reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Aisha w poniedziałek pierwszy raz ide , po nim napisze jak wrażenie :)

Rurka skarbie pierwszy raz sie widze na liście hehe ImageUploadedByForum BabyBoom1414707661.382251.jpg

Super :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1414707661.382251.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1414707661.382251.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 22
karina ale za to nie widzisz wiekszości innych wpisów :-D:-D:-D ale wybiórczy masz ten komp :-D:-D:-D ale super ze widzisz siebie tym razem :rofl2:
 
Cześć dziewczyny.
Mi na mdłości lekarka poleciła zjeść banana, bo niestety mam je do tej pory. Zatem rano siku, banan, chwila przerwy i dopiero śniadanie. O dziwo pomaga. Bardziej niż tabletki, bo po tabletkach miałam zawroty głowy i spadłam ze schodów. Na szczęście teraz wymiotuję już rzadko, może tak z raz w tygodniu. A w pierwszym trymestrze to po kilka razy dziennie.

Byliśmy wczoraj z mężem na szkole rodzenia. Była mowa o objawach zbliżającego się porodu i o tym jak go przyspieszyć. Trochę to zaburzyło moje pojęcie o porodzie - myślałam że odchodzą wody i człowiek pędzi na złamanie karku do szpitala:p Dobrze, że się zdecydowaliśmy na te zajęcia bo cholerka bylibyśmy w chwili zero nieźle zaskoczeni:)
Na końcu ćwiczyliśmy oddechy i kilka pozycji z jogi. Ciężko było:)
Miłego dnia!
 
Aisha, fajnie ze pomogly Ci banany, ja niestety zwracam go jesli zaczne z nim dzien :( mi najgorzej jest jak juz dochodzi do zgagi i przy tym jestem glodna, niestey wymioty murowane, rennie czy gaviscon pomagaja na godzinke :(

Dziewczyny, czy w tez macie bole w ledzwiach/krzyzu/ dole plecow? Wczenisje mialam je glownie gdy chodzilam z czyms ciezkim, chocby moja wlasna ale przeladowana torebka, teraz zauwazylam ten bol nawet gdy ide spac, lezac na plecach...to moja ulubiona pozycja, na bokach niestety mam wieksze mdlosci...nie wiem czy sa one normalne, tzn te bole. Staram sie jak najczesciej swiadome wypychac 'kosc ogonowa' do przodu, a odcinek ledzwiowy do tylu jesli wiecie o co mi chodzi, przynosi to chwilowa ulge :baffled:
 
agnella o tak niestety ból pleców i do tego rwa kulszowa... masakra...:baffled:

aisha to fajna ta szkoła rodzenia jak macie takie ćwiczenia... to chyba tylko ja tak źle trafiłam w pierwszej ciąży
 
Cześć dziewczyny:)
Byłam na wizycie u diabetologa - cukrzyca u kobiet w ciąży. Myślałam, że dostanę gotowe przepisy, ale niestety trochę trzeba samemu pokombinować. Dostałam listę zakazanych i wskazanych produktów - kilka spraw mnie zaskoczyło. Po pierwsze, że nie można absolutnie spożywać produktów przeznaczonych dla diabetyków - czyli ani chleba z niskim indeksem glikemicznym ani słodzików czy innych. Nie można słodzić kompletnie niczym - nawet stewią czy innymi naturalnymi z brzozy. Nie można jeść jogurtów owocowych ani płatków czy musli . Poza tym żadnych soków tych w kartonach (od czasu do czasu jednodniowe z buraka lub marchwi), owoce tylko 1 raz dziennie i do wyboru jeden - jabłko, pół grejpfruta lub 2 kiwi - żadne inne owoce nie są wskazane. 5 lub 6 posiłków dziennie i po każdym muszę mierzyć cukier. Na szczęście jest to dość bezbolesne i łatwe w obsłudze.

Współczuję wszystkim dziewczynom, które mają mdłości i zgagę. Ja miałam tylko w pierwszym trymestrze, ale nie wiem czy istnieją tak naprawdę sposoby, które działają. Dla mojej koleżanki np najlepszym sposobem na mdłości było picie wody i jedzenie jabłek a ja na samą myśl o tym dostawałam zgagę.
Dziewczyny nie martwcie się. W końcu wszystkie dolegliwości ciążowe miną - a kilka miesięcy to jakoś przetrzymamy ze wszystkim.

Agnella2 ja też mam bóle w odcinku lędźwiowym. Myślałam, że tego uniknę bo niedawno się pojawiły, ale dla mnie jedyna bezbolesna pozycja to siedzenie z poduszką pod plecami.

Aisha272 jestem bardzo ciekawa tej szkoły rodzenia. ja się niedługo wybieram, ale szczerze mówiąc trochę się obawiam ćwiczeń - ze względu na moją wagę. Mocno trudne były te ćwiczenia ? Możesz coś podpowiedzieć? :)
 
reklama
Cześć laski.
Ćwiczenia są proste, myślę, że nadwaga nie ma na to większego wpływu. Przede wszystkim na rozciąganie mięśni, prawidłowe wstawanie i oddychanie.
Mam szczęście do tej położnej, bo jest bardzo wesoła i wszystko bardzo obrazowo opowiada, a jej ulubiony temat to seks:)
Opowiedziała nam też historię, że miała taki przypadek paniki na porodówce: facet wpada na izbę przyjęć i się drze, że żona rodzi. Więc pyta go, gdzie ? a on, że w samochodzie.Więc wzięła wózek i leci z nim do tego auta. A w aucie nie ma żony! Zapomniał ją zabrać:):)
 
Do góry