reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Otyłość w ciąży

U

użytkownik 180176

Gość
Hej. Byłam na pierwszej wizycie i mam zgodę na ćwiczenia na rowerze. :)

Jednak powiem wam glupio trochę tak mi było na tej wizycie. Mówiłam lekarzowi ,że zdrowo się odżywiam, żee schudłam kilka kg przed ciążą i zaczęłam ćwiczyć, że mam świadomość swojej nadwagi ...

To mimo wszystko dostałam kilka razy taką pogadankę , jak bym okłamywała doktor , jak bym żarła same fastfoody i Piła słodkie napoje. Ludzie na prawdę nie mają pojęcia lub nie wierzą ,że ludzie z nadwagą nie zawsze się objadają a mogą mieć inne błędy żywieniowe. Po za tym jak jej powiedziałam ,że 20 przybralam w pierwszej ciąży , ale z tego16 po 2 tyg mi zeszło, bo miałam zatrzymaną wodę w organizmie to zrobiła wielkie oczy . Czeka mnie jeszcze jedna wizyta i wracam do swojej doktór z ostatniej ciąży. Nie udało mi się u niej być wcześniej , bo ma długie terminy...

reklama
U

użytkownik 176

Gość
Hej dziewczyny, chciałam Wam powiedzieć, że urodziłam 3 tygodnie temu. Marcelek miał 52cm i 3440g, rodziłam siłami natury 9 dni przed planowanym terminem, zostałam rozcięta, bo inaczej mały by się nie przecisnął. Do porodu jechałam z wagą 102kg. W dniu wyjścia ze szpitala byłam lżejsza o 14kg (w ciąży przybrałam 7kg) potem już się nie ważyłam, ale mam nadzieję, że waga dalej ładnie spada, bo po brzuchu nie ma śladu. Więc jak widzicie "wielka baba" też może urodzić naturalnie bez komplikacji i szybko dojść do siebie po porodzie nie martwcie się więc na zapas, bo nie ma co wprzód panikować

siwa84

Fanka BB :)
Miasto
Karlsruhe
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, chciałam Wam powiedzieć, że urodziłam 3 tygodnie temu. Marcelek miał 52cm i 3440g, rodziłam siłami natury 9 dni przed planowanym terminem, zostałam rozcięta, bo inaczej mały by się nie przecisnął. Do porodu jechałam z wagą 102kg. W dniu wyjścia ze szpitala byłam lżejsza o 14kg (w ciąży przybrałam 7kg) potem już się nie ważyłam, ale mam nadzieję, że waga dalej ładnie spada, bo po brzuchu nie ma śladu. Więc jak widzicie "wielka baba" też może urodzić naturalnie bez komplikacji i szybko dojść do siebie po porodzie nie martwcie się więc na zapas, bo nie ma co wprzód panikować
Gratulacje i dużo zdrówka dla Was

Oczekujaca123

Fanka BB :)
Miasto
Chorzów
Rozwiązania
0
Gratuluję :**

U

użytkownik 180176

Gość
Raczej może być przeciwwskazaniem... bo rana może się źle goic, trudniej się tnie więc i większe ryzyko powikłań. No, ale u mnie zagoilo się idealnie ;)
Nie chodzi mi o to ,że chciałabym CC. Miałam po porodzie sn w pierwszej ciąży i rany w ogóle nie widać, wiem z czym się je CC ;) osobiście nie polecam. Jednak czytam w internecie ,że właśnie otyłość często jest wskazaniem . Stąd moje zdziwienie.

U

użytkownik 176

Gość
Nie chodzi mi o to ,że chciałabym CC. Miałam po porodzie sn w pierwszej ciąży i rany w ogóle nie widać, wiem z czym się je CC ;) osobiście nie polecam. Jednak czytam w internecie ,że właśnie otyłość często jest wskazaniem . Stąd moje zdziwienie.
Nie jest wskazaniem, ale kobiety otyłe straszy się bardzo komplikacjami przy porodzie SN i CC. Ja się dużo naczytałam o tym, co mnie czeka przy porodzie SN jakie komplikacje ze względu na moją wagę, może dlatego niektórym kobietom się wydaje, że łatwiej będzie jak urodzą przez CC. Łatwo i lekko nie było, ale jeżeli się współpracuje z położną, to naprawdę poród nie musi kończyć się tragicznie

reklama
U

użytkownik 180176

Gość
Nie jest wskazaniem, ale kobiety otyłe straszy się bardzo komplikacjami przy porodzie SN i CC. Ja się dużo naczytałam o tym, co mnie czeka przy porodzie SN jakie komplikacje ze względu na moją wagę, może dlatego niektórym kobietom się wydaje, że łatwiej będzie jak urodzą przez CC. Łatwo i lekko nie było, ale jeżeli się współpracuje z położną, to naprawdę poród nie musi kończyć się tragicznie
Ja rodziłam i mimo bólu wspominam super swój poród. :) CC po porodzie sn było dla mnie wyczerpujące i tragiczne . Sama chce mieć więcej dzieci niż dwoje i nie chciałabym mieć więcej cesarki.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Z Otyłość w ciąży Potrzebuję porady 13
S 10tc. Pierwsza ciąża. Otyłość. Dużo pytań, mało odpowiedzi. Potrzebuję porady 20
Colorado1989 Grupa wsparcia wagi ciężkiej Ciąża, poród, połóg 4242
G Szczepienia w ciąży Ciąża, poród, połóg 13
Ewq9 Podejrzenie ciąży Potrzebuję porady 8
ilona.tomaszkiewicz cukrzyca w ciąży BB psychodietetyczka radzi mamom 2
P Utrzymanie ciąży Potrzebuję porady 6
N Pęcherzyk ciąży z pęcherzykiem zoltkowym bez zarodka. Potrzebuję porady 10
K Nadżerka w ciąży Ciąża, poród, połóg 3
majtaj89 Udało się znowu jestem w ciąży Ciąża po poronieniu 10
C Szyjka macicy w ciąży Potrzebuję porady 2
B Początek ciąży - plamienia Ciąża, poród, połóg 10
M Początki ciąży Potrzebuję porady 7
aniaslu Pytania o odżywianie w ciąży i po porodzie. Potrzebuję porady 1
P Suchość w ciąży Potrzebuję porady 3
O 6 tydzień ciąży, a brak zarodka Potrzebuję porady 33
aniaslu Jak jeść i co suplementować w ciąży i po porodzie? Odpowiedzi specjalistów Temat tygodnia 5
B Dziwne plamienia po ciąży Staramy się 11
A Lipolaser w ciąży Potrzebuję porady 9
Ewela1990 Zmiana lekarza w drugiej połowie ciąży. Ciąża, poród, połóg 16
D Biegunka we wczesnej ciąży Staramy się 3
K Nerwica w ciąży, Ciąża, poród, połóg 3
Aleksandra93 Beta przesadza o ciąży? Ciąża, poród, połóg 26
Graża2020 Niedoczynność Tarczycy 4 Tydzień ciąży TSH 3,70 Potrzebuję porady 4
A Czy zdarzyło wam się zjeść coś nieswiezego w ciąży! Potrzebuję porady 4
N Czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 19
K Plamienie, krwawienie w ciąży Potrzebuję porady 20
K Interpretacja ciąży w 12 tyg Potrzebuję porady 2
N AZS w ciąży Ciąża, poród, połóg 21