reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

elia12

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2011
Postów
24
Jestem na początku ciąży i mam olbrzymią otyłość, marzyłam o dziecku ,ale nie wychodziło, zaczęliśmy się starać i bach za 1 razem , a liczyłam ze schudne przed :(
Zawsze oscylowałam w okolicach 70 kg a w tym roku miałam taki wyskok wagi aż wstyd :( i jeszcze zawsze przed okresem mam +4-5kg które w obecnej sytuacji zostały i nie chcą spaść :( .

Naczytałam się oczywiście wszystkiego na ten temat i ze stresu nie jestem w stanie sie w pełni cieszyć z ciąży. Teraz staram sie bardzo jeść zdrowo mam orbitka z którego korzystam jak nie usypiam, ale boje sie że przytyje więcej niż te 7 kg które powinnam i że to zaszkodzi dziecku utrudni ciążę i poród. czy któś był-jest w podobnej sytuacji ?
z góry dziękuję :)
 
reklama
Ja jestem i zawsze byłam gruba więc w ciąży też:)) wszystko było ok w ogóle się tym nie przejmowałam. Schudłam ładnie w ciąży - pierwszy raz w życiu mogłam normalnie jeść i nie tyć. Całość 6 kg na plusie - poród normalny. Moja koleżanka ważyła na koniec ciąży ponad 100 kilo i też wszystko ok:) głowa do góry i spokoju życzę.
 
Ja tez jestem. Narazie nie tyje, czuje sie dobrze. Moja lekarka nic mi nie mowila, wiec narazie nie martw sie jak nie masz powodu :)
Znam dziewczyne ktora w ciazy wazyla 120kg i urodzila normalnie zdrowe dziecko i znam taka ktora przed ciaza wazyla 120 a w ciazy schudla do 100 i tez bylo wszystko ok :)
 
Zdrowo się odżywiaj (na pewno nie muszę tłumaczyć co i jak), dużo spaceruj... I powinno być dobrze :)
Jeśli bedziesz mieć mdłości to być może jeszcze schudniesz ;)
Głowa do gory i ciesz się maleństwem (a tak nawiasem-gratuluję :)).
 
przedewszystkim nie jedz tłuczących rzeczy w tym słodyczy pamietaj ze w 3 trymestrze najbardziej sie tyje. ja w ciazy wazyłam troche ponad 100kg na poczatku w ciazy przytylam 15kg ale to glownie ciąża tyle ważyła, w pierwszych miesiacach wogole slodyczy nie jadłam bo mnie mdliło po nich.
po ciazy schudłam 15kg,
teraz planuje 2 ciąże ale nadwage nadal mam, wiec sie nie stresuj ja urodzziłam zdrowego dzidziusia:)
Ciąży bardziej zaszkodzisz tym stresem, kobiety otyle też rodzą i bez większych problemów. Jedyne co niestety to nasz biedny kregosłup i kolana więcej noszą
 
Dzięki dziewczyny :)
No jem dużo warzyw unikam słodyczy , pieczywa białego, smażonego itd , mdłości nie mam a apetyt musze poskramiać bo oj mam
 
Tylko wiesz Marysiu ja mam tylko 160 więc te moje 90kg to hoho :(
No ale jakoś mi lżej :) dzięki
właśnie czytam o mdłościach jak to laski chudną nie mają apetytu itd a ja nic z tych rzeczy
 
tylko absolutnie się nie odchudzaj bo to może być bardzo szkodliwe. Jak poczujesz metaliczny posmak w ustach to znak, że metabolizm przestawił się na odchudzanie i to już nie żarty. Zwłaszcza węglowodany są ważne i nie wolno ich unikać tylko oczywiście mogą to być te zdrowe - grube kasze, ciemne pieczywo, brązowy ryż...
 
Pytanie co to jest odchudzanie dieta 1000 kcal głodówka jakaś monodieta ? Jak jem zdrowe rzeczy 6 razy dziennie , unikam "syfu" chleba białego słodyczy czipsów tłustego mięsa itd pije warzywne soki i staram sie ruszać to też nie dobrze? i żeby jasne było to już nie chodzi o mój wygląd samopoczucie ,bo mogą mi nawet wąsy wyrosnąć byle dziecko było zdrowe.

Jak ci sie udało Karolina przytyć tylko 6kg ?
 
reklama
Ja w dniu porpodu ważyłam 98 kg , a w momencie zajścia w ciaze 63 , więc przyrost wagi był spoooooooory . Z nadwagą męczę się do dziś , ale jestem na diecie i wszytsko jest an dobrej drodze . u mnie z=wzrost wagi w ciąży był spowodowany zapewne reakcją hormonalną . Pamiętam że wczesniej przy terapii hormonalnej również sporo przytyłam . Napady głodu zagryzaj wartościowymi rzeczami , Ja miałam przygotowane np marchewki i jabuszka pokrojone w słupki wielkości frytek . Dobrze też zjeśc sobie kostkę chudego twarogu np z jogurtem i jakimiś owocami , zapycha aż miło , a to praktycznie smao białko :) ponadto przez całą ciążę podżerałam sobie płatki Fitella do mleka :D Są przepyszne , świetnie sprawdzają się zamiast pauszków , czipsów i wszelkich tego typu wypelniacyz między posiłkami :) Powodzenia !
 
Do góry