reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Dziewczyny powiedzcie mi czy Wy też bierzecie w ciąży Acard? Mnie lekarz zaleciła brać od samego początku i grzecznie stosowałam się do tego, ale teraz skończyłam 6 miesiąc i w ulotce napisane jest, że po 6 miesiacu stosowanie jest przeciwskazane, ponieważ może spowodować komplikacje u matki oraz dziecka.
Byłam w sobotę na wizycie i wypytałam czy mam go dalej stosować i lekarz wyjaśniła, że tak, że bodajże do 34 tygodnia mam stosować ze wzgledu na wysokie BMI, ryzyko nadciśnienia (póki co ciśnienie w normie) i wystąpienia stanu przedrzucawkowego.

Wiem, że powiedział to lekarz i zna się na tym, ale mimo wszystko dalej mam wątpliwości... I nie wiem co robić :-/
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy Wy też bierzecie w ciąży Acard? Mnie lekarz zaleciła brać od samego początku i grzecznie stosowałam się do tego, ale teraz skończyłam 6 miesiąc i w ulotce napisane jest, że po 6 miesiacu stosowanie jest przeciwskazane, ponieważ może spowodować komplikacje u matki oraz dziecka.
Byłam w sobotę na wizycie i wypytałam czy mam go dalej stosować i lekarz wyjaśniła, że tak, że bodajże do 34 tygodnia mam stosować ze wzgledu na wysokie BMI, ryzyko nadciśnienia (póki co ciśnienie w normie) i wystąpienia stanu przedrzucawkowego.

Wiem, że powiedział to lekarz i zna się na tym, ale mimo wszystko dalej mam wątpliwości... I nie wiem co robić :-/
Nie przyjmuję, więc nie doradzę, ale ja posłuchałabym lekarza, bo na pewno wie, co robi.
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy Wy też bierzecie w ciąży Acard? Mnie lekarz zaleciła brać od samego początku i grzecznie stosowałam się do tego, ale teraz skończyłam 6 miesiąc i w ulotce napisane jest, że po 6 miesiacu stosowanie jest przeciwskazane, ponieważ może spowodować komplikacje u matki oraz dziecka.
Byłam w sobotę na wizycie i wypytałam czy mam go dalej stosować i lekarz wyjaśniła, że tak, że bodajże do 34 tygodnia mam stosować ze wzgledu na wysokie BMI, ryzyko nadciśnienia (póki co ciśnienie w normie) i wystąpienia stanu przedrzucawkowego.

Wiem, że powiedział to lekarz i zna się na tym, ale mimo wszystko dalej mam wątpliwości... I nie wiem co robić :-/
Ja miałam zalecony do 34tc przez immunolog i hematologa ale w 24tc z innych powodów odstawiony
 
Niestety Acardu nie przyjmuję, ale też posłuchalabym lekarza. :) Na pewno wie co zaleca, ja przez całą ciążę jem leki teoretycznie zakazane, więc na pewno będzie wszystko dobrze.
W kwestii wózków mielismy kupić Espiro Next, ale ostatecznie kupiliśmy Bexę, trochę z polecenia, trochę już miałam dość i dostawałam na głowę od porównań itd.
Oprócz tego wszystko u Was ok? Dobrze się czujecie? Mnie wróciły wymioty, maluch uciska na żołądek (juz waży 1.2kg :)), nadal nie przytylam ani kilograma,a znowu zaczełam chudnąć (-8kg i spada), wszyscy chcą mnie za to zabić, sama się trochę martwię, no ale byliśmy na trzecim badaniu prenatalnym i wszystko wygląda ślicznie, więc chyba nie będzie źle.. mam nadzieję.
Zdrówka dla wszystkich.
 
