reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

20 TC i 12 kg na plusie... Juz wiecej nie moge przytyć bo ja juz psychicznie i fizycznie nie wyrobię. Niby wyniki mam dobre ale ciężko mi już do mieszkania wejść po schodach to co będzie dalej? Nad psychologiem się zastanawiałam ze względu na to, że chciałabym poczuć się w końcu w ciąży... Niby wiem, bi y widzę ale mój mózg przez ostatnie dwa miesiące wyparł ciążę, mimo że odczuwam pewne dolegliwości z tym zwiąne to żadnej radości, żadnej ekscytacji... Po prostu jestem gruba ja w ciąży... zastanawiam się czy po tym wszystkim, po tym jak tata gasł na naszych oczach to poczuje jakąś radość, poczuję że będę mamą... Czasami łapie się na tym, że wydaje mi się że zaraz się obudzę że wcale nie umarł a ja wcale nie jestem w ciąży bo to wszystko jest takie nierealne.

powiem tobie szczerzę że też ja czasami wypieram ciążę ale dlatego że chce żeby to się jak najszybciej skończyło , żebym mogła zacząć pracować nad swoją sylwetką i zajmować się dzieckiem , a jestem dopiero w 9 tygodniu więc u mnie o wiele dłuższa droga , ale ty jesteś już 20 tygodniu to już piąty miesiąc jeszcze troszkę i będzie po wszystkim
 
reklama
Do psychologa nie trzeba wogole skierowania do psychiatry trzeba i trzeba wziasc od rodzinnego. U mnie 31tc i 8.5kg też już na plusie po ciąży będziesz motywację schudnąć ja po synu sobie wmowilam że będą się dzieci z niego śmiać że ma gruba mamę itd że w przedszkolu będą mu dokuczać i schudłam nic w życiu mnie tak nie zmotywowało jak takie myślenie . A jak Twój partner? Wspiera Cię?
 
Do psychologa nie trzeba wogole skierowania do psychiatry trzeba i trzeba wziasc od rodzinnego. U mnie 31tc i 8.5kg też już na plusie po ciąży będziesz motywację schudnąć ja po synu sobie wmowilam że będą się dzieci z niego śmiać że ma gruba mamę itd że w przedszkolu będą mu dokuczać i schudłam nic w życiu mnie tak nie zmotywowało jak takie myślenie . A jak Twój partner? Wspiera Cię?
Mój stary jak go nazywam to z jednej strony jest, pomagał przy moim tacie, nie mogę złego słowa tu powiedzieć, ale chyba do końca nie dociera do niego ta ciąża. Ciągle wszędzie chodzę sama, na usg przyjść nie może bo koronawirus... Niby jest przy mnie a jednak ciągle jestem sama... No i to że ja nie znam się na dzieciach to jedno, ale on to już w ogóle.
 
Mój stary jak go nazywam to z jednej strony jest, pomagał przy moim tacie, nie mogę złego słowa tu powiedzieć, ale chyba do końca nie dociera do niego ta ciąża. Ciągle wszędzie chodzę sama, na usg przyjść nie może bo koronawirus... Niby jest przy mnie a jednak ciągle jestem sama... No i to że ja nie znam się na dzieciach to jedno, ale on to już w ogóle.
Teraz każda z nas jest taka sama w ciąży na badaniach wynikach USG itd ciężkie teraz ciążę te . Teraz musisz skupić się na ciąży i dziecku czas na wyprawkę.
 
Cześć dziewczyny,
Starałam się o dziecko 1,5 roku L, nie udawało się i wiedziałam ze to przez otyłość. Zaczęłam ćwiczyć i się odchudzać i zaskoczyła mnie ciąża. Przygodę zaczęłam z 112 kg na liczniku. Teraz mam 116 kg i 22 tc. Czuje się dobrze, wyniki dobre, malutka zdrowa, tylko problem z cukrzyca ciążowa. Ale boje się porodu, nie wiem czy będzie naturalny czy CC... nie wiem czy sobie poradzę, boje się obelg w stronę mojej wagi ... czy któraś tez tak ma ?
 
