Ostatni raz byłam w 2013 roku i powaliły mnie ceny z kosmosu, pogoda do D... i cebulactwo Polaków. Powiedziałam sobie, że nigdy więcej. Od 3 lat konsekwentnie wybieram kierunek przeciwny czyli Balaton i jestem w nim nieodwołalnie zakochana [emoji173]. W tym roku muszę odpuścić wyjazd, ale za rok biorę młoda 1 raz pod namiot [emoji3]
 
Colorado pięknie :) Ja się niestety do naszego morza zaraziłam. Ostatni raz byłam w 2013 roku i powaliły mnie ceny z kosmosu, pogoda do D... i cebulactwo Polaków. Powiedziałam sobie, że nigdy więcej. Od 3 lat konsekwentnie wybieram kierunek przeciwny czyli Balaton i jestem w nim nieodwołalnie zakochana [emoji173]. W tym roku muszę odpuścić wyjazd, ale za rok biorę młoda 1 raz pod namiot [emoji3]
No niestety ceny mamy z kosmosu
Mi zawsze uda się znaleźć jakiś tani pokój wiec nie jest źle, ale była nas dwojka wiec tez wymagania inne były, z dzieckiem to tez pewnie już inaczej bede patrzeć;)
 
oczekująca mam bardzo dużą nadwagę. Czułam takie jakby ruchy jak leżałam spokojnie, potem cisza na jakieś 2 tyg, sama tu do was pisałam bo się martwiłam, a potem już czułam wyraźniej. I np teraz tak mam że jak coś zjem to dziecko od razu się rusza. Np. w pierwszej ciąży jak ktoś nie miał cukrzycy to przed ktg radzili napić się soku albo zjeść cukierka żeby obudzić dziecko i wtedy zapis ktg był dobry.

ja na pierwszym usg bylam to lekarz nic nie mówił, nic nie pokazywał, badanie trwało 5min. na drugim usg u innego lekarza byłam to mówił, pokazywał na ekranie dziecko i trwało z 10min. na kolejne usg zapiszę się do tego bardziej rozmownego co robił 2gie usg.
A tez miałaś te badania z nfz ?

Bo dziewczyna szwagra była prywatnie to trwało 30minut i ciągle im cos opowiadal
 
Oczekująca, możesz iść do innego, zawsze to jedna para oczu więcej :) pierwsze prenatalne może trwać krótko, bo nie aż tak dużo sprawdzają wtedy, połówkowe już jest bardziej szczegółowe. Mnie tak lekarz głowicą wymęczył, że mnie przez dwa dni brzuch pobolewał...

Nagini, przed sezonem nie odnotowaliśmy tu cebulactwa, wszyscy mili i jeszcze nie zmęczeni turystami, pogoda też jest dobra - w naszym przypadku o wiele lepsza niż jak jeździliśmy w lipcu/sierpniu. Fakt, że jak chce się leżeć plackiem na plaży od rana do obiadu i łapać machoń, to nie da rady [emoji16] Co do cen to faktycznie, jak podliczam wyjazd, to jakaś Grecja mogłaby być za to spokojnie. Ale my bardzo lubimy nasze melancholijne morze no i też nie szczypiemy się jakoś szczególnie z wydatkami, bo to wakacje [emoji1]
 
reklama
Do góry