Niestety Acardu nie przyjmuję, ale też posłuchalabym lekarza. :) Na pewno wie co zaleca, ja przez całą ciążę jem leki teoretycznie zakazane, więc na pewno będzie wszystko dobrze.
W kwestii wózków mielismy kupić Espiro Next, ale ostatecznie kupiliśmy Bexę, trochę z polecenia, trochę już miałam dość i dostawałam na głowę od porównań itd.
Oprócz tego wszystko u Was ok? Dobrze się czujecie? Mnie wróciły wymioty, maluch uciska na żołądek (juz waży 1.2kg :)), nadal nie przytylam ani kilograma,a znowu zaczełam chudnąć (-8kg i spada), wszyscy chcą mnie za to zabić, sama się trochę martwię, no ale byliśmy na trzecim badaniu prenatalnym i wszystko wygląda ślicznie, więc chyba nie będzie źle.. mam nadzieję.
Zdrówka dla wszystkich.
Ja mam jutro wizytę, ciekawe, czy coś już przybrałam, bo tydzień temu jeszcze byłam na 0. Czas mi bardzo szybko ostatnio leci, nawet nie wiem kiedy i zaczęłam już 6 miesiąc [emoji4] ogólnie bardzo szybko się męczę i obowiązki domowe są dla mnie często dużym wyzwaniem, a poza tym czuję się super [emoji846]
 
Niestety Acardu nie przyjmuję, ale też posłuchalabym lekarza. :) Na pewno wie co zaleca, ja przez całą ciążę jem leki teoretycznie zakazane, więc na pewno będzie wszystko dobrze.
W kwestii wózków mielismy kupić Espiro Next, ale ostatecznie kupiliśmy Bexę, trochę z polecenia, trochę już miałam dość i dostawałam na głowę od porównań itd.
Oprócz tego wszystko u Was ok? Dobrze się czujecie? Mnie wróciły wymioty, maluch uciska na żołądek (juz waży 1.2kg :)), nadal nie przytylam ani kilograma,a znowu zaczełam chudnąć (-8kg i spada), wszyscy chcą mnie za to zabić, sama się trochę martwię, no ale byliśmy na trzecim badaniu prenatalnym i wszystko wygląda ślicznie, więc chyba nie będzie źle.. mam nadzieję.
Zdrówka dla wszystkich.
To w sumie zazdroszczę takiego spadku wagi :) Mnie lekarka mówiła już na samym początku, że przy wysokim BMI spokojnie można schudnąć w ciąży. Mnie niestety spaść z wagi sprzed ciąży się nie udało, mam 3 kg na plusie, ale i tak doktor mnie ostatnio pochwaliła, że tylko tyle :)
Chociaż myślę sobie, że poniekąd też schudłam, bo samo dziecko waży juz prawie 1kg, do tego dochodzą wody płodowe, powiekszona macica, wiecej krwi itd, także to wszystko już teraz może ważyć więcej niż te moje 3kg co mi doszły.

W każdym razie nie przejmowałabym się na Twoim miejscu tym, że schudłaś :)
A jak będziemy karmić to ponoć waga też ladnie spada :)
 
reklama
To w sumie zazdroszczę takiego spadku wagi :) Mnie lekarka mówiła już na samym początku, że przy wysokim BMI spokojnie można schudnąć w ciąży. Mnie niestety spaść z wagi sprzed ciąży się nie udało, mam 3 kg na plusie, ale i tak doktor mnie ostatnio pochwaliła, że tylko tyle :)
Chociaż myślę sobie, że poniekąd też schudłam, bo samo dziecko waży juz prawie 1kg, do tego dochodzą wody płodowe, powiekszona macica, wiecej krwi itd, także to wszystko już teraz może ważyć więcej niż te moje 3kg co mi doszły.

W każdym razie nie przejmowałabym się na Twoim miejscu tym, że schudłaś :)
A jak będziemy karmić to ponoć waga też ladnie spada :)

No to pewnie, że schudlaś, tak jak mówisz dzidziuś, wody itd więc +3 to jest rewelacyjny wynik. Nast95 Ty tak samo, brawo, naprawdę :) myślę, że wszystkie musimy być dumne z siebie. Trzymamy się dzielnie całkiem. Mnie tak rodzina męczy, ale lekarz w sumie też nie widzi powodu do obaw, więc się nie będę juz nakręcać.
Swoją droga nie wiem czy mialyscie robione takie usg 3d, ja miałam właśnie podczas tego ostatniego badania prenatalnego i zobaczyłam pychol mojego synka i bardzo się wzruszyłam. Teraz sobie spoglądam na niego jak mi smutno. :)
 
Do góry