reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

siwa 84 niestety też miałam taką sytuację że zanim zaczęła badanie stwierdziła ,, badanie utrudnione ze względu na BMI" A okazało się że normalnie zrobiła badanie USG.

Dziewczyny ratujcie mnie :( od 3 tygodni pojawiała mi się zgaga , po warzywach, owocach i sokach, Rennie i lżejsza dieta pomagały. Od 2 dni mam zgagę nawet po paru łykach wody! nie dam rady nic jeść i pić bo od razu pali przełyk :( mimo bólu zmuszam się do picia wody i zjedzenia czegokolwiek ale tak nie da się żyć!
nie pomaga rennie, migdały, mięta, melisa, po mleku jest ok przez 15 minut.
To dopiero 25tydzień (bliźniaki) poradźcie mi coś bo do porodu to się wykończę ;(
Mnie ratuje tylko soda oczyszczona. Łyżeczka solidna sody na szklankę wody. Albo mieszasz i pijesz, albo łyżka sody do buzi i zapijasz szklanką wody. Mi osobiście bardziej druga opcja wchodzi. Do smaku ds się przyzwyczaić, a ulga jest naprawdę na długi czas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Sodę dawała mi w dzieciństwie babcia jak żołądek dobrze nie pracował, albo się beknęło albo zwymiotowało :/ ja raczej wymiotowałam, ale to było dawno, a smak pamiętam do dziś. Jak jutro od rana nadal będzie mnie męczyć to chyba spróbuję .
może ktoś ma jeszcze jakiś sposób? :)
 
Maalox. Saszetki gotowe. Malusie. Na raz. 5.min i działa.
Ja.mam.na.codzien problem z zoladkiem wrzody reflux itp.
Zgaga to norma. Tylko to pomaga
siwa 84 niestety też miałam taką sytuację że zanim zaczęła badanie stwierdziła ,, badanie utrudnione ze względu na BMI" A okazało się że normalnie zrobiła badanie USG.

Dziewczyny ratujcie mnie :( od 3 tygodni pojawiała mi się zgaga , po warzywach, owocach i sokach, Rennie i lżejsza dieta pomagały. Od 2 dni mam zgagę nawet po paru łykach wody! nie dam rady nic jeść i pić bo od razu pali przełyk :( mimo bólu zmuszam się do picia wody i zjedzenia czegokolwiek ale tak nie da się żyć!
nie pomaga rennie, migdały, mięta, melisa, po mleku jest ok przez 15 minut.
To dopiero 25tydzień (bliźniaki) poradźcie mi coś bo do porodu to się wykończę ;(
1006696.jpeg
 
Dziękuję za podpowiedź :-)
Dziś nic mnie nie pali :-D :-) pomogło siemię lniane i dieta
Dziś jadłam tylko jogurty, płatki z mlekiem, kazerkę z twarożkiem i gotowaną marchewkę . Jutro postaram się rozszeżyć jadłospis i zobaczymy :-)
 
Ja nie miałam zgagi, ale dziewczyna z którą długo leżałam w szpitalu ratowała się woda Zuber - podobno obrzydliwa, lepiej przyswajalna jak jest zimna, ale działa cuda;p do tego stopnia, że wypijala sok jabłkowy po którym miała zgage, A który uwielbia i popijala tą wodą:D haha
siwa 84 niestety też miałam taką sytuację że zanim zaczęła badanie stwierdziła ,, badanie utrudnione ze względu na BMI" A okazało się że normalnie zrobiła badanie USG.

Dziewczyny ratujcie mnie :( od 3 tygodni pojawiała mi się zgaga , po warzywach, owocach i sokach, Rennie i lżejsza dieta pomagały. Od 2 dni mam zgagę nawet po paru łykach wody! nie dam rady nic jeść i pić bo od razu pali przełyk :( mimo bólu zmuszam się do picia wody i zjedzenia czegokolwiek ale tak nie da się żyć!
nie pomaga rennie, migdały, mięta, melisa, po mleku jest ok przez 15 minut.
To dopiero 25tydzień (bliźniaki) poradźcie mi coś bo do porodu to się wykończę ;(
 
Lepsza w smaku wielka pieniawa. To samo działanie
Ja nie miałam zgagi, ale dziewczyna z którą długo leżałam w szpitalu ratowała się woda Zuber - podobno obrzydliwa, lepiej przyswajalna jak jest zimna, ale działa cuda;p do tego stopnia, że wypijala sok jabłkowy po którym miała zgage, A który uwielbia i popijala tą wodą:D haha
 
Czesc dzwiewczyny.
M Lena gratulacje córci bardzo ładne imię wybraliście ,osobiście wszystkie Milenki jakie znam są bardzo fajne

Oczekująca a jak z twoją wagą po urodzeniu ??dużo ci zeszło już ??
 
Co do lekarki ,no to mi też się trafiła taka sucz 6lat temu wtedy tylko słuchałam i potem się poryczałam ,teraz to bym sobie nie pozwoliła na takie traktowanie .
 
W dzień porodu wazylam ok 20 kg więcej ... (z czego większość przytulam w ostatnich tygodniach i była to woda, strasznie.puchlam) tydzień po porodzie miałam kilka kg mniej niż waga startowa. Więc zeszło ponad 20kg Teraz niestety więcej... odezwała się IO, nieregularne jedzenie itp... No ale już wracam na dobre tory, biorę też już leki więc mam nadzieję, że będzie ok. A jak teraz U Ciebie?
Ja szczerze już nawet nie wiem.ile waże olalam wagę jak okazało się, że tyje i muszę się wziąść za siebie..... wolę przez jakiś czas nie wiedzieć;p
Czesc dzwiewczyny.
M Lena gratulacje córci bardzo ładne imię wybraliście ,osobiście wszystkie Milenki jakie znam są bardzo fajne

Oczekująca a jak z twoją wagą po urodzeniu ??dużo ci zeszło już ??
 
reklama
Dzięki dziewczyny trochę mnie pocieszylyscie. Ja też jestem niestety taka że się nie odezwę tylko później będę przeżywać [emoji26] powiem Wam że przeraża mnie wizja porodu przez tę moją wagę. Naczytalam się że poród u kobiet z nadwagą może być utrudniony A cesarka niesie ze sobą ryzyko komplikacji. I się boję [emoji85]
 
Do góry