reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Jak policzyłam to wyszło że test zrobiłam koniec 7tc, nic nie czułam tylko jakby @ się zbliżała. Jeden cykl to nie dramat, tym bardziej jeśli nie miałaś problemów to powinno się udać byle spokojnie😀Trzymam kciuki za powodzenie😀🤜🤛 Ja jak się starałam to czytałam róże fora, artykuły. Tam pisali, że do roku czasu to okres kiedy może się udać a nie musi, powyżej roku to oznaką że jest problem. Będzie dobrze ❤️
Oj też się naczytalam i wiele badań o których nawet nie wiedziałam zrobiłam poprzez właśnie forum bo wyczytałam to czy tamto, u ciebie fajna taka Kinder niespodzianka 😁 i tak najlepiej, bo ja to już nie raz się nastawiałam na maxa, analizowałam i w ogóle schiza na maxa ale to było na początku jakoś myślałam że będzie sex regularnie to będzie dzidziuś, a tu lipa, teraz już inaczej podchodzę owszem chcę bardzo, pokładam duże nadzieję ale jestem realistką i już staram się trzeźwiej myśleć, bo wiem jak boli to rozczarowanie
 
reklama
Oj też się naczytalam i wiele badań o których nawet nie wiedziałam zrobiłam poprzez właśnie forum bo wyczytałam to czy tamto, u ciebie fajna taka Kinder niespodzianka 😁 i tak najlepiej, bo ja to już nie raz się nastawiałam na maxa, analizowałam i w ogóle schiza na maxa ale to było na początku jakoś myślałam że będzie sex regularnie to będzie dzidziuś, a tu lipa, teraz już inaczej podchodzę owszem chcę bardzo, pokładam duże nadzieję ale jestem realistką i już staram się trzeźwiej myśleć, bo wiem jak boli to rozczarowanie
A wiadomo dlaczego się nie udaje?
 
Dzień dobry dziewczyny😀 To głupio zabrzmi, ale myślę, że co kumu przeznaczone to będzie mu dane. Przed pierwszą ciąża miałam zatrzymanie @ na 3m-ce. Udałam się do gina, zapytała mnie wtedy czy chcę mieć dzieci. Odpowiedziałam, że tak ale nie teraz, a ona że jak będę chciała to żebym przyszła bo widzi że będę miała problem z zajściem w ciążę, być może powiedziała nawet jaki, ale nie interesowało mnie to wtedy, więc nie pamiętam. Pojawiła się @ dwa dni po wizycie, a dwa miesiące później byłam w ciąży. Mam znajomą które nie mogąc zajść w ciążę udała się do gina a on jej powiedział że nie ma szans na ciążę. Ponieważ z mężem są głęboko wierzący modlili się co wieczór i teraz mają czwórkę dzieci. Cóż jednym dzieci sypią się jak z rękawa i inni muszą się starać naprawdę mocno. @Justi1234 zaszła jak chciała w pierwszym cyklu, to myślę że kolejna ciąża to tylko kwestia czasu. Najgorzej się nastawić, ja tak miałam przed drugą bo bardzo chciałam żeby syn miał rodzeństwo. Przed każdą @ szukałam symptomów ciąży, dzień, dwa spóźnienia i robiłam testy i wpatrywałam się w nie czy czasem nie ma cienia cieniowatego drugiej kreski. I tak rosło napięcie, że nawet z mężem się pokłóciłam. Ach jak wspomnę to aż wstyd... 🤭Wiadomo, że jak nie wychodzi to warto udać się do gina, sprawdzić co nie tak, ale opinia lekarza nie zawsze musi być jakimś wyrokiem. A czasem mówi wprost że nie widzi przeciwwskazań i to wszystko siedzi w głowie
 
Nie wiem, amh ok, tsh, prolaktyna, progesteron badany, fsh, lh wszystko dobrze, wydaje mi się że waga bardzo dużo utrudnia, wiem że w takim razie powinnam 10% schudnąć, ale łatwiej mówić a trudniej zrobić
Powiem Ci że ja przed trzecią i czwartą ciąża dojrzewałam do odchudzania i schudłam kilka kilo, bo jak to na początku kilogramy szybciej lecą. Tak że coś w tym jest, chyba że to zbieg okoliczności, że akurat wtedy udało się zajść w ciążę 🤔
 
Witam się z rana przy kawie 😀 myślę od czego zacząć sprzątnie domu a jak narazie zaleglam w salonie pod kocem robota w rękach się pali haha 🤣🤣 ja mimo wagi nie miałam problemu zajść w ciążę chodź tak jak postanowiłam zajść w ciążę rok czasu się nie zabezpieczaliśmy ale seks też nie był często lipido poniżej 0 poszłam do gin pierwszy raz w życiu 🤦 zbadała powiedziała że oki i że w ciągu 3 dni będzie owu więc działaliśmy i w pierwszym cyklu się udało lecz skończyło się w 8tyg poronieniem w domu. Później podejście do drugiej ciąży i w 2 cyklu się udało z niego mam 3 latka w domu a teraz hmm minął rok po operacji bo do roku nie można aż się waga nie ustabilizuje i myślę dobra możemy się nie zabezpieczać chce zajść w ciążę tak czerwiec lipiec by mieć wiosenne dziecko jak i syna z ostatnich dni kwietnia i wyszło że 2-3 miesiące wcześniej odrazu i będzie dzidziuś styczeń luty bo termin na 3 lutego i tak nam już płynie 12 tydz więc nie wiem czy waga ma aż tak duże znaczenie. Oglądam program na TTV i tlc historię wielkiej wagi to ze stanów i tam kobiety po 200 parę kg zachodzą w ciążę i rodzą dzieci u nas nie do pomyślenia ale patrzcie za granicą to norma że ktoś warzy 130 kg u nas to już tragedia .
Miłego dnia Wam życzę 😘
 
Asia z Podlasia też to oglądałam no niestety u nas jak kobieta ma nadwagę bądź jest otyła i w ciąży to niestety ale lekarze bywają okrutni, mój prowadzący był w porządku, ale pani z szpitala to dała mi taki wykład że aż mi się ryczeć chciało, pierwsza ciąża ta donoszona to siedziałam cicho, teraz bym sobie na to nie pozwoliła by ktoś po mnie jechał, zresztą nie będę już tam rodzić tylko w innym szpitalu
 
hej kochane 🥰 😍 witam Was w 17 dniu cyklu. Wczoraj zrobiłam test owu i wydaje mi się że kreska już troszkę jaśnieje.. to chyba znaczy że już po owulacji? 🙂 jak myślicie? wrzucam foto. Chyba ten przedostatni był pozytywny?

Tak sobie pomyślałam, że jak się nie uda to znaczy, że organizm daje mi czas abym przed ciążą troche schudła, i tak postaram się robić. A może w międzyczasie pojawi się ciąża. 😌
 

Załączniki

  • owu.jpg
    owu.jpg
    242,3 KB · Wyświetleń: 30
Witam się z rana przy kawie 😀 myślę od czego zacząć sprzątnie domu a jak narazie zaleglam w salonie pod kocem robota w rękach się pali haha 🤣🤣 ja mimo wagi nie miałam problemu zajść w ciążę chodź tak jak postanowiłam zajść w ciążę rok czasu się nie zabezpieczaliśmy ale seks też nie był często lipido poniżej 0 poszłam do gin pierwszy raz w życiu 🤦 zbadała powiedziała że oki i że w ciągu 3 dni będzie owu więc działaliśmy i w pierwszym cyklu się udało lecz skończyło się w 8tyg poronieniem w domu. Później podejście do drugiej ciąży i w 2 cyklu się udało z niego mam 3 latka w domu a teraz hmm minął rok po operacji bo do roku nie można aż się waga nie ustabilizuje i myślę dobra możemy się nie zabezpieczać chce zajść w ciążę tak czerwiec lipiec by mieć wiosenne dziecko jak i syna z ostatnich dni kwietnia i wyszło że 2-3 miesiące wcześniej odrazu i będzie dzidziuś styczeń luty bo termin na 3 lutego i tak nam już płynie 12 tydz więc nie wiem czy waga ma aż tak duże znaczenie. Oglądam program na TTV i tlc historię wielkiej wagi to ze stanów i tam kobiety po 200 parę kg zachodzą w ciążę i rodzą dzieci u nas nie do pomyślenia ale patrzcie za granicą to norma że ktoś warzy 130 kg u nas to już tragedia .
Miłego dnia Wam życzę 😘
Południe a mnie też nie chce się nic robic🙁 zrobiłam zakupy i chętnie bym posiedziała gdzieś w cieniu...
Asia z Podlasia też to oglądałam no niestety u nas jak kobieta ma nadwagę bądź jest otyła i w ciąży to niestety ale lekarze bywają okrutni, mój prowadzący był w porządku, ale pani z szpitala to dała mi taki wykład że aż mi się ryczeć chciało, pierwsza ciąża ta donoszona to siedziałam cicho, teraz bym sobie na to nie pozwoliła by ktoś po mnie jechał, zresztą nie będę już tam rodzić tylko w innym szpitalu
Zawsze się znajdzie ktoś kto delikatnie lub nie da do zrozumienia, że waga ma znaczenie. Ja w drugiej ciąży jak minęły już wszystkie mdłości w miesiąc przytyłam 7kg. Mina położnej bezcenna i co prawda kulturalnie zrobiła mi wykład na temat co jeść 😀 Teraz mojego gina waga nie wzrusza traktuje mnie normalnie, natomiast na patologii gdzie muszę się meldować raz w miesiącu pani dr już mi po kreśliła że to nie nadwagą a już otyłość. No ma rację ale cóż mam zrobić... Mój prowadzący powiedział że szczupłe kobiety też mają problemy w ciąży cukrzyca itp.
hej kochane 🥰 😍 witam Was w 17 dniu cyklu. Wczoraj zrobiłam test owu i wydaje mi się że kreska już troszkę jaśnieje.. to chyba znaczy że już po owulacji? 🙂 jak myślicie? wrzucam foto. Chyba ten przedostatni był pozytywny?

Tak sobie pomyślałam, że jak się nie uda to znaczy, że organizm daje mi czas abym przed ciążą troche schudła, i tak postaram się robić. A może w międzyczasie pojawi się ciąża. 😌
Odchudzanie polecam tylko takie w granicach rozsądku, to na pewno nie zaszkodzi, byle nie głodówki. Trzymam kciuki🤜🤛może akurat... ❤️🥰
 
reklama
hej kochane 🥰 😍 witam Was w 17 dniu cyklu. Wczoraj zrobiłam test owu i wydaje mi się że kreska już troszkę jaśnieje.. to chyba znaczy że już po owulacji? 🙂 jak myślicie? wrzucam foto. Chyba ten przedostatni był pozytywny?

Tak sobie pomyślałam, że jak się nie uda to znaczy, że organizm daje mi czas abym przed ciążą troche schudła, i tak postaram się robić. A może w międzyczasie pojawi się ciąża. 😌
Ten z 15dc to raczej pozytyw ,mi się testy wczoraj skończyły , muszę podskoczyć do rosmana i kupić,co do odchudzania to powiem ci że też w tym cyklu staram się zrdowiej jeść,nawet na parze gotuje obiady ,a zamiast chleba jem wafle ryżowe ,ale ja nie mam problemu z pieczywem bo nie przepadam
 
Do góry