Gratulacje. Mnie bardzo zapadło w pamięć, jak mi Pani anestezjolog powiedziała, że ciężko będzie dać znieczulenie przez mój tłuszcz. To bylo 2 lata temu, do porodu szlam z równą 100 na liczniku. Rodziłam naturalnie, w sumie nawet nie zdążyłam na znieczulenie bo przyszłam do szpitala pieszo z 9 cm rozwarciem[emoji87] ze strony położnych, lekarzy, żadnych uwag przy porodzie. Lekarka prowadząca tylko zapowiadala, że przy mojej wadze i cukrzycy ciążowej to dziecko bedzie ponad 4 kg i nie urodzę naturalnie. Nie chodzę już do tej panikary[emoji6] syn mial 3550, poród wspominam jako piękne wydarzenie.
Cześć dziewczyny,
Starałam się o dziecko 1,5 roku L, nie udawało się i wiedziałam ze to przez otyłość. Zaczęłam ćwiczyć i się odchudzać i zaskoczyła mnie ciąża. Przygodę zaczęłam z 112 kg na liczniku. Teraz mam 116 kg i 22 tc. Czuje się dobrze, wyniki dobre, malutka zdrowa, tylko problem z cukrzyca ciążowa. Ale boje się porodu, nie wiem czy będzie naturalny czy CC... nie wiem czy sobie poradzę, boje się obelg w stronę mojej wagi ... czy któraś tez tak ma ?
 
Dziękuje ! Czuje się trochę lepiej :)
Wstyd mi jest z ta waga, ale coz zrobić, to ze jestem większa nie wyklucza mnie z bycia matka przecież ... mam nadzieje ze po prostu w szpitalu się mną zaopiekują i nie będą komentować. Jestem ciekawa co ze mną będzie, bo prawdopodobnie dostanę insulinę ;(
 
Hej, jest tu kto? Dawno mnie tu nie było, jestem obecnie już w połowie ciąży, ale moja waga mnie przytłacza.... Dziwnie sie czyta na wynikach, że moja otyłość utrudnia usg... Niestety ostatnie dwa miesiące były dla mnie na maksa trudne - zmarł mój tata i zaniedbałam siebie, dietę a przede wszystkim niestety dzidziusia. Nie tak to wszystko miało wyglądać, te niesprzespane noce, niezdrowe jedzenie albo pomijane posiłki dały się we znaki mi i mojej wadze a przede wszystkim mojej psychice. Myślałam, że tato mimo choroby doczeka wnuka a tutaj życie miało swoje plany. Na szczęście wygląda na to że mały ufolek jest silny i daje radę... Ale musze nastawic się, że nie mogę więcej przytyć bo niedługo będę bokiem wchodziła przez drzwi... Zastanawiam się nad psychologiem/psychiatrą? Ale prywatnie mnie nie stać, a na nfz to pewnie szybciej dzidzia pojawi sie na świecie.
Bardzo mi przykro z powodu Taty. Koniecznie postaraj się porozmawiać z kimś, jeśli nie uda Ci się dostać normalnego terminu do psychologa czy psychiatry, są też różne grupy wsparcia, często prowadzone właśnie przez psychologów. Poszukaj, może w Twojej okolicy też znajdziesz. Wiem, że to trudne, ale staraj się nie stresować. Dla maluszka. Wszystko się ułoży ❤️
 
reklama
Coraz gorzej śpię w nocy. Najgorsze jest to, że po prostu nie umiem spać na boku. A wiadomo spanie na brzuchu, a niedługo i na wznak nie są dla nas wskazane. W związku z tym zastanawiam się nad kupnem poduszki ciążowej. Ale jest tyle rodzajów, że nie wiem co wybrać. Czy któraś z Was może powiedzieć, czym poza wyglądem różnią się poduszki typu C i U? A może polecicie konkretne firmy i modele poduszek?
Z góry dzięki! :)
 
Do